Competitie mogelijk tóch afgewerkt: "Pro League nam groot risico"

door
Competitie mogelijk tóch afgewerkt:

Een week geleden leek de stopzetting van de Jupiler Pro League een feit toen de Raad van Bestuur van de Pro League het officiële advies gaf om een punt te zetten achter het seizoen. Maar daar heerst op dit moment veel minder zekerheid rond. De beslissing zou sowieso al uitgesteld worden tot begin mei.


En het is nog maar de vraag of de betrokkenen dan bij hun standpunt blijven. De UEFA zet immers druk om zoveel mogelijk competities nog af te werken in de zomermaanden. Volgens makelaar Stijn Francis is de kans groot dat ook ons land daar aan zal moeten toegeven. "Ik denk wel dat er nog gevoetbald zal worden, er gaat teveel druk komen van de UEFA. In het buitenland is er geen twijfel. Je weet natuurlijk nooit wat het virus zal doen, maar als het zich in de gunstige zin zal ontwikkelen zal er zeker nog gevoetbald worden. Ik denk dat de Pro League een serieus risico genomen heeft. Of er dus nog gespeeld zal worden in België? Het zal moeten als ze volgend jaar nog Europese deelnemers willen", klonk het bij Play Sports Kot.

Uiteraard blijft de voorzetting van het virus allesbepalend, maar de Pro League lijkt toch voor zijn beurt te hebben gesproken. "Ik heb me daar ook al druk in gemaakt. Als zou blijken dat de clubs Europees geschorst zouden worden, moeten ze toch nog eens goed nadenken. Alle grote competities zullen wellicht uitgespeeld worden. Nederland heeft ook al een bocht gemaakt. Als wij dan de enige zijn die niet voetballen, zou ik daar toch nog twee of drie keer over nadenken. Ze zeggen wel dat de UEFA hen niks kan maken, maar je weet maar nooit", vulde analist Marc Degryse aan.

LEES OOK: Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

Denkt u dat het seizoen in de JPL toch zal worden afgewerkt?

Meest recent

Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

12
12
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

29
29
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

18
18
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

23
23
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

44
44
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

160
160
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

310
310
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

165
165
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

117
117
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

557
557
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

819
819
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

66
66
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

299
299
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

553
553
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

105
105
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

439
439
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

554
554
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

664
664
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

365
365
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

613
613
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

464
464
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

254
254
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

555
555
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

653
653

Meer sportnieuws