Op zoek naar opvolgers voor Mbokani: 5 potentiële kandidaten

1463
Op zoek naar opvolgers voor Mbokani: 5 potentiële kandidaten

Op 34-jarige leeftijd zit er nog geen sleet op Dieumerci Mbokani, meer zelfs: met zijn 18 goals is de Congolees – samen met Jonathan David – gedeeld topschutter. Toch loopt zijn contract eind juni af op de Bosuil, waar de onderhandelingen over een verlengd verblijf intussen reeds opgestart werden. Die verlopen echter vrij moeizaam, met als gevolg dat een eventueel vertrek opnieuw tot de mogelijkheden behoort. In dat geval mag Antwerp dus op zoek naar een vervanger. Wij hielpen het stamnummer één alvast een handje met vijf potentiële kandidaten.


Papiss CISSÉ (Alanyaspor)

In onze zoektocht naar eventuele alternatieven voor Dieu mikten we op een gelijkaardig profiel: een rijpe, vlot scorende spits mét een aflopend contract. Bij Papiss Cissé gaat de vergelijking zelfs nog wat verder op, want net als Mbokani stond hij vorige zomer op de shortlist bij Anderlecht. Uiteindelijk bleef de 34-jarige Senegalees bij Alanyaspor, waar hij dit seizoen in 24 duels 16 keer raak trof. In de Turkse lijst der topschutters moet hij zo alleen oude bekende Alexander Sörloth (ex-AA Gent) laten voorgaan.



De leeftijdsgenoot van Mbokani doorzwom al vele watertjes in zijn carrière, maar is wel een garantie op doelpunten. Overal waar hij komt scoort Cissé immers aan de lopende band: van China over Turkije, Duitsland en Frankrijk tot zelfs de Premier League. In totaal was hij zo al goed voor 174 treffers in 401 matchen, ongeveer dezelfde balans als Mbokani (175 stuks in 407 optredens). Met ook nog 17 goals in 37 interlands is hij dus een echte goalgetter, al ligt met Fenerbahce naar verluidt wel al een kaper op de kust.

Steven FLETCHER (Sheffield Wednesday)

Op 33-jarige leeftijd vertoefde Steven Fletcher amper een halfjaar aan deze kant van Het Kanaal: een uitleenbeurt aan Marseille die geen groot succes werd. In de clubcultuur op de Bosuil, waar de trouwe achterban het kick and rush wel apprecieert en zich graag spiegelt aan de Britse speelstijl, zou hij echter prima passen. Verdeeld over Sunderland, Wolverhampton en Burnley heeft de Schot 53 doelpunten in 189 Premier League-duels op zijn naam staan. Ook in zijn thuisland scoorde hij bij de vleet voor Hibernian.

Zijn meest productieve seizoen beleeft de linkspoot evenwel toch dit jaar. Sheffield Wednesday draait dan wel een grijs seizoen in de Championship, met 13 treffers in 26 wedstrijden is Fletcher uitstekend bij schot. The Owls willen hun aanvalsleider dan ook niet zomaar laten vertrekken en zouden reeds een nieuwe contractaanbieding zijn weg hebben uitgestuurd. Indien geen akkoord wordt bereikt, kan Antwerp eens polsen of de 33-voudig ex-international nog oren heeft naar titelambities en Europees voetbal.

Loïc REMY (Lille OSC)

Als jeugdproduct van Olympique Lyon werd Loïc Rémy al omschreven als één van de grootste Franse talenten, maar het was pas bij Nice dat dat zijn carrière van de grond kwam. Daarna volgde een verhuis naar Marseille – dat 15,5 miljoen voor hem overhad – om vervolgens een grillig parcours in de Premier League af te leggen langs QPR, Newcastle, Chelsea en Crystal Palace. Ook in Spanje was het succes bij Las Palmas en Getafe eerder wisselvallig, maar op 33-jarige leeftijd vond hij nu eindelijk zijn plek in Lille.



Bij het nummer vier in de Ligue 1 vormt Remy een uiterst complementair duo met ex-Charleroi aanvaller Victor Oshimen, die wel met het merendeel van de pluimen gaat lopen. Rémy kon dit seizoen dan ook 'slechts' zeven keer scoren, al heeft hij daar wel bitter weinig kansen voor nodig. 25 procent van zijn doelkansen zet de Fransman om in een doelpunt, een gemiddelde dat in de buurt komt van dat van Mbokani (28%). Op basis van deze cijfers kan Rémy dus misschien wel een geknipte opvolger zijn voor Dieu.

Bogdan STANCU (Gençlerbirligi)

Een minder bekende naam, maar daarom niet minder interessant. Bogdan Stancu brak in 2008 volledig door in zijn thuisland bij Steaua Boekarest, alvorens voor vijf miljoen de overstap naar Galatasaray te wagen. Zijn passage bij de Turkse topclub werd echter geen succes, waarna de Roemeen zijn loopbaan verderzette bij wat kleinere clubs in de Süper Lig als Orduspor, Bursaspor en Gençlerbirligi. Daar is hij sinds januari vorig jaar bezig aan zijn tweede termijn. En hoe, want de 32-jarige spits was nooit beter.

Vooraleer hij in maart zijn kruisbanden scheurde, stond er op Stancu namelijk geen maat. De 52-voudig international scoorde 12 doelpunten in 17 wedstrijden, goed voor één treffer per 104 minuten – ofwel een aanzienlijk hogere efficiëntie dan Mbokani (één goal per 139 minuten). Net zoals Dieu lijkt de routinier dus alleen maar sterker te worden naarmate de jaren verstrijken. Toch is hij straks einde contract en hebben zich voorlopig geen kandidaat-overnemers gemeld. Een buitenkans voor zijn landgenoot Laszlo Bölöni?

Dame N'DOYE (FC Kopenhagen)

Met zijn 35 lentes is Dame N'Doye de oudste speler in deze lijst, maar de Senegalees liet in zijn langgerekte carrière doorheen acht verschillende landen alvast zien praktisch altijd en overal de weg naar de netten te vinden. Vooral bij Lokomotiv Moskou (27 treffers in 68 matchen) en zijn huidige club FC Kopenhagen (117 goals in 215 wedstrijden), waar hij sinds medio 2018 aan zijn tweede beurt bezig is, ontpopte hij zich tot een echte goaltjesdief. Ook in de Europese bekers staat zijn teller in totaal toch al op 21 stuks.



Ervaring zat dus, al moest N'Doye door blessures wel het gros van het huidige seizoen missen. Toch wist hij nog acht keer te scoren in 12 duels, andermaal een bewijs van zijn neus voor doelpunten. De 34-voudige international springt dan ook efficiënt om met zijn kansen en legt 23% van zijn pogingen in het mandje. In de Deense media liet hij al verstaan open te staan voor een contractverlenging, al wil hij zich vooral gewaardeerd voelen. Dat kan dus ook op de Bosuil, waar ze zulke cultfiguren wel kunnen smaken. 

LEES OOK: Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Wie past het beste bij Antwerp FC?

Meest recent

Spanning bij Fransen: koude oorlog tussen twee supersterren

In Frankrijk kijkt men reikhalzend uit naar het Nations League-duel van vrijdagavond tegen Turkije. ...

0
0
Duivels met basisdebutant? Opvallende naam imponeert

In de Nations League nemen de Rode Duivels het vrijdagavond op tegen Italië. Het wordt ...

12
12
'Nieuw goudhaantje voor Genk: Engelse toppers melden zich'

KRC Genk heeft de voorbije jaren een flinke reputatie opgebouwd in het opleiden en lanceren van ...

106
106
‘Voetbalbond verbaast: Lammens níét opvolger Courtois’

Senne Lammens leek de logische opvolger van Thibaut Courtois, maar binnen de voetbalbond klinkt ...

261
261
Italië-België: Van Bommel dropt dubbele hint over basiself

Vrijdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun eerste wedstrijd af onder bondscoach Mark ...

87
87
Cruciale doorbraak bij KBVB: weg voor Mannaert ligt open

De Rode Duivels reisden donderdagnamiddag naar Italië af voor hun Nations League-duel van een ...

23
23
'Club Brugge versiert Europese top: United wild van sterkhouder'

Arsenal FC. Internazionale. FC Barcelona. AC Milan. Club Brugge verkocht de voorbije seizoenen ...

266
266
'Arsenal nóg sterker: transfervizier op Real Madrid'

De nederlaag van vlak voor de interland-break tegen Brighton kwam hard aan, maar voorts kan Arsenal ...

27
27
Van Bommel laat uitblinker links liggen: "Verbazend"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

332
332
Marc Coucke vloert Sam Baro: "Voor eens en altijd..."

Marc Coucke stond woensdagavond even helemaal in de schijnwerpers in het Gentse Wintercircus. De ...

322
322
Van Dijk over stoppen bij Oranje: "Na één seconde wist ik het"

Virgil van Dijk heeft geen moment getwijfeld toen hem werd gevraagd of hij door wil gaan als ...

18
18
Albert ziet één klein probleem bij de Rode Duivels

De Rode Duivels doen het in de Nations League zonder Thibaut Courtois. Romelu Lukaku en Kevin De ...

70
70
Heeft Nederland eindelijk een 'nieuwe' topspits?

Nederland had vele jaren een spitsenprobleem. Het is te zeggen, ze hadden zoveel luxe dat heel wat ...

42
42
Opvallend: Van Bommel ziet (tijdelijk?) Duivels probleem

België neemt het morgen op tegen Italië. Mark van Bommel wil met de Rode Duivels ...

43
43
'Maamar speelt zich in de kijker: interesse groeit'

Ali Maamar heeft zich nadrukkelijk in de kijker gespeeld. De jonge rechtsachter van Anderlecht ...

252
252
Rodri ziet één gigantisch verschil tussen Guardiola en Flick

Rodri had zich zijn start bij FC Barcelona anders voorgesteld. De Spaanse middenvelder maakte ...

44
44
Antwerp wint tegen Beveren, RSCA verwelkomt Leoni

Deze te lange interlandbreak zorgt ervoor dat de Belgische eersteklassers oefenmatchen moeten spelen ...

159
159
KRC Genk maakt stadionplannen bekend

KRC Genk maakt werk van een ambitieuze toekomst. De Limburgse club wil in totaal 60 miljoen euro ...

649
649
Albert kiest Duivelse elf: grote verrassingen op flanken

Mark van Bommel staat vrijdagavond om 20u45 voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode Duivels. ...

142
142
'Man Utd hakt knoop door: derde Rode Duivel in 2027'

Manchester United gaat dezer dagen weer een beetje de Belgische toer op. Een jaar geleden streek ...

78
78
Club zit op goud: meer dan 200 miljoen voor kwartet?

Geen Belgische club die de voorbije jaren meer centen ophaalde op de transfermarkt dan Club Brugge. ...

169
169
Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

32
32
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

181
181
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

92
92
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

235
235

Meer sportnieuws