Buffel tikt Genk op de vingers: "Ze hadden niet genoeg geduld"

door
Buffel tikt Genk op de vingers:

Thomas Buffel zette eind vorig seizoen op 38-jarige leeftijd een punt achter zijn voetbalcarrière en is tegenwoordig aan de slag als assistent-trainer van de Belgische nationale beloftenploeg. Hij volgt uiteraard ook nog zijn ex-clubs op de voet, zoals bijvoorbeeld KRC Genk en Rangers. Op die manier is hij dan ook goed geplaatst om de evolutie van Ianis Hagi te volgen.


De Roemeens spelmaker werd in de zomer door Genk binnengehaald, maar na een weinig overtuigende eerste seizoenshelft speelt hij sinds januari op huurbasis voor Rangers. Buffel vindt dat Genk daarmee in de fout gegaan is. "Ik denk dat ze in Genk te snel geweest zijn om meteen een transfersom overeen te komen", verwijst hij in Daily Record naar de aankoopoptie van 5 miljoen. "Misschien hadden ze hem beter verhuurd zonder optie om nadien de situatie te evalueren. Nu heeft Genk de kaarten niet in handen, Rangers wel."

Sowieso vindt Buffel dat Genk Hagi niet goed aangepakt heeft. "Soms moet je wat meer geduld hebben met jonge spelers, maar dat heeft Genk met hem niet gehad. Hij was er slechts een halfjaar. Misschien had het te maken met de achtergrond van Hagi (als zoon van legende Gheorghe Hagi, nvdr) en was er daarom meer druk om te spelen. Maar spelers als Malinovskyi, Ndidi en Bailey hadden ook tijd nodig om zich aan te passen, minstens een jaar. Dat waren ook allemaal jonge jongens, maar als je geduld met hen toont pluk je daar later de vruchten van."

LEES OOK: 'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

Had Genk meer geduld moeten hebben met Hagi?

Meest recent

'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

8
8
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

11
11
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

21
21
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

83
83
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

205
205
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

352
352
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

48
48
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

64
64
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

848
848
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

233
233
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

650
650
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

188
188
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

399
399
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

135
135
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

51
51
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

55
55
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

73
73
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

362
362
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

456
456
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

225
225
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

168
168
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

635
635
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

1036
1036
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

80
80

Meer sportnieuws