Corona-hervorming in de maak: naar JPL met 20 ploegen?

door
Corona-hervorming in de maak: naar JPL met 20 ploegen?

De Pro League houdt deze week een nieuwe conference call om het verdere verloop van de competitie te bespreken. De meningen blijven in ieder geval erg verdeeld. Zes van de grote clubs willen afwachten in de hoop dat er nog gespeeld kan worden, de rest wil de competitie meteen stopzetten.


Vrijdag werd nog een open brief verstuurd waarin de acht clubs uit 1B en negen (kleinere) ploegen uit 1A oproepen om per direct een streep te zetten onder het seizoen. Uiteraard vanwege de volksgezondheid, maar deels ook uit eigenbelang. De meeste ploegen hebben niets meer om voor te spelen, nu stoppen zou kostenbesparend kunnen werken en bovendien kan dan de voorbereiding op volgend seizoen starten. Anderen zouden dan weer zeker zijn van het behoud of de promotie.

Van de G5 zou enkel Club Brugge het voorstel genegen zijn, AA Gent liet verstaan dat het de reguliere competitie eerst nog wil afwerken. Ook bij Blauw-Zwart lijken achterliggende motieven een rol te spelen. Vooral dan naar de komende seizoenen toe. Zo schrijft La Dernière Heure dat de betrokken clubs van deze gelegenheid gebruik willen maken om een competitiehervorming door te voeren.

WEG MET PO'S
Concreet zouden er volgend seizoen 18 ploegen aantreden in de JPL, in 2021-2022 zelfs 20 clubs. De Play-Offs zouden daarmee meteen van tafel geveegd worden. Dan zou 1A ook de enige profcompetitie blijven, de restant van 1B zou vanaf 2021 worden opgenomen in de eerste amateurliga. Bij LDH schrijft men dat Club-voorzitter Bart Verhaeghe alvast een grote voorstander van is. Een akkoord is echter nog erg ver weg omdat de andere topclubs tegen dit voorstel zijn. Sowieso beloven het deze week weer pittige discussie te worden.

LEES OOK: Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

De competitie moet meteen ook hervormt worden ...

Meest recent

'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

18
18
Carrière weer gelanceerd? Delcroix heeft transfer beet

Enkele jaren geleden werd Hannes Delcroix bij Anderlecht nog gezien als een groot talent. Hij werd ...

10
10
'Man Utd stuurt toptalent naar Jupiler Pro League'

De wintermercato is stilaan helemaal aan de gang en Belgische clubs zijn al volop aan het zoeken ...

29
29
'Club moet vrezen: grootmacht gaat voor Tzolis'

Voor Club Brugge belooft het een zeer bewogen wintermercato te worden. Niet alleen zoekt de ...

155
155
Arsenal gaat door op elan en trekt moeizame zege over streep

Arsenal is in zijn eerste wedstrijd van 2026 gewoon doorgegaan op het elan van voor de ...

13
13
'Anderlecht gaat hard: oplossing voor Hatenboer gevonden'

Bij Anderlecht is de eerste prioriteit van deze winter om de veel te ruime spelerskern af te ...

211
211
‘Vuurwerk bij Anderlecht: ‘bad boy’-toptransfer op komst’

Anderlecht zoekt een verdediger die meteen orde op zaken zet. Maar de naam die nu rondgaat, ruikt ...

219
219
Charai maakt transferplannen Westerlo wereldkundig

Bij KVC Westerlo vertrokken ze op stage naar Antalya in Turkije. Coach Issame Charai sprak met Het ...

58
58
'PSV weigert absoluut monsterbod uit de Premier League'

PSV verkocht de afgelopen jaren voor heel veel geld. De Nederlandse topclub kon de afgelopen dagen ...

55
55
Serie A 'droomt' van nieuwe historische landstitel

Napoli speelde enkele jaren geleden na tientallen jaren weer eens kampioen in de Serie A. In ...

108
108
'OHL hoopt op jackpot: drie spelers grof wild'

Bij OH Leuven draaien ze alweer een bijzonder grijs seizoen. De club gaat spelers moeten verkopen om ...

104
104
Alonso geeft transferplannen Real Madrid prijs

Real Madrid kent een stroef seizoen. Xabi Alons kreeg al de nodige kritiek, maar voorlopig is een ...

43
43
Jan Mulder gaat volledig los: 'Het is pure erotiek'

Jan Mulder verdween geruisloos van de Belgische televisie, maar stil is hij allerminst. De ...

95
95
Mannaert geeft De Cat raad: "Zou niet naar die club gaan"

Nathan De Cat is een toptalent en dat zien de buitenlande ploegen uiteraard ook. Vincent Mannaert ...

340
340
Sensatie in Premier League, pech voor De Cuyper

Om 16u begonnen er twee matchen in de Premier League. Wolverhampton probeerde tegen West Ham United ...

80
80
Steun voor Rudi Garcia: "Als dat al niet meer mag..."

Rudi Garcia kreeg uit bepaalde hoek overdreven veel kritiek. De Rode Duivels zijn anno 2026 een ...

77
77
'Real Madrid plant énorme coup bij Manchester City'

Real Madrid kent een moeilijke seizoen onder Xabi Alonso. De Madrilenen beseffen dat er meer rust in ...

166
166
Oyen verlaat KRC Genk: dit vangen de Limburgers

Er gaat weldra een volgende Belgische transfer meegedeeld worden. De Nederlandse trainer Robin ...

325
325
Union SG heeft prijs en stelt eerste aanwinst officieel voor

Union SG heeft zopas zijn eerste winteraanwinst aangetrokken. Dat deelde de club via de clubkanalen ...

126
126
'AA Gent zet verrassende naam op verlanglijstje'

AA Gent wil deze mercato een aantal nieuwe spelers halen. Ze worden ondertussen steeds vaker aan ...

238
238
'Union SG legt spits vast: kostprijs een half miljoen euro'

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens Sky Sports Deutschland staat de ...

68
68
Tielemans bepalend, Celtic onderuit in Old Firm

In Engeland en Schotland stonden er om 13u30 twee matchen op het programma. Aston Villa ontving ...

64
64
Gaat Garcia in maart voor stunt in selectie Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia maakt zich klaar voor het WK. In maart trekken de Belgen naar Chicago om er ...

142
142
'Club Brugge heeft vervanger Ordoñez al in het vizier'

Joel Ordoñez gaat Club Brugge deze maand of ten laatste in de zomer verlaten. Dat staat vast. ...

333
333
Nieuwe topclub in JPL? 'Kompany waarschuwt'

In België zijn er zeer veel buitenlandse eigenaren en dat is tot op heden niet bepaald vaak een ...

408
408

Meer sportnieuws