Op zoek naar opvolgers voor Mbokani: 5 potentiële kandidaten

1463 stemmen
Op zoek naar opvolgers voor Mbokani: 5 potentiële kandidaten

Op 34-jarige leeftijd zit er nog geen sleet op Dieumerci Mbokani, meer zelfs: met zijn 18 goals is de Congolees – samen met Jonathan David – gedeeld topschutter. Toch loopt zijn contract eind juni af op de Bosuil, waar de onderhandelingen over een verlengd verblijf intussen reeds opgestart werden. Die verlopen echter vrij moeizaam, met als gevolg dat een eventueel vertrek opnieuw tot de mogelijkheden behoort. In dat geval mag Antwerp dus op zoek naar een vervanger. Wij hielpen het stamnummer één alvast een handje met vijf potentiële kandidaten.


Papiss CISSÉ (Alanyaspor)

In onze zoektocht naar eventuele alternatieven voor Dieu mikten we op een gelijkaardig profiel: een rijpe, vlot scorende spits mét een aflopend contract. Bij Papiss Cissé gaat de vergelijking zelfs nog wat verder op, want net als Mbokani stond hij vorige zomer op de shortlist bij Anderlecht. Uiteindelijk bleef de 34-jarige Senegalees bij Alanyaspor, waar hij dit seizoen in 24 duels 16 keer raak trof. In de Turkse lijst der topschutters moet hij zo alleen oude bekende Alexander Sörloth (ex-AA Gent) laten voorgaan.



De leeftijdsgenoot van Mbokani doorzwom al vele watertjes in zijn carrière, maar is wel een garantie op doelpunten. Overal waar hij komt scoort Cissé immers aan de lopende band: van China over Turkije, Duitsland en Frankrijk tot zelfs de Premier League. In totaal was hij zo al goed voor 174 treffers in 401 matchen, ongeveer dezelfde balans als Mbokani (175 stuks in 407 optredens). Met ook nog 17 goals in 37 interlands is hij dus een echte goalgetter, al ligt met Fenerbahce naar verluidt wel al een kaper op de kust.

Steven FLETCHER (Sheffield Wednesday)

Op 33-jarige leeftijd vertoefde Steven Fletcher amper een halfjaar aan deze kant van Het Kanaal: een uitleenbeurt aan Marseille die geen groot succes werd. In de clubcultuur op de Bosuil, waar de trouwe achterban het kick and rush wel apprecieert en zich graag spiegelt aan de Britse speelstijl, zou hij echter prima passen. Verdeeld over Sunderland, Wolverhampton en Burnley heeft de Schot 53 doelpunten in 189 Premier League-duels op zijn naam staan. Ook in zijn thuisland scoorde hij bij de vleet voor Hibernian.

Zijn meest productieve seizoen beleeft de linkspoot evenwel toch dit jaar. Sheffield Wednesday draait dan wel een grijs seizoen in de Championship, met 13 treffers in 26 wedstrijden is Fletcher uitstekend bij schot. The Owls willen hun aanvalsleider dan ook niet zomaar laten vertrekken en zouden reeds een nieuwe contractaanbieding zijn weg hebben uitgestuurd. Indien geen akkoord wordt bereikt, kan Antwerp eens polsen of de 33-voudig ex-international nog oren heeft naar titelambities en Europees voetbal.

Loïc REMY (Lille OSC)

Als jeugdproduct van Olympique Lyon werd Loïc Rémy al omschreven als één van de grootste Franse talenten, maar het was pas bij Nice dat dat zijn carrière van de grond kwam. Daarna volgde een verhuis naar Marseille – dat 15,5 miljoen voor hem overhad – om vervolgens een grillig parcours in de Premier League af te leggen langs QPR, Newcastle, Chelsea en Crystal Palace. Ook in Spanje was het succes bij Las Palmas en Getafe eerder wisselvallig, maar op 33-jarige leeftijd vond hij nu eindelijk zijn plek in Lille.



Bij het nummer vier in de Ligue 1 vormt Remy een uiterst complementair duo met ex-Charleroi aanvaller Victor Oshimen, die wel met het merendeel van de pluimen gaat lopen. Rémy kon dit seizoen dan ook 'slechts' zeven keer scoren, al heeft hij daar wel bitter weinig kansen voor nodig. 25 procent van zijn doelkansen zet de Fransman om in een doelpunt, een gemiddelde dat in de buurt komt van dat van Mbokani (28%). Op basis van deze cijfers kan Rémy dus misschien wel een geknipte opvolger zijn voor Dieu.

Bogdan STANCU (Gençlerbirligi)

Een minder bekende naam, maar daarom niet minder interessant. Bogdan Stancu brak in 2008 volledig door in zijn thuisland bij Steaua Boekarest, alvorens voor vijf miljoen de overstap naar Galatasaray te wagen. Zijn passage bij de Turkse topclub werd echter geen succes, waarna de Roemeen zijn loopbaan verderzette bij wat kleinere clubs in de Süper Lig als Orduspor, Bursaspor en Gençlerbirligi. Daar is hij sinds januari vorig jaar bezig aan zijn tweede termijn. En hoe, want de 32-jarige spits was nooit beter.

Vooraleer hij in maart zijn kruisbanden scheurde, stond er op Stancu namelijk geen maat. De 52-voudig international scoorde 12 doelpunten in 17 wedstrijden, goed voor één treffer per 104 minuten – ofwel een aanzienlijk hogere efficiëntie dan Mbokani (één goal per 139 minuten). Net zoals Dieu lijkt de routinier dus alleen maar sterker te worden naarmate de jaren verstrijken. Toch is hij straks einde contract en hebben zich voorlopig geen kandidaat-overnemers gemeld. Een buitenkans voor zijn landgenoot Laszlo Bölöni?

Dame N'DOYE (FC Kopenhagen)

Met zijn 35 lentes is Dame N'Doye de oudste speler in deze lijst, maar de Senegalees liet in zijn langgerekte carrière doorheen acht verschillende landen alvast zien praktisch altijd en overal de weg naar de netten te vinden. Vooral bij Lokomotiv Moskou (27 treffers in 68 matchen) en zijn huidige club FC Kopenhagen (117 goals in 215 wedstrijden), waar hij sinds medio 2018 aan zijn tweede beurt bezig is, ontpopte hij zich tot een echte goaltjesdief. Ook in de Europese bekers staat zijn teller in totaal toch al op 21 stuks.



Ervaring zat dus, al moest N'Doye door blessures wel het gros van het huidige seizoen missen. Toch wist hij nog acht keer te scoren in 12 duels, andermaal een bewijs van zijn neus voor doelpunten. De 34-voudige international springt dan ook efficiënt om met zijn kansen en legt 23% van zijn pogingen in het mandje. In de Deense media liet hij al verstaan open te staan voor een contractverlenging, al wil hij zich vooral gewaardeerd voelen. Dat kan dus ook op de Bosuil, waar ze zulke cultfiguren wel kunnen smaken. 

LEES OOK: 'KRC Genk en AA Gent vechten pittige transferstrijd uit'

Wie past het beste bij Antwerp FC?

Meest recent

'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

5
5
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

26
26
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

39
39
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

201
201
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

137
137
Malinwa bevestigt exit meubelstuk: "Het doet pijn"

KV Mechelen hoopt om het titelfeest van Club Brugge nog even uit te stellen. Hoe dan ook ...

60
60
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

87
87
Anderlecht kondigt vertrek van Thorgan Hazard aan

Bij Anderlecht zal er komende zomer heel wat veranderen. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

227
227
Nagelsmann komt met verrassende Tresoldi-onthulling

Donderdag werd ook in Duitsland de WK-selectie bekend gemaakt. Daarin maakte Julian Nagelsmann ...

110
110
'Bologna komt aankloppen bij Club én Union'

Vorig weekend werd de titelstrijd wellicht definitief beslecht met de overtuigende 5-0-overwinning ...

302
302
Promotie is binnen: Sporting Hasselt heeft proflicentie beet

Er was de voorbije weken heel wat onduidelijkheid over wie volgend seizoen in de Challenger Pro ...

105
105
WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

80
80
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

182
182
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

32
32
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

476
476
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

222
222
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

33
33
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

163
163
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

200
200
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

151
151
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

81
81
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

61
61
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

342
342
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

31
31

Meer sportnieuws