Competitie mogelijk tóch afgewerkt: "Pro League nam groot risico"

893 stemmen
Competitie mogelijk tóch afgewerkt:

Een week geleden leek de stopzetting van de Jupiler Pro League een feit toen de Raad van Bestuur van de Pro League het officiële advies gaf om een punt te zetten achter het seizoen. Maar daar heerst op dit moment veel minder zekerheid rond. De beslissing zou sowieso al uitgesteld worden tot begin mei.


En het is nog maar de vraag of de betrokkenen dan bij hun standpunt blijven. De UEFA zet immers druk om zoveel mogelijk competities nog af te werken in de zomermaanden. Volgens makelaar Stijn Francis is de kans groot dat ook ons land daar aan zal moeten toegeven. "Ik denk wel dat er nog gevoetbald zal worden, er gaat teveel druk komen van de UEFA. In het buitenland is er geen twijfel. Je weet natuurlijk nooit wat het virus zal doen, maar als het zich in de gunstige zin zal ontwikkelen zal er zeker nog gevoetbald worden. Ik denk dat de Pro League een serieus risico genomen heeft. Of er dus nog gespeeld zal worden in België? Het zal moeten als ze volgend jaar nog Europese deelnemers willen", klonk het bij Play Sports Kot.

Uiteraard blijft de voorzetting van het virus allesbepalend, maar de Pro League lijkt toch voor zijn beurt te hebben gesproken. "Ik heb me daar ook al druk in gemaakt. Als zou blijken dat de clubs Europees geschorst zouden worden, moeten ze toch nog eens goed nadenken. Alle grote competities zullen wellicht uitgespeeld worden. Nederland heeft ook al een bocht gemaakt. Als wij dan de enige zijn die niet voetballen, zou ik daar toch nog twee of drie keer over nadenken. Ze zeggen wel dat de UEFA hen niks kan maken, maar je weet maar nooit", vulde analist Marc Degryse aan.

LEES OOK: Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

Denkt u dat het seizoen in de JPL toch zal worden afgewerkt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

112
112
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

22
22
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

44
44
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

29
29
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

59
59
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

141
141
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

176
176
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

191
191
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

363
363
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

129
129
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

44
44
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

199
199
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

239
239
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

493
493
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

273
273
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

433
433
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

124
124
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

299
299
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

291
291
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

263
263
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

350
350
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1343
1343
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

303
303
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

147
147
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

373
373

Meer sportnieuws