TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

847 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga geldt als één van de grootste talenten die momenteel bij Anderlecht rondlopen en dat is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt La Dernière Heure dat FC Sevilla behoorlijk concreet is voor de 20-jarige. De huidige nummer drie uit La Liga zou Lokonga al meermaals gescout hebben en is naar verluidt helemaal overtuigd van zijn kunnen. De bedoeling blijft echter dat de middenvelder nog minstens een jaar in het Lotto Park blijft, iets wat hij zelf ook zou willen. Maar wanneer Sevilla straks echt met grote sommen zwaait, zal Paars-Wit waarschijnlijk toch moeten inbinden.

Emmanuel Dennis lijkt Club Brugge te verlaten tijdens de komende mercato en wordt al een tijdje gevolgd door onder meer Newcastle United. Volgens het Nigeriaanse medium Brila hebben de Magpies zich opnieuw aan het front gemeld. Coach Steve Bruce zou alvast overtuigd zijn en de verwachting is dat Newcastle in de zomer een nieuwe poging zal wagen. Door de hoge vraagprijs van Blauw-Zwart worden wel zware onderhandelingen verwacht.

KV Oostende kende een tegenvallend seizoen, toch speelden een aantal spelers zich in de kijker. Middenvelder Ante Palaversa bijvoorbeeld, die gehuurd werd van Manchester City. Dankzij zijn goede prestaties is Palaversa nu zelfs in beeld bij Trabzonspor, meldt Takvim. De Turkse leider is op zoek naar een nieuwe defensieve middenvelder en zouden de jongeling volgend seizoen van City willen huren.

Ondertussen heeft een andere middenvelder van KVO elders in ons land onderdak gevonden. Zoals verwacht trekt Michiel Jonckheere transfervrij naar KV Kortrijk. KVK bevestigde vrijdagnamiddag dat de middenvelder een contract heeft getekend tot 2022. Na verdediger Gilles Dewaele, die transfervrij werd overgenomen van Westerlo, is hij al de tweede zomeraanwinst van de Kerels.

Olivier Deschacht kende een sterk seizoen bij Zulte Waregem en daar is hij nu voor beloond. Essevee heeft officieel aangekondigd dat de 39-jarige centrale verdediger voor één jaar heeft bijgetekend. De kans is groot dat dit het laatste jaar van Deschacht als profvoetballer zal zijn.

BUITENLAND
Erling Braut Haaland maakte in januari de overstap naar Borussia Dortmund, waar hij vanaf dag één een sensationele indruk maakt. De voorbije weken werd hij dan ook gelinkt aan diverse clubs, maar vooral Real Madrid lijkt concreet te zijn. En dat zorgt voor de nodige onrust bij de Borussen. Volgens AS zou Dortmund dan ook contact hebben opgenomen met zaakwaarnemer Mino Raiola om na te gaan hoe concreet de plannen van de Koninklijke zijn.

De kans bestaat dat Philippe Coutinho komende zomer definitief vertrek bij FC Barcelona. Journalist Nicola Schira schrijft dat Chelsea FC zijn management warm probeert te maken. De goede relatie tussen de clubleiding en zaakwaarnemers Pini Zahavi en Kia Joorabchian speelt in het voordeel van de Londenaren. Naar verwachting mag Coutinho voor zestig tot tachtig miljoen euro verkassen.

Sami Khedira is bij zijn club helemaal weggezakt in pikorde. Volgens Birmingham Mail mag hij daarom Juventus verlaten tijdens de komende zomermercato. Volgens de Engelse krant zou Wolverhampton Wanders op vinkenslag liggen. Daardoor krijgt Leander Dendoncker er wel een serieuze concurrent bij op het middenveld.

LEES OOK: Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Wie denkt u dat het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

71
71
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

21
21
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

64
64
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

37
37
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

91
91
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

771
771
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

49
49
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

315
315
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

568
568
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

93
93
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

557
557
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

341
341
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

261
261
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

229
229
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

45
45
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

174
174
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

340
340
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

658
658
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

448
448
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

418
418
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

200
200
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

120
120
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

131
131
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

669
669
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

151
151
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

153
153

Meer sportnieuws