Alternatief klassement: Club derde laatste, Antwerp heer en meester

door
Alternatief klassement: Club derde laatste, Antwerp heer en meester

De kogel lijkt door de kerk, we zullen dit seizoen geen voetbal meer zien in België. Want nadat eerder de amateurreeksen al werden stopgezet, besliste de Raad van Bestuur van de Pro League dat er ook in het profvoetbal beter mee wordt opgehouden.

Dat zou naar alle waarschijnlijkheid betekenen dat Club Brugge tot kampioen zal worden uitgeroepen, al moet dit nog officieel worden bevestigd op de vergadering van de Pro League. Er bestaat echter geen twijfel dat dit zal gebeuren, gezien hun ruime voorsprong. Al wat Blauw-Zwart is mag dan ook nu alvast beginnen vieren (thuis in de zetel).

Overigens kreeg Club dit seizoen bijzonder weinig penalty’s in zijn voordeel, althans in de JPL. Iets wat  toch averechts staat op de publieke opinie. De Bruggelingen kregen amper drie strafschoppen, waar Vanaken er twee van wist om te zetten. Daarmee staat Club, met een aantal andere teams, op een derde laatste plaats in het klassement van gekregen penalty’s.

Antwerp blijkt in deze lijst de onbetwiste leider te zijn. Zo kreeg The Great Old namelijk twaalf (!) penalty’s dit seizoen. Dat is er bijna één om de twee wedstrijden. Straffe statistiek. Niemand komt in de buurt. AA Gent, Anderlecht en Charleroi komen met zeven stuks op een tweede plaats. STVV en KAS Eupen sluiten de rij af met amper 1 gekregen strafschop.

Meeste penalty’s gekregen in JPL



1. Antwerp: 12
2. KAA Gent, Anderlecht, Sporting Charleroi: 7
3. Zulte Waregem: 8
4. Moeskroen: 4
5. Club Brugge, Cercle Brugge, Racing Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Oostende: 3
6. Waasland Beveren, KV Mechelen: 2
7. STVV, KAS Eupen: 1

LEES OOK: Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Wat verrast je het meest?

Meest recent

HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

4
4
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

115
115
De Bruyne krijgt cruciaal transfernieuws bij Napoli

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

35
35
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

117
117
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

116
116
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

312
312
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

364
364
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

129
129
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

242
242
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

616
616
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

236
236
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

344
344
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

312
312
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

362
362
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

235
235
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

92
92
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

792
792
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

181
181
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

549
549
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

173
173
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

367
367
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

188
188
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

182
182
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

407
407
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

621
621

Meer sportnieuws