Keepersknopen in Genk: de hiërarchie onder de lat ontleed

1679
Keepersknopen in Genk: de hiërarchie onder de lat ontleed

KRC Genk en zijn doelmannen: het is al wat geweest dit seizoen. De langdurige blessures van Danny Vukovic en vervolgens Maarten Vandevoordt noopten de Limburgers ertoe om Thomas Didillon te huren van Anderlecht, mét aankoopoptie. Verder ligt Gaëtan Coucke ook nog steeds onder contract in Limburg, en keert Nordin Jackers straks allicht terug van zijn uitleenbeurt aan Waasland-Beveren. De hiërarchie onder de lat voor de toekomst is dus énorm onduidelijk. Wij deden een poging om wat orde te scheppen.


DANNY VUKOVIC (34)

Danny Vukovic vervulde vorig jaar een cruciale rol in de Genkse titelcampagne. De 34-jarige Australiër had toen niet zóveel werk te verrichten, maar was wél een betrouwbaar slot op de deur. Logischerwijs startte het ervaren sluitstuk ook nu als de onbetwiste nummer één, met de beloftevolle Coucke en Vandevoordt als doublures. Tot Vukovic eind juli tijdens een krachtoefening in de fitness al zijn achillespees scheurde, wat meteen het einde van zijn seizoen betekende. En misschien ook van zijn periode in de Luminus Arena.



Intussen werd de pikorde tussen de palen daar immers flink overhoop gegooid. Zijn plaats terug innemen wordt dus alvast moeilijk, zeker omdat het nog maar de vraag is of de ervaren rot zijn vroege niveau weer zal halen. De voorbeeldprof kan zelfs als back-up wel nog van grote waarde voor de jonkies tot zijn contract in 2021 afloopt, maar als hij op zijn oude dag zeker titularis wil blijven is een vertrek dus niet uitgesloten. Per slot van rekening is Genk het aan haar clubfilosofie haast verplicht om de kaart van de jeugd te trekken.

GAËTAN COUCKE (21)

Dat deden de Limburgers vorige zomer ook, want in plaats van een vervanger voor Vukovic in huis te halen kreeg Gaëtan Coucke (21) zijn kans. En dat met een eerste Champions League-deelname sinds 2011 in het vooruitzicht, waarmee het geloof van de clubleiding in de eigen jeugd nogmaals kracht werd bijgezet. De krullenbol had voordien namelijk alleen nog maar ervaring in 1B bij Lommel achter de kiezen, maar toch kreeg hij meteen vol het vertrouwen. De jonge doelman bedankte daarvoor met een veelbelovende start.



Eind november kreeg zijn geloof in eigen kunnen echter een stevige knauw met twee flaters in amper vier dagen tijd. Eerst ging hij in de fout op het kampioenenbal tegen Salzburg, daarna in de geladen derby tegen STVV. Kersvers coach Hannes Wolf besloot zijn keeper dan ook al snel uit de wind te zetten door een nóg jeugdiger exemplaar tussen de palen te zetten. Uiteindelijk klokte Coucke wel nog af op 53 reddingen op 81 doelpogingen, al bij al een vrij degelijk savepercentage van 65 procent. Toch kan het een flink pak beter.

MAARTEN VANDEVOORDT (18)

Zo legt Maarten Vandevoordt, de man die Coucke kwam aflossen, met 77 procent nog heel wat fraaiere cijfers voor. De ‘nieuwe Thibaut Courtois’ maakte in september onder Felice Mazzu al op 17-jarige leeftijd zijn debuut in de Croky Cup tegen Ronse, maar op zijn vuurdoop in de Jupiler Pro League was het nadien nog een tweetal maanden wachten. Na de blunders van Coucke zette ook Wolf hem begin december voor het eerst onder de lat in de bekeruitschakeling tegen Antwerp, waar Vandevoordt een goede indruk naliet.



Ook tegen Cercle Brugge toonde hij zijn koelbloedigheid, présence en goede voetjes, maar in Napoli ging het na een paar minuten al volledig verkeerd. Toch behield het toptalent het vertrouwen, want intern heerst geen enkele twijfel over zijn kwaliteiten. Terecht ook, want de prestaties van Vandevoordt mochten er voor het overige best wel wezen. Helaas was zijn heerschappij als nummer één maar van korte duur, want net zoals Vukovic liep hij op training een blessure op die een streep trok door de rest van zijn seizoen.

THOMAS DIDILLON (24)

Na die schouderoperatie zat Genk in de problemen. De Limburgers wilden in de laatste rechte lijn richting play-offs nog alles uit de kast halen om zich bij de top zes te scharen, maar het geloof in Coucke was net iets te beschadigd om zijn kaart weer te trekken. Daarom kwam in januari Thomas Didillon de rangen nog versterken. Genk betaalde ruwweg een half miljoen om de 24-jarige Fransman voor de rest van het seizoen te huren van Anderlecht, waar hij sinds de komst van Hendrik Van Crombrugge op kant was geschoven.



Na al dat bankzitten was Didillon uiteraard gelukkig om weer op het veld te staan en gebeten om zich te tonen. Dat deed hij ook, want ondanks acht tegengoals in zes wedstrijden verrichte hij ook 17 reddingen. Een saveratio van 68 procent die iets hoger ligt dan Coucke, maar wel heel wat minder is dan Vandevoordt. Dimitri de Condé staat nu dus voor het dilemma of hij de aankoopoptie van 1,65 miljoen op Didillon al dan niet zal lichten. De kans lijkt vrij groot van wel, al wil dat nog niet zeggen dat hij ook effectief in Genk blijft.

DE HIËRARCHIE

Vukovic, Coucke en Vandevoordt liggen volgend seizoen om te beginnen allen nog onder contract in de Luminus Arena. Daarnaast keert ook Nordin Jackers (22) terug van zijn uitleenbeurt, wat het aantal doelmannen reeds met zekerheid op vier stuks brengt. Al lijkt die laatste wel nog maar weinig toekomst te hebben bij zijn opleidingsclub, waar de jongere kinderen van het huis hem voorbijgestreefd zijn. En ook Vukovic het vuur aan de schenen leggen wat zijn verder verblijf in Genk betreft, tenzij hij weer titularis wordt natuurlijk.



Op de bank lijkt Coucke echter een handigere optie te zijn dan de Aussie, vooral omwille van de vereisten rond het aantal Belgen op het wedstrijdblad. Coucke kan ook uitgeleend worden, maar is net als Jackers wel bijna einde contract. De kans dat Genk beiden laat gaan, en Vandevoordt zo de enige overgebleven landgenoot wordt tussen de palen, lijkt dus gering. Al hangt toch veel af van de nabije toekomstplannen die Genk heeft met het toptalent. Én het lot van Didillon, die niet zal blijven om op de bank te gaan zitten.

VANDEVOORDT VS ERVARING

De moeilijkste keuze voor Wolf lijkt er dus toch eentje tussen Vandevoordt en Didillon te worden, puur kwalitatief gezien de twee beste sluitstukken. Conform met de jeugdfilosofie moet die eerste ooit wel eens voluit zijn kans krijgen, maar een jaartje extra rijpen in de schaduw ziet hij allicht nog wel zitten. Alhoewel: indien Vandevoordt zich werkelijk spiegelt aan Courtois, wil hij misschien geen tweede viool meer spelen. Mocht hij daar wel mee instemmen, lijkt Didillon vandaag alvast een betere tussenoplossing dan Vukovic.



Zijn aankoopoptie zouden wij alvast hoe dan ook lichten, want anders is de eerdere uitgave om hem te huren verspild geld. Bovendien wordt Didillon zijn marktwaarde nog steeds op bijna drie miljoen geschat, dus een lucratieve doorverkoop behoort eveneens tot de mogelijkheden. Waarbij ofwel Vandevoordt dan volop zijn kans krijgt, ofwel Vukovic alsnog opnieuw zijn leermeester wordt. Een keuze tussen jeugd en ervaring dus, maar één ding staat vast: in de hiërarchie op de iets langere termijn, is er slechts één echte nummer één in Genk. En die luistert toch naar de naam Maarten Vandevoordt.

LEES OOK: CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

🚀

Wie moet volgend seizoen de nummer één worden bij KRC Genk?

Meest recent

Sven Kums bij KAA Gent: opvallende toekomstplannen bloot

Sven Kums is een icoon van KAA Gent en zit nog steeds bij de Buffalo’s. Ook na zijn ...

8
8
Bondsvoorzitter Van Damme vol in de aanval tegen Infantino

Het afgelopen WK en de hetze rond Gianni Infantino blijft nog nazinderen. Vandaag vindt in het ...

30
30
Smaakmaker Union overtreft zijn stoutste dromen

Het transferbeleid van Union is stilaan legendarisch. Keer op keer slagen ze erin om parels op te ...

15
15
Vitor Bruno verdedigt aanwinst met opvallende uitspraak

Om 21u gaat Anderlecht op zoek naar zijn eerste punten van dit seizoen in de Europa League. Daarvoor ...

43
43
Hattrickheld Tresoldi dingt naar volgende bekroning

Club Brugge geniet nog altijd na van zijn nieuwste stunt in de Champions League, waarin het zijn ...

54
54
'Geheim lekt uit: daarom stond Dendoncker lang aan de kant'

Donderdagavond komen maar liefst vier Belgische teams in actie in de Europa League en Conference ...

35
35
CEO STVV voert druk op coach en spelers op

STVV staat straks voor een hoogtepunt in zijn geschiedenis, want om 21u maakt het zijn debuut in een ...

22
22
Lukaku krijgt ervan langs: harde woorden na Fenerbahçe-drama

Het is woensdag voor veel Belgen in de Champions League alweer geen fijne avond geworden. De ...

215
215
'Sancho vindt eindelijk onderdak bij verbazende club'

In 2021 legde Manchester United nog 85 miljoen euro voor hem op tafel en leek hij op weg om ...

36
36
Jan Boskamp beleefde pure waanzin: "Ik wist niet wat ik zag"

STVV komt vanavond in de Conference League in actie tegen FC Iberia 1999 uit Georgië. Een ploeg ...

75
75
De Coninck ziet extra troef voor nieuwe recorddeal Club

Club Brugge verstevigde deze week zijn reputatie op het Europese toneel nog wat meer met een zeer ...

161
161
Vinicius slaat terug na zware sanctie en tonnen kritiek

Real Madrid pakte woensdagavond een belangrijke zege in de Champions League, door na een late ...

73
73
Pijnlijk: 'Anderlecht verkoos flop boven wereldkampioen'

Anderlecht neemt het om 21u in de Europa League op tegen Dinamo Zagreb. De laatste keer dat ...

152
152
'AA Gent droomt van monsterdeal: jackpot lonkt'

AA Gent blijft dit seizoen maar verbazen en prijkt ook na acht speeldagen nog steeds aan de leiding ...

180
180
Toby Alderweireld opnieuw doelwit: rechtbank velt stevig oordeel

Een waakhond die drie indringers wegjaagt, een vluchtwagen die in een gracht belandt en twee gewonde ...

122
122
'Anderlecht is het beu: Januzaj kan per direct tekenen'

Vitor Bruno stond te koken langs de lijn toen zijn nieuwe spelmaker een corner over alle koppen ...

513
513
Keiharde kritiek na Cercle: Vitor Bruno steekt tirade af

Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de league phase van de Europa ...

84
84
Zorgen om Godts: Alderweireld en Degryse vellen hard verdict

Manchester City en Paris Saint-Germain zorgden woensdagavond voor spektakel in de Champions League, ...

410
410
'Antwerp vindt eerste vervanger voor Overmars'

Antwerp kreeg in september een stevige tegenvaller te verwerken, want kort na het einde van de ...

163
163
Courtois jubelt na remontada: "Ik droomde ervan"

Real Madrid heeft woensdagavond maar net kunnen afwenden dat het in een crisis zou belanden. In de ...

42
42
Van held naar 4/10: Doku hard aangepakt na zwak optreden

Jérémy Doku was afgelopen weekend nog de grote uitblinker bij Manchester City. Maar ...

161
161
Puzzelwerk Hubert: Union zwáár gehavend tegen Sociedad

Union SG is sterk begonnen aan zijn campagne in de Europa League. Maar donderdag wacht opnieuw een ...

43
43
UCL: PSG wint op City, enorme comeback Real én afgang Lukaku

In de Champions League heeft Paris Saint-Germain dé affiche van de tweede speeldag gewonnen. ...

116
116
'Recordtransfer Tresoldi: speciale clausule duikt plots op'

Nicolo Tresoldi siert daags na zijn exploot in het Giuseppe Meazza-stadion de Europese headlines. ...

793
793
Bruno meldt opsteker: minstens drie wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

273
273

Meer sportnieuws