Alternatief klassement: Club derde laatste, Antwerp heer en meester

door
Alternatief klassement: Club derde laatste, Antwerp heer en meester

De kogel lijkt door de kerk, we zullen dit seizoen geen voetbal meer zien in België. Want nadat eerder de amateurreeksen al werden stopgezet, besliste de Raad van Bestuur van de Pro League dat er ook in het profvoetbal beter mee wordt opgehouden.

Dat zou naar alle waarschijnlijkheid betekenen dat Club Brugge tot kampioen zal worden uitgeroepen, al moet dit nog officieel worden bevestigd op de vergadering van de Pro League. Er bestaat echter geen twijfel dat dit zal gebeuren, gezien hun ruime voorsprong. Al wat Blauw-Zwart is mag dan ook nu alvast beginnen vieren (thuis in de zetel).

Overigens kreeg Club dit seizoen bijzonder weinig penalty’s in zijn voordeel, althans in de JPL. Iets wat  toch averechts staat op de publieke opinie. De Bruggelingen kregen amper drie strafschoppen, waar Vanaken er twee van wist om te zetten. Daarmee staat Club, met een aantal andere teams, op een derde laatste plaats in het klassement van gekregen penalty’s.

Antwerp blijkt in deze lijst de onbetwiste leider te zijn. Zo kreeg The Great Old namelijk twaalf (!) penalty’s dit seizoen. Dat is er bijna één om de twee wedstrijden. Straffe statistiek. Niemand komt in de buurt. AA Gent, Anderlecht en Charleroi komen met zeven stuks op een tweede plaats. STVV en KAS Eupen sluiten de rij af met amper 1 gekregen strafschop.

Meeste penalty’s gekregen in JPL



1. Antwerp: 12
2. KAA Gent, Anderlecht, Sporting Charleroi: 7
3. Zulte Waregem: 8
4. Moeskroen: 4
5. Club Brugge, Cercle Brugge, Racing Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Oostende: 3
6. Waasland Beveren, KV Mechelen: 2
7. STVV, KAS Eupen: 1

LEES OOK: Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

🚀

Wat verrast je het meest?

Meest recent

Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals en rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

9
9
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

61
61
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

139
139
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

147
147
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

78
78
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

14
14
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

399
399
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

417
417
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

39
39
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

38
38
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

77
77
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

104
104
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1065
1065
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

68
68
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

46
46
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

65
65
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

160
160
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

305
305
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

58
58
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

255
255
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

270
270
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

138
138
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

226
226
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

688
688
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

81
81

Meer sportnieuws