TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

1057
TRANSFERUURTJE: 'RSCA hoopt op extra miljoenen, nieuwe transfer Samatta'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
AA Gent hoopt om Jonathan David nog een seizoen te houden, maar die kans lijkt behoorlijk klein. De aanvaller liet al verstaan dat hij een nieuwe stap wil zetten en volgens zijn makelaar moet dat in de zomer al gebeuren. "Jonathan is klaar voor de volgende stap", verklaart zijn makelaar Nick Mavromaras in Ruhr Nachrichten. Ook over de volgende bestemming van de 20-jarige is hij duidelijk: "Hij wil naar de Bundesliga."

KRC Genk krijgt weldra allicht een extra kapitaalsinjectie. De Limburgers lijken immers nog enkele miljoenen in ontvangst te mogen gaan nemen, want het medium Bluewin verwacht dat FC Basel de aankoopoptie op Edon Zhegrova zal gaan lichten. De Kosovaarse flankaanvaller speelt sinds januari 2019 op huurbasis voor de Zwitserse topclub en liet er de voorbije maanden een goede indruk na. Basel moet de optie wel ten laatste op dinsdag 31 maart lichten. Als dat gebeurt, mag Genk 3,5 miljoen euro op zijn rekening bijschrijven.

Over de toekomst van Alexis Saelemaekers heerst de nodige onduidelijkheid. Volgens Italiaanse media twijfelt AC Milan over het lichten van zijn aankoopoptie. De club zit niet op een berg geld, maar Saelemaekers is nog jong en heeft nog progressiemarge. De kans bestaat dus dat ze het risico nemen en 4 miljoen euro overmaken, anders heeft RSC Anderlecht er een extra flankspeler bij in de zomer.

Club Brugge zoekt naar versterking op het middenveld, maar lijkt één doelwit te mogen schrappen. Volgens The Chronicle is Matty Longstaff in zee gegaan met makelaar Pini Zahavi. De Israëliër moet ervoor zorgen dat er alsnog een akkoord wordt gevonden tussen Longstaff en Newcastle United. De Engelsman zou een verlengd verblijf bij de Magpies nog steeds verkiezen boven een transfer.

BUITENLAND
Ally Samatta ruilde KRC Genk afgelopen winter in voor het Engelse Aston Villa. Tot de Premier League stilgelegd werd, kwam de spits vier keer in actie, waarbij hij één keer scoorde. Een degelijke start dus, maar desondanks zou de Tanzaniaan in de zomer alweer Engeland kunnen verlaten. Volgens het Turkse Fotomac is Samatta immers opnieuw in beeld bij Galatasaray. De Turkse kampioen aasde al nadrukkelijk op de spits toen hij nog bij Genk speelde en zou in de zomer een nieuwe poging willen wagen om hem binnen te halen.

Dries Mertens is binnen drie maanden een vrije speler en de strijd om zijn handtekening is pittig. Volgens het Italiaanse Il Mattino kan de Rode Duivel uit vier clubs kiezen. Napoli draagt nog altijd de voorkeur weg en daar ligt alles wel wat stil door het coronavirus. Er zijn echter concurrenten voor zijn huidige werkgever: Chelsea, Atlético Madrid en Internazionale. Het trio kent ook de eisen van de voormalige jeugdspeler van RSC Anderlecht en AA Gent: 6 miljoen euro per jaar en een stevig tekengeld. Er zal weldra een beslissing worden genomen.

Waar zal Thomas Meunier volgend seizoen actief zijn? De kans lijkt steeds groter te worden dat dat bij Borussia Dortmund zal zijn. BILD kwam namelijk met een nieuwe update, waarin het stelt dat het vrijwel zeker is dat Meunier straks naar Die Borussen trekt. Enkel zijn handtekening ontbreekt op een contract, maar dat is voornamelijk te wijten aan de coronacrisis. Club en speler kunnen namelijk nu niet samenzitten.

Real Madrid zou na volgend seizoen alles op alles zetten om Kylian Mbappé binnen te halen. Voorwaarde is wel dat hij dan niet verlengt bij Paris Saint-Germain. En daarvoor zou Real onder meer Eden Hazard inschakelen. Volgens ABC hebben de twee regelmatig contact en zouden ze graag samen aan de slag gaan. Dat verlangen zou Mbappé ervan moeten weerhouden om bij te tekenen in Parijs.

Manchester United zou volgens The Daily Star in Sául Niguez de ideale aanwinst zien voor het elftal van Ole Gunnar Solskjaer. De Spaanse middenvelder van Atlético Madrid ziet in hem dé opvolger voor Paul Pogba, al is zijn vertrek in de zomer nog geen zekerheid. United denkt in de Spaanse hoofdstad toe te kunnen slaan door zo'n 140 miljoen euro (!) te betalen, al valt er door de crisis mogelijk een lagere transfersom uit te halen.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Denkt u dat David meer dan 20 miljoen zal opbrengen?

Meest recent

AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

11
11
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

6
6
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

30
30
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

36
36
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

44
44
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

169
169
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

280
280
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

94
94
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

229
229
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

115
115
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

91
91
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

426
426
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

34
34
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

523
523
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

61
61
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

737
737
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

71
71
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

610
610
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

221
221
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1110
1110
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

166
166
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

214
214
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

17
17

Meer sportnieuws