Alternatief klassement: Club derde laatste, Antwerp heer en meester

1761 stemmen
Alternatief klassement: Club derde laatste, Antwerp heer en meester

De kogel lijkt door de kerk, we zullen dit seizoen geen voetbal meer zien in België. Want nadat eerder de amateurreeksen al werden stopgezet, besliste de Raad van Bestuur van de Pro League dat er ook in het profvoetbal beter mee wordt opgehouden.

Dat zou naar alle waarschijnlijkheid betekenen dat Club Brugge tot kampioen zal worden uitgeroepen, al moet dit nog officieel worden bevestigd op de vergadering van de Pro League. Er bestaat echter geen twijfel dat dit zal gebeuren, gezien hun ruime voorsprong. Al wat Blauw-Zwart is mag dan ook nu alvast beginnen vieren (thuis in de zetel).

Overigens kreeg Club dit seizoen bijzonder weinig penalty’s in zijn voordeel, althans in de JPL. Iets wat  toch averechts staat op de publieke opinie. De Bruggelingen kregen amper drie strafschoppen, waar Vanaken er twee van wist om te zetten. Daarmee staat Club, met een aantal andere teams, op een derde laatste plaats in het klassement van gekregen penalty’s.

Antwerp blijkt in deze lijst de onbetwiste leider te zijn. Zo kreeg The Great Old namelijk twaalf (!) penalty’s dit seizoen. Dat is er bijna één om de twee wedstrijden. Straffe statistiek. Niemand komt in de buurt. AA Gent, Anderlecht en Charleroi komen met zeven stuks op een tweede plaats. STVV en KAS Eupen sluiten de rij af met amper 1 gekregen strafschop.

Meeste penalty’s gekregen in JPL



1. Antwerp: 12
2. KAA Gent, Anderlecht, Sporting Charleroi: 7
3. Zulte Waregem: 8
4. Moeskroen: 4
5. Club Brugge, Cercle Brugge, Racing Genk, Standard, KV Kortrijk, KV Oostende: 3
6. Waasland Beveren, KV Mechelen: 2
7. STVV, KAS Eupen: 1

LEES OOK: Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Wat verrast je het meest?

Meest recent

‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

65
65
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

108
108
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

36
36
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

37
37
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

62
62
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

115
115
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

166
166
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

220
220
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

448
448
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

109
109
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

920
920
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

311
311
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

108
108
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

492
492
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

292
292
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

240
240
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

355
355
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

468
468
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

127
127
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

628
628
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

252
252
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

1115
1115
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

249
249
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

500
500

Meer sportnieuws