'UEFA niet te spreken over stopzetting Jupiler Pro League'

800 stemmen
'UEFA niet te spreken over stopzetting Jupiler Pro League'

Officieel is het nog niet helemaal, maar de Jupiler Pro League wordt met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid stopgezet. De Raad van Bestuur van de Pro League gaf donderdagmiddag als officieel advies dat er per direct een streep moet worden getrokken onder de competitie. Iets wat normaal op 15 april definitief wordt goedgekeurd.


En daarmee zorgt ons land voor een primeur. De Jupiler Pro League zou namelijk de eerste noemenswaardige competitie in Europa worden die definitief wordt stopgezet. Zelfs in landen als Italië en Spanje, waar het coronavirus nog harder toeslaat, hoopt men om dit seizoen nog te kunnen spelen. De UEFA zou er ook alles aan willen doen zodat de grote nationale competities toch nog worden afgewerkt, zelfs al moet er daardoor gevoetbald worden tot begin augustus.

De Europese voetbalbond was dan ook absoluut 'not amused' met de beslissing van de Pro League, zo meldt Het Laatste Nieuws. "Het was net de bedoeling de competities zo veel mogelijk te harmoniseren en toch later op het jaar verder te voetballen. Hoe moet dat nu met transfers, aflopende contracten, … als de competities niet meer op elkaar zijn afgestemd", wordt er bij HLN officieus gereageerd.

Daar valt in principe wel één en ander over te zeggen. Want als er in andere landen wel nog gespeeld zou worden, wat op dit moment weliswaar onwaarschijnlijk lijkt, zouden de Belgische ploegen nog met vakantie zijn of al bezig zijn met de voorbereiding. Iets wat de waardeverhoudingen naar komend seizoen in de war kan sturen. Langs de andere kant zou de JPL ook een voortrekker kunnen worden. In de Eredivisie gaan bijvoorbeeld steeds meer stemmen op om eveneens een streep te trekken onder het seizoen.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

De JPL is veel te vroeg stopgezet ...

Meest recent

Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank?

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

107
107
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

103
103
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

85
85
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

103
103
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

133
133
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

85
85
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

229
229
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

299
299
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

492
492
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

397
397
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

484
484
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

263
263
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

74
74
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

541
541
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

349
349
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

359
359
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

167
167
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

59
59
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

295
295
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

355
355
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

480
480
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

258
258
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1794
1794
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

661
661
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

271
271

Meer sportnieuws