Club Brugge maakt brandhout van voorstel Anderlecht

door
Club Brugge maakt brandhout van voorstel Anderlecht

In een uitgebreid interview op de clubkanalen lanceerde Anderlecht-CEO maandagavond een bijzonder voorstel. Namens de recordkampioen pleitte hij voor meer solidariteit onder de clubs. Concreet stelde hij voor om de Europese inkomsten van de komende drie seizoenen te verdelen onder alle eersteklassers.


RSCA wil op die manier de coronacrisis proberen te counteren, al lijkt het voorstel ook wat opportunistisch. Paars-Wit treedt komend seizoen immers zelf niet aan in Europa en kampt met de nodige financiële problemen, die zelfs dateren van voor de huidige crisis. Van Eetvelt maakte zich wel sterk dat Anderlecht vanaf 2021 zelf zou bijdragen, maar het is allerminst zeker dat de Brusselaars dan zelf Europees spelen. Bij de ploegen die wel een ticket hebben voor volgend seizoen wordt het voorstel dan ook meteen van tafel geveegd.

Zo reageerde Club-manager Vincent Mannaert vlijmscherp in Het Laatste Nieuws. Volgens hem heeft dit niets met 'solidariteit' te maken. "Dit is veeleer het verhaal van de krekel die geld komt vragen bij de mier. In een situatie als deze blijkt nu meer dan ooit het werk uit het verleden. Bij Anderlecht kan ik mij voorstellen dat dit geen fijne vaststelling is. Niet corona is verantwoordelijk voor de precaire toestand van Anderlecht. Ik heb vastgesteld dat de club eerst interne maatregelen heeft genomen, en nu gaat aankloppen bij anderen. Dat is niet hoe ik mij solidariteit voorstel", klonk het.

De krant beweert dat ook Michel Louwagie van AA Gent achter deze woorden staat. En VTM Nieuws polste maandagavond ook al bij andere betrokken clubleiders, die zouden het voorstel hebben weggelachen. Anderlecht zal dus niet op de centen van de andere clubs moeten rekenen. "Onze leuze is 'No Sweat/No Glory' - maar wél óns zweet, niet dat van anderen", aldus Mannaert.

LEES OOK: Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

De kritiek op het voorstel van RSCA is terecht ...

Meest recent

Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

17
17
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

11
11
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

29
29
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

42
42
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

38
38
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

239
239
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

291
291
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

52
52
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

163
163
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

201
201
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

211
211
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

57
57
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

144
144
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

51
51
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

27
27
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

363
363
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

466
466
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

390
390
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

52
52
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

40
40
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

327
327
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

346
346
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

327
327
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

325
325
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

270
270

Meer sportnieuws