'UEFA niet te spreken over stopzetting Jupiler Pro League'

door
'UEFA niet te spreken over stopzetting Jupiler Pro League'

Officieel is het nog niet helemaal, maar de Jupiler Pro League wordt met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid stopgezet. De Raad van Bestuur van de Pro League gaf donderdagmiddag als officieel advies dat er per direct een streep moet worden getrokken onder de competitie. Iets wat normaal op 15 april definitief wordt goedgekeurd.


En daarmee zorgt ons land voor een primeur. De Jupiler Pro League zou namelijk de eerste noemenswaardige competitie in Europa worden die definitief wordt stopgezet. Zelfs in landen als Italië en Spanje, waar het coronavirus nog harder toeslaat, hoopt men om dit seizoen nog te kunnen spelen. De UEFA zou er ook alles aan willen doen zodat de grote nationale competities toch nog worden afgewerkt, zelfs al moet er daardoor gevoetbald worden tot begin augustus.

De Europese voetbalbond was dan ook absoluut 'not amused' met de beslissing van de Pro League, zo meldt Het Laatste Nieuws. "Het was net de bedoeling de competities zo veel mogelijk te harmoniseren en toch later op het jaar verder te voetballen. Hoe moet dat nu met transfers, aflopende contracten, … als de competities niet meer op elkaar zijn afgestemd", wordt er bij HLN officieus gereageerd.

Daar valt in principe wel één en ander over te zeggen. Want als er in andere landen wel nog gespeeld zou worden, wat op dit moment weliswaar onwaarschijnlijk lijkt, zouden de Belgische ploegen nog met vakantie zijn of al bezig zijn met de voorbereiding. Iets wat de waardeverhoudingen naar komend seizoen in de war kan sturen. Langs de andere kant zou de JPL ook een voortrekker kunnen worden. In de Eredivisie gaan bijvoorbeeld steeds meer stemmen op om eveneens een streep te trekken onder het seizoen.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

De JPL is veel te vroeg stopgezet ...

Meest recent

Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

7
7
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

21
21
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

9
9
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

227
227
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

166
166
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

267
267
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

73
73
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

480
480
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

744
744
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

216
216
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

495
495
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

266
266
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

210
210
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

102
102
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

82
82
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

53
53
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

231
231
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

35
35
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

185
185
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

236
236
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

49
49
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

135
135
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

224
224
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

141
141

Meer sportnieuws