Corona kan Belgisch voetbal voorgoed veranderen: "Natuurlijke selectie"

door
Corona kan Belgisch voetbal voorgoed veranderen:

De gevolgen van het coronavirus op het Belgische voetbal zijn nu al enorm en het is nog maar de vraag wanneer de competities zich weer op gang kunnen trekken. Maar ook op langere termijn zullen de consequenties erg groot zijn. Zo kan deze crisis het Belgische voetbal wel eens voorgoed veranderen.


Want de huidige situatie maakt eens te meer duidelijk hoe kwetsbaar verschillende clubs zijn. Bepaalde ploegen zagen zich zelfs al genoodzaakt om beroep te doen op het systeem van technische werkloosheid om het hoofd boven water te houden. Maar hierdoor wordt wel het RSZ-voordeel opnieuw in twijfel getrokken vanuit politieke hoek. Daarnaast zullen door de crisis ook verschillende sponsors afhaken, zelfs rijke buitenlandse investeerders, zoals bij pakweg Lommel, dreigen de stekker eruit te trekken. En dat terwijl een aantal clubs al voor de crisis met de nodige financiële problemen kampten.

Analist Peter Vandenbempt denkt dan ook aan een 'natuurlijke selectie', waarbij verschillende ploegen hun profstatuut zouden kwijtspelen. "De huidige crisis maakt nog eens duidelijk dat er in ons voetbal geen plaats is voor 24 profclubs en dat een aantal van hen artificieel in leven wordt gehouden. Of gewoon geen bestaansreden hebben op het hoogste, professionele niveau. En dat veel van die buitenlandse "investeerders" die eventuele solidariteit van de betere clubs niet verdienen, wat een zeer valabel argument is. De corona-crisis is misschien een goed moment voor een noodzakelijke natuurlijke selectie", klinkt het bij Sporza.

LEES OOK: Peter Vandenbempt verrast met emotionele bekentenis

Denkt u dat bepaalde Belgische profclubs deze crisis niet zullen overleven?

Meest recent

Mysterie over talent: Spanje of toch nog Rode Duivels?

De selectie van de Rode Duivels voor de komende interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein werd ...

19
19
Nieuwe troef voor KV Mechelen: "Hij is een extra impuls"

KV Mechelen kon vorige week niet stunten op Anderlecht, maar staat wel nog altijd knap in de top ...

25
25
Nieuwe Voetbalwet: straffen worden pak strenger voor fans

Er was vrijdag in Tubeke heel wat te doen. Niet alleen maakte Rudi Garcia de volgende selectie voor ...

24
24
Overmars terug naar Ajax? De Telegraaf schept duidelijhkeid

Het is weer grote crisis bij Ajax. De Amsterdammers ontsloegen John Heitinga en technisch directeur ...

142
142
Hasi komt met ultieme update over De Cat en WK U17

Nathan De Cat zal zondag in de basis starten tegen Club Brugge. Een topmatch voor de 17-jarige ...

96
96
Kompany zet nieuwe stap: Bayern wordt nóg sterker

Bayern München speelt dit weekend tegen Union Berlin. De Duitse recordkampioen gaat voor een ...

92
92
Hasi strooit bloemen naar Club Brugge: "Als goede wijn"

Zondag krijgt RSC Anderlecht in het Lotto Park aartsrivaal Club Brugge over de vloer. Nicky Hayen ...

143
143
Antwerp & AA Gent ontdekken finaal verdict Foulon & Dean

Speeldag 13 van de Jupiler Pro League stond vorige week in het kader van een aantal zware ...

150
150
Vermeeren geschokt: het OM-signaal is keihard

Vier matchen, vier rollen—en zelfs in Europa lijken z’n minuten ineens te krimpen. De ...

103
103
KRC Genk verneemt sanctie na wangedrag van supporters

KRC Genk beleefde donderdag een hoogdag in Braga, waar de bijna 1.500 meegereisde fans na de 3-4 ...

279
279
'Ajax zoekt trainer: Belgische coach op shortlist'

Ajax nam donderdag afscheid van John Heitinga, die bedankt werd voor bewezen diensten omwille van de ...

121
121
DAZN versus Pro League: ultieme deadline bekend

Ook komend weekend is het Belgisch voetbal exclusief te zien via DAZN, dat dan toch besloot om de ...

560
560
Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

178
178
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

407
407
De Condé kraakt code: Fink pakt uit met KRC Genk 2.0

De uitschuiver tegen Ferencvaros is uitgewist. Dankzij een corner en enkele scherpe counters boekte ...

229
229
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

101
101
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

154
154
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

293
293
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

204
204
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

350
350
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

269
269
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

56
56
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

102
102
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

150
150
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

120
120

Meer sportnieuws