'UEFA niet te spreken over stopzetting Jupiler Pro League'

door
'UEFA niet te spreken over stopzetting Jupiler Pro League'

Officieel is het nog niet helemaal, maar de Jupiler Pro League wordt met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid stopgezet. De Raad van Bestuur van de Pro League gaf donderdagmiddag als officieel advies dat er per direct een streep moet worden getrokken onder de competitie. Iets wat normaal op 15 april definitief wordt goedgekeurd.


En daarmee zorgt ons land voor een primeur. De Jupiler Pro League zou namelijk de eerste noemenswaardige competitie in Europa worden die definitief wordt stopgezet. Zelfs in landen als Italië en Spanje, waar het coronavirus nog harder toeslaat, hoopt men om dit seizoen nog te kunnen spelen. De UEFA zou er ook alles aan willen doen zodat de grote nationale competities toch nog worden afgewerkt, zelfs al moet er daardoor gevoetbald worden tot begin augustus.

De Europese voetbalbond was dan ook absoluut 'not amused' met de beslissing van de Pro League, zo meldt Het Laatste Nieuws. "Het was net de bedoeling de competities zo veel mogelijk te harmoniseren en toch later op het jaar verder te voetballen. Hoe moet dat nu met transfers, aflopende contracten, … als de competities niet meer op elkaar zijn afgestemd", wordt er bij HLN officieus gereageerd.

Daar valt in principe wel één en ander over te zeggen. Want als er in andere landen wel nog gespeeld zou worden, wat op dit moment weliswaar onwaarschijnlijk lijkt, zouden de Belgische ploegen nog met vakantie zijn of al bezig zijn met de voorbereiding. Iets wat de waardeverhoudingen naar komend seizoen in de war kan sturen. Langs de andere kant zou de JPL ook een voortrekker kunnen worden. In de Eredivisie gaan bijvoorbeeld steeds meer stemmen op om eveneens een streep te trekken onder het seizoen.

LEES OOK: Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

De JPL is veel te vroeg stopgezet ...

Meest recent

Vanaken looft RSCA'er: “Redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

69
69
Keert Leon Bailey terug naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

42
42
Solden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

52
52
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

130
130
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

40
40
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

228
228
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

253
253
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

50
50
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

278
278
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

143
143
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

132
132
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

90
90
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

207
207
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

85
85
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

156
156
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1320
1320
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

72
72
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

87
87
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

583
583
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

257
257
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

128
128
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

172
172
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

149
149
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1141
1141

Meer sportnieuws