Op zoek naar opvolgers voor Mbokani: 5 potentiële kandidaten

1463
Op zoek naar opvolgers voor Mbokani: 5 potentiële kandidaten

Op 34-jarige leeftijd zit er nog geen sleet op Dieumerci Mbokani, meer zelfs: met zijn 18 goals is de Congolees – samen met Jonathan David – gedeeld topschutter. Toch loopt zijn contract eind juni af op de Bosuil, waar de onderhandelingen over een verlengd verblijf intussen reeds opgestart werden. Die verlopen echter vrij moeizaam, met als gevolg dat een eventueel vertrek opnieuw tot de mogelijkheden behoort. In dat geval mag Antwerp dus op zoek naar een vervanger. Wij hielpen het stamnummer één alvast een handje met vijf potentiële kandidaten.


Papiss CISSÉ (Alanyaspor)

In onze zoektocht naar eventuele alternatieven voor Dieu mikten we op een gelijkaardig profiel: een rijpe, vlot scorende spits mét een aflopend contract. Bij Papiss Cissé gaat de vergelijking zelfs nog wat verder op, want net als Mbokani stond hij vorige zomer op de shortlist bij Anderlecht. Uiteindelijk bleef de 34-jarige Senegalees bij Alanyaspor, waar hij dit seizoen in 24 duels 16 keer raak trof. In de Turkse lijst der topschutters moet hij zo alleen oude bekende Alexander Sörloth (ex-AA Gent) laten voorgaan.



De leeftijdsgenoot van Mbokani doorzwom al vele watertjes in zijn carrière, maar is wel een garantie op doelpunten. Overal waar hij komt scoort Cissé immers aan de lopende band: van China over Turkije, Duitsland en Frankrijk tot zelfs de Premier League. In totaal was hij zo al goed voor 174 treffers in 401 matchen, ongeveer dezelfde balans als Mbokani (175 stuks in 407 optredens). Met ook nog 17 goals in 37 interlands is hij dus een echte goalgetter, al ligt met Fenerbahce naar verluidt wel al een kaper op de kust.

Steven FLETCHER (Sheffield Wednesday)

Op 33-jarige leeftijd vertoefde Steven Fletcher amper een halfjaar aan deze kant van Het Kanaal: een uitleenbeurt aan Marseille die geen groot succes werd. In de clubcultuur op de Bosuil, waar de trouwe achterban het kick and rush wel apprecieert en zich graag spiegelt aan de Britse speelstijl, zou hij echter prima passen. Verdeeld over Sunderland, Wolverhampton en Burnley heeft de Schot 53 doelpunten in 189 Premier League-duels op zijn naam staan. Ook in zijn thuisland scoorde hij bij de vleet voor Hibernian.

Zijn meest productieve seizoen beleeft de linkspoot evenwel toch dit jaar. Sheffield Wednesday draait dan wel een grijs seizoen in de Championship, met 13 treffers in 26 wedstrijden is Fletcher uitstekend bij schot. The Owls willen hun aanvalsleider dan ook niet zomaar laten vertrekken en zouden reeds een nieuwe contractaanbieding zijn weg hebben uitgestuurd. Indien geen akkoord wordt bereikt, kan Antwerp eens polsen of de 33-voudig ex-international nog oren heeft naar titelambities en Europees voetbal.

Loïc REMY (Lille OSC)

Als jeugdproduct van Olympique Lyon werd Loïc Rémy al omschreven als één van de grootste Franse talenten, maar het was pas bij Nice dat dat zijn carrière van de grond kwam. Daarna volgde een verhuis naar Marseille – dat 15,5 miljoen voor hem overhad – om vervolgens een grillig parcours in de Premier League af te leggen langs QPR, Newcastle, Chelsea en Crystal Palace. Ook in Spanje was het succes bij Las Palmas en Getafe eerder wisselvallig, maar op 33-jarige leeftijd vond hij nu eindelijk zijn plek in Lille.



Bij het nummer vier in de Ligue 1 vormt Remy een uiterst complementair duo met ex-Charleroi aanvaller Victor Oshimen, die wel met het merendeel van de pluimen gaat lopen. Rémy kon dit seizoen dan ook 'slechts' zeven keer scoren, al heeft hij daar wel bitter weinig kansen voor nodig. 25 procent van zijn doelkansen zet de Fransman om in een doelpunt, een gemiddelde dat in de buurt komt van dat van Mbokani (28%). Op basis van deze cijfers kan Rémy dus misschien wel een geknipte opvolger zijn voor Dieu.

Bogdan STANCU (Gençlerbirligi)

Een minder bekende naam, maar daarom niet minder interessant. Bogdan Stancu brak in 2008 volledig door in zijn thuisland bij Steaua Boekarest, alvorens voor vijf miljoen de overstap naar Galatasaray te wagen. Zijn passage bij de Turkse topclub werd echter geen succes, waarna de Roemeen zijn loopbaan verderzette bij wat kleinere clubs in de Süper Lig als Orduspor, Bursaspor en Gençlerbirligi. Daar is hij sinds januari vorig jaar bezig aan zijn tweede termijn. En hoe, want de 32-jarige spits was nooit beter.

Vooraleer hij in maart zijn kruisbanden scheurde, stond er op Stancu namelijk geen maat. De 52-voudig international scoorde 12 doelpunten in 17 wedstrijden, goed voor één treffer per 104 minuten – ofwel een aanzienlijk hogere efficiëntie dan Mbokani (één goal per 139 minuten). Net zoals Dieu lijkt de routinier dus alleen maar sterker te worden naarmate de jaren verstrijken. Toch is hij straks einde contract en hebben zich voorlopig geen kandidaat-overnemers gemeld. Een buitenkans voor zijn landgenoot Laszlo Bölöni?

Dame N'DOYE (FC Kopenhagen)

Met zijn 35 lentes is Dame N'Doye de oudste speler in deze lijst, maar de Senegalees liet in zijn langgerekte carrière doorheen acht verschillende landen alvast zien praktisch altijd en overal de weg naar de netten te vinden. Vooral bij Lokomotiv Moskou (27 treffers in 68 matchen) en zijn huidige club FC Kopenhagen (117 goals in 215 wedstrijden), waar hij sinds medio 2018 aan zijn tweede beurt bezig is, ontpopte hij zich tot een echte goaltjesdief. Ook in de Europese bekers staat zijn teller in totaal toch al op 21 stuks.



Ervaring zat dus, al moest N'Doye door blessures wel het gros van het huidige seizoen missen. Toch wist hij nog acht keer te scoren in 12 duels, andermaal een bewijs van zijn neus voor doelpunten. De 34-voudige international springt dan ook efficiënt om met zijn kansen en legt 23% van zijn pogingen in het mandje. In de Deense media liet hij al verstaan open te staan voor een contractverlenging, al wil hij zich vooral gewaardeerd voelen. Dat kan dus ook op de Bosuil, waar ze zulke cultfiguren wel kunnen smaken. 

LEES OOK: Arnaud Bodart vindt alsnog nieuwe werkgever

Wie past het beste bij Antwerp FC?

Meest recent

Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

0
0
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

7
7
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

22
22
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

47
47
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

115
115
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

96
96
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

97
97
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

677
677
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

191
191
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

121
121
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

355
355
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

201
201
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

142
142
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

340
340
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

640
640
Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

26
26
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

109
109
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

209
209
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

151
151
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

791
791
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

265
265
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

515
515
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

1038
1038
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

219
219
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

130
130

Meer sportnieuws