"Ik begrijp niet hoe een supporter tégen de Play-Offs kan zijn"

door

Indien de Algemene Vergadering op 15 april akkoord gaat, en dat is ook de verwachting, wordt de Jupiler Pro League per direct stopgezet. Naar komend seizoen heersen er echter nog een pak een vraagtekens. Zo is het nog lang niet duidelijk hoe de competitie er dan zal uitzien.


Indien de promotiefinale van 1B kan afgewerkt worden, verandert er in principe weinig. Dan zouden we één promovendus krijgen, degradeert Waasland-Beveren en beginnen we opnieuw met 16 ploegen aan het seizoen. Maar als Beerschot VA en OH Leuven niet meer tegen mekaar zouden spelen, zullen de twee ploegen stijgen én blijft WB in 1A. In dat geval krijgen we een competitie met 18 ploegen. Iets wat ook het einde van de Play-Offs zou betekenen.

En dat is volgens Filip Joos geen goede zaak. De commentator/analist staat dan ook al langer bekend als één van de grote voorvechters van het Play-Off-systeem. "Ik zou dat enorm missen. Ik lees dat bepaalde voetballers het willen afschaffen, maar dan vraag ik me af: waarom? Natuurlijk is dat lastig en loop je dan twee maanden op de tippen van je tenen, maar dat is topsport. Ik stel me ook de vraag of ze hetzelfde zouden zeggen als je hen vertelt dat hun loon lager zou zijn, want de PO's hebben ervoor gezorgd dat er meer geld circuleert."

Er zijn echter nog meer partijen die niet bepaald enthousiast zijn over de nacompetities. Iets waar Joos niet kan inkomen. "Ik heb er al te veel over verteld en stukken over geschreven. Maar ik begrijp niet hoe een supporter tegen de Play-Offs kan zijn. Ik begrijp niets van die spandoeken op pakweg Sclessin. De puntenhalvering? Daar bestaan perfecte oplossingen voor", trok Joos van leer.

LEES OOK: Joos verrast met gewaagde voorspelling over titelkandidaat

Bent u voor of tegen de PO's?

Meest recent

Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

7
7
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

13
13
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

130
130
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

150
150
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

100
100
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

185
185
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

350
350
WK-kwalificaties: doelpuntenkermis doorheen Europa

Tegen het bescheiden Liechtenstein moeten de Rode Duivels zich dinsdag zien te verzekeren van een ...

56
56
Garcia doet boekje open over 'conflict' met Mannaert

Naar eigen zeggen is er geen haar op zijn hoofd die eraan twijfelt dat het WK-ticket dinsdag tegen ...

203
203
KRC Genk pakt uit met record: kaap van 100 miljoen bereikt

Extra trofeeën in de prijzenkast leverde het de voorbije jaren niet meer op, maar de stabiele ...

108
108
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

577
577
'Afscheid Deschamps: Frankrijk krijgt nieuwe topbondscoach'

Frankrijk trekt komende zomer opnieuw als één van de favorieten voor de eindzege naar ...

127
127
Géén WK voor Rode Duivel? "Dan liever De Cat meenemen"

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

197
197
'Eén Duivel teleurgesteld door aanvoerdersrol Vanaken'

Indien Youri Tielemans dinsdagavond andermaal niet start, wordt het uitkijken naar wie dit keer de ...

637
637
'Tzolis niet meer te houden: transfersom nu al gelekt'

Club Brugge slaagde er afgelopen zomer in om Christos Tzolis nog een jaartje aan boord te ...

706
706
Lijdensweg Lavia: opzienbarende transferonthulling duikt op

De Rode Duivels kunnen ook tijdens de huidige interland-periode geen beroep doen op Roméo ...

215
215
Grote zorgen bij Rode Duivels: "Slechtste sinds ... 2012"

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

271
271
'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

557
557
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

667
667
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

181
181
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

802
802
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een 1-1 gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten ...

353
353
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

503
503
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

92
92
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

64
64

Meer sportnieuws