Buffel tikt Genk op de vingers: "Ze hadden niet genoeg geduld"

1036 stemmen
Buffel tikt Genk op de vingers:

Thomas Buffel zette eind vorig seizoen op 38-jarige leeftijd een punt achter zijn voetbalcarrière en is tegenwoordig aan de slag als assistent-trainer van de Belgische nationale beloftenploeg. Hij volgt uiteraard ook nog zijn ex-clubs op de voet, zoals bijvoorbeeld KRC Genk en Rangers. Op die manier is hij dan ook goed geplaatst om de evolutie van Ianis Hagi te volgen.


De Roemeens spelmaker werd in de zomer door Genk binnengehaald, maar na een weinig overtuigende eerste seizoenshelft speelt hij sinds januari op huurbasis voor Rangers. Buffel vindt dat Genk daarmee in de fout gegaan is. "Ik denk dat ze in Genk te snel geweest zijn om meteen een transfersom overeen te komen", verwijst hij in Daily Record naar de aankoopoptie van 5 miljoen. "Misschien hadden ze hem beter verhuurd zonder optie om nadien de situatie te evalueren. Nu heeft Genk de kaarten niet in handen, Rangers wel."

Sowieso vindt Buffel dat Genk Hagi niet goed aangepakt heeft. "Soms moet je wat meer geduld hebben met jonge spelers, maar dat heeft Genk met hem niet gehad. Hij was er slechts een halfjaar. Misschien had het te maken met de achtergrond van Hagi (als zoon van legende Gheorghe Hagi, nvdr) en was er daarom meer druk om te spelen. Maar spelers als Malinovskyi, Ndidi en Bailey hadden ook tijd nodig om zich aan te passen, minstens een jaar. Dat waren ook allemaal jonge jongens, maar als je geduld met hen toont pluk je daar later de vruchten van."

LEES OOK: Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Had Genk meer geduld moeten hebben met Hagi?

Meest recent

Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

1
1
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

330
330
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

80
80
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

46
46
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

61
61
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

57
57
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

8
8
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

62
62
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

179
179
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

77
77
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

288
288
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

84
84
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

31
31
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

118
118
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

491
491
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

159
159
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

56
56
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

308
308
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

234
234
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

122
122
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

177
177
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

454
454
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

82
82
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

553
553
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

127
127

Meer sportnieuws