TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

door
TRANSFERUURTJE: 'Sevilla wil steunpilaar Anderlecht, nieuwe club Coutinho'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Albert Sambi Lokonga geldt als één van de grootste talenten die momenteel bij Anderlecht rondlopen en dat is ook in het buitenland niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt La Dernière Heure dat FC Sevilla behoorlijk concreet is voor de 20-jarige. De huidige nummer drie uit La Liga zou Lokonga al meermaals gescout hebben en is naar verluidt helemaal overtuigd van zijn kunnen. De bedoeling blijft echter dat de middenvelder nog minstens een jaar in het Lotto Park blijft, iets wat hij zelf ook zou willen. Maar wanneer Sevilla straks echt met grote sommen zwaait, zal Paars-Wit waarschijnlijk toch moeten inbinden.

Emmanuel Dennis lijkt Club Brugge te verlaten tijdens de komende mercato en wordt al een tijdje gevolgd door onder meer Newcastle United. Volgens het Nigeriaanse medium Brila hebben de Magpies zich opnieuw aan het front gemeld. Coach Steve Bruce zou alvast overtuigd zijn en de verwachting is dat Newcastle in de zomer een nieuwe poging zal wagen. Door de hoge vraagprijs van Blauw-Zwart worden wel zware onderhandelingen verwacht.

KV Oostende kende een tegenvallend seizoen, toch speelden een aantal spelers zich in de kijker. Middenvelder Ante Palaversa bijvoorbeeld, die gehuurd werd van Manchester City. Dankzij zijn goede prestaties is Palaversa nu zelfs in beeld bij Trabzonspor, meldt Takvim. De Turkse leider is op zoek naar een nieuwe defensieve middenvelder en zouden de jongeling volgend seizoen van City willen huren.

Ondertussen heeft een andere middenvelder van KVO elders in ons land onderdak gevonden. Zoals verwacht trekt Michiel Jonckheere transfervrij naar KV Kortrijk. KVK bevestigde vrijdagnamiddag dat de middenvelder een contract heeft getekend tot 2022. Na verdediger Gilles Dewaele, die transfervrij werd overgenomen van Westerlo, is hij al de tweede zomeraanwinst van de Kerels.

Olivier Deschacht kende een sterk seizoen bij Zulte Waregem en daar is hij nu voor beloond. Essevee heeft officieel aangekondigd dat de 39-jarige centrale verdediger voor één jaar heeft bijgetekend. De kans is groot dat dit het laatste jaar van Deschacht als profvoetballer zal zijn.

BUITENLAND
Erling Braut Haaland maakte in januari de overstap naar Borussia Dortmund, waar hij vanaf dag één een sensationele indruk maakt. De voorbije weken werd hij dan ook gelinkt aan diverse clubs, maar vooral Real Madrid lijkt concreet te zijn. En dat zorgt voor de nodige onrust bij de Borussen. Volgens AS zou Dortmund dan ook contact hebben opgenomen met zaakwaarnemer Mino Raiola om na te gaan hoe concreet de plannen van de Koninklijke zijn.

De kans bestaat dat Philippe Coutinho komende zomer definitief vertrek bij FC Barcelona. Journalist Nicola Schira schrijft dat Chelsea FC zijn management warm probeert te maken. De goede relatie tussen de clubleiding en zaakwaarnemers Pini Zahavi en Kia Joorabchian speelt in het voordeel van de Londenaren. Naar verwachting mag Coutinho voor zestig tot tachtig miljoen euro verkassen.

Sami Khedira is bij zijn club helemaal weggezakt in pikorde. Volgens Birmingham Mail mag hij daarom Juventus verlaten tijdens de komende zomermercato. Volgens de Engelse krant zou Wolverhampton Wanders op vinkenslag liggen. Daardoor krijgt Leander Dendoncker er wel een serieuze concurrent bij op het middenveld.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Wie denkt u dat het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

49
49
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

113
113
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

39
39
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

329
329
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

42
42
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

90
90
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

379
379
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

123
123
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

168
168
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

138
138
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

175
175
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

324
324
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

458
458
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

157
157
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

640
640
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

328
328
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

209
209
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

332
332
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

272
272
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1025
1025
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

475
475
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

326
326
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

158
158
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

279
279
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

255
255

Meer sportnieuws