Op zoek naar opvolgers voor Mbokani: 5 potentiële kandidaten

1463 stemmen
Op zoek naar opvolgers voor Mbokani: 5 potentiële kandidaten

Op 34-jarige leeftijd zit er nog geen sleet op Dieumerci Mbokani, meer zelfs: met zijn 18 goals is de Congolees – samen met Jonathan David – gedeeld topschutter. Toch loopt zijn contract eind juni af op de Bosuil, waar de onderhandelingen over een verlengd verblijf intussen reeds opgestart werden. Die verlopen echter vrij moeizaam, met als gevolg dat een eventueel vertrek opnieuw tot de mogelijkheden behoort. In dat geval mag Antwerp dus op zoek naar een vervanger. Wij hielpen het stamnummer één alvast een handje met vijf potentiële kandidaten.


Papiss CISSÉ (Alanyaspor)

In onze zoektocht naar eventuele alternatieven voor Dieu mikten we op een gelijkaardig profiel: een rijpe, vlot scorende spits mét een aflopend contract. Bij Papiss Cissé gaat de vergelijking zelfs nog wat verder op, want net als Mbokani stond hij vorige zomer op de shortlist bij Anderlecht. Uiteindelijk bleef de 34-jarige Senegalees bij Alanyaspor, waar hij dit seizoen in 24 duels 16 keer raak trof. In de Turkse lijst der topschutters moet hij zo alleen oude bekende Alexander Sörloth (ex-AA Gent) laten voorgaan.



De leeftijdsgenoot van Mbokani doorzwom al vele watertjes in zijn carrière, maar is wel een garantie op doelpunten. Overal waar hij komt scoort Cissé immers aan de lopende band: van China over Turkije, Duitsland en Frankrijk tot zelfs de Premier League. In totaal was hij zo al goed voor 174 treffers in 401 matchen, ongeveer dezelfde balans als Mbokani (175 stuks in 407 optredens). Met ook nog 17 goals in 37 interlands is hij dus een echte goalgetter, al ligt met Fenerbahce naar verluidt wel al een kaper op de kust.

Steven FLETCHER (Sheffield Wednesday)

Op 33-jarige leeftijd vertoefde Steven Fletcher amper een halfjaar aan deze kant van Het Kanaal: een uitleenbeurt aan Marseille die geen groot succes werd. In de clubcultuur op de Bosuil, waar de trouwe achterban het kick and rush wel apprecieert en zich graag spiegelt aan de Britse speelstijl, zou hij echter prima passen. Verdeeld over Sunderland, Wolverhampton en Burnley heeft de Schot 53 doelpunten in 189 Premier League-duels op zijn naam staan. Ook in zijn thuisland scoorde hij bij de vleet voor Hibernian.

Zijn meest productieve seizoen beleeft de linkspoot evenwel toch dit jaar. Sheffield Wednesday draait dan wel een grijs seizoen in de Championship, met 13 treffers in 26 wedstrijden is Fletcher uitstekend bij schot. The Owls willen hun aanvalsleider dan ook niet zomaar laten vertrekken en zouden reeds een nieuwe contractaanbieding zijn weg hebben uitgestuurd. Indien geen akkoord wordt bereikt, kan Antwerp eens polsen of de 33-voudig ex-international nog oren heeft naar titelambities en Europees voetbal.

Loïc REMY (Lille OSC)

Als jeugdproduct van Olympique Lyon werd Loïc Rémy al omschreven als één van de grootste Franse talenten, maar het was pas bij Nice dat dat zijn carrière van de grond kwam. Daarna volgde een verhuis naar Marseille – dat 15,5 miljoen voor hem overhad – om vervolgens een grillig parcours in de Premier League af te leggen langs QPR, Newcastle, Chelsea en Crystal Palace. Ook in Spanje was het succes bij Las Palmas en Getafe eerder wisselvallig, maar op 33-jarige leeftijd vond hij nu eindelijk zijn plek in Lille.



Bij het nummer vier in de Ligue 1 vormt Remy een uiterst complementair duo met ex-Charleroi aanvaller Victor Oshimen, die wel met het merendeel van de pluimen gaat lopen. Rémy kon dit seizoen dan ook 'slechts' zeven keer scoren, al heeft hij daar wel bitter weinig kansen voor nodig. 25 procent van zijn doelkansen zet de Fransman om in een doelpunt, een gemiddelde dat in de buurt komt van dat van Mbokani (28%). Op basis van deze cijfers kan Rémy dus misschien wel een geknipte opvolger zijn voor Dieu.

Bogdan STANCU (Gençlerbirligi)

Een minder bekende naam, maar daarom niet minder interessant. Bogdan Stancu brak in 2008 volledig door in zijn thuisland bij Steaua Boekarest, alvorens voor vijf miljoen de overstap naar Galatasaray te wagen. Zijn passage bij de Turkse topclub werd echter geen succes, waarna de Roemeen zijn loopbaan verderzette bij wat kleinere clubs in de Süper Lig als Orduspor, Bursaspor en Gençlerbirligi. Daar is hij sinds januari vorig jaar bezig aan zijn tweede termijn. En hoe, want de 32-jarige spits was nooit beter.

Vooraleer hij in maart zijn kruisbanden scheurde, stond er op Stancu namelijk geen maat. De 52-voudig international scoorde 12 doelpunten in 17 wedstrijden, goed voor één treffer per 104 minuten – ofwel een aanzienlijk hogere efficiëntie dan Mbokani (één goal per 139 minuten). Net zoals Dieu lijkt de routinier dus alleen maar sterker te worden naarmate de jaren verstrijken. Toch is hij straks einde contract en hebben zich voorlopig geen kandidaat-overnemers gemeld. Een buitenkans voor zijn landgenoot Laszlo Bölöni?

Dame N'DOYE (FC Kopenhagen)

Met zijn 35 lentes is Dame N'Doye de oudste speler in deze lijst, maar de Senegalees liet in zijn langgerekte carrière doorheen acht verschillende landen alvast zien praktisch altijd en overal de weg naar de netten te vinden. Vooral bij Lokomotiv Moskou (27 treffers in 68 matchen) en zijn huidige club FC Kopenhagen (117 goals in 215 wedstrijden), waar hij sinds medio 2018 aan zijn tweede beurt bezig is, ontpopte hij zich tot een echte goaltjesdief. Ook in de Europese bekers staat zijn teller in totaal toch al op 21 stuks.



Ervaring zat dus, al moest N'Doye door blessures wel het gros van het huidige seizoen missen. Toch wist hij nog acht keer te scoren in 12 duels, andermaal een bewijs van zijn neus voor doelpunten. De 34-voudige international springt dan ook efficiënt om met zijn kansen en legt 23% van zijn pogingen in het mandje. In de Deense media liet hij al verstaan open te staan voor een contractverlenging, al wil hij zich vooral gewaardeerd voelen. Dat kan dus ook op de Bosuil, waar ze zulke cultfiguren wel kunnen smaken. 

LEES OOK: West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

Wie past het beste bij Antwerp FC?

Meest recent

Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

11
11
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

12
12
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

24
24
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

201
201
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

101
101
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

149
149
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

187
187
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

141
141
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

54
54
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

285
285
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

373
373
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

32
32
‘KV Kortrijk stunt met toptransfer bij Chelsea’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels willen er ...

200
200
Charleroi laat aanvaller gaan, knappe oefenzege Essevee

De zomer betekent voor de clubs uit de Jupiler Pro League dat ze zich volop voorbereiden op het ...

104
104
'Done deal: alle details over transfer De Cat bekend'

Anderlecht cashte deze zomer al stevig met de verkoop van Keisuke Goto, die voor 10 miljoen euro ...

400
400
'Club wrijft zich in handen na transfernieuws Arsenal'

Bij Club Brugge zijn ze aan de voorbereiding begonnen zonder echte nieuwkomers in de A-kern. Het is ...

289
289
'Exodus Anderlecht: ook Sardella op weg naar uitgang'

Bij Anderlecht lijkt er deze zomer toch een stevige uittocht in de maak. Daarbij vertrekken ook heel ...

303
303
'Grootmacht mengt zich plots in strijd voor Raskin'

Vrijdag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak op het WK, want dan wacht in de kwartfinale een ...

348
348
Volgende WK-slachtoffer: einde van tijdperk bij Kroatië

Het WK betekent traditioneel voor heel wat bondscoaches het einde van de rit bij hun land, of dat nu ...

49
49
'Barça pakt uit met nieuw transferoffensief bij Club'

Bij Club Brugge bleef het deze zomer tot dusver vrij rustig qua transfers, maar het echte geweld ...

418
418
'Theate ziet knaltransfer dichterbij komen'

Voor Arthur Theate is het WK tot dusver een ontgoocheling. De linksvoetige centrale verdediger was ...

99
99
Club pakt uit met zeer verrassende transfer bij Patro

Club Brugge hield zich tot dusver vrij koest op de transfermarkt, al haalde het wel al enkele jonge ...

265
265
TRANSFERUURTJE: 'Genk verliest Hayen, vertrekkers bij Anderlecht'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

423
423
De Bruyne-discussie bij Rode Duivels: “Bijzonder straf"

Kevin De Bruyne bleef negentig minuten op de bank in 1/8e finale tegen de Verenigde Staten. Het was ...

350
350
‘Verschuivingen Antwerp: pion verlaat plots de club’

Er staat nog heel wat te bewegen bij Royal Antwerp FC. De club zoekt naar een overnemen en ook nog ...

366
366

Meer sportnieuws