Competitie mogelijk tóch afgewerkt: "Pro League nam groot risico"

893 stemmen
Competitie mogelijk tóch afgewerkt:

Een week geleden leek de stopzetting van de Jupiler Pro League een feit toen de Raad van Bestuur van de Pro League het officiële advies gaf om een punt te zetten achter het seizoen. Maar daar heerst op dit moment veel minder zekerheid rond. De beslissing zou sowieso al uitgesteld worden tot begin mei.


En het is nog maar de vraag of de betrokkenen dan bij hun standpunt blijven. De UEFA zet immers druk om zoveel mogelijk competities nog af te werken in de zomermaanden. Volgens makelaar Stijn Francis is de kans groot dat ook ons land daar aan zal moeten toegeven. "Ik denk wel dat er nog gevoetbald zal worden, er gaat teveel druk komen van de UEFA. In het buitenland is er geen twijfel. Je weet natuurlijk nooit wat het virus zal doen, maar als het zich in de gunstige zin zal ontwikkelen zal er zeker nog gevoetbald worden. Ik denk dat de Pro League een serieus risico genomen heeft. Of er dus nog gespeeld zal worden in België? Het zal moeten als ze volgend jaar nog Europese deelnemers willen", klonk het bij Play Sports Kot.

Uiteraard blijft de voorzetting van het virus allesbepalend, maar de Pro League lijkt toch voor zijn beurt te hebben gesproken. "Ik heb me daar ook al druk in gemaakt. Als zou blijken dat de clubs Europees geschorst zouden worden, moeten ze toch nog eens goed nadenken. Alle grote competities zullen wellicht uitgespeeld worden. Nederland heeft ook al een bocht gemaakt. Als wij dan de enige zijn die niet voetballen, zou ik daar toch nog twee of drie keer over nadenken. Ze zeggen wel dat de UEFA hen niks kan maken, maar je weet maar nooit", vulde analist Marc Degryse aan.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Denkt u dat het seizoen in de JPL toch zal worden afgewerkt?

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

26
26
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

32
32
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

207
207
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

117
117
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

222
222
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

270
270
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

126
126
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

569
569
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

178
178
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

492
492
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

144
144
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

723
723
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

236
236
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

765
765
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

525
525
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

200
200
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

375
375
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1261
1261
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

473
473
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

331
331
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

487
487
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

410
410
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

284
284
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

484
484

Meer sportnieuws