'MPH wil ex-smaakmaker Club Brugge naar Luik halen'

1110 stemmen
'MPH wil ex-smaakmaker Club Brugge naar Luik halen'

Bij Club Brugge maakt men van de coronabreak ongetwijfeld gebruik om de komende transferperiode voor te bereiden. Blauw-Zwart dreigt immers een aantal sterkhouders kwijt te spelen en die moeten op een adequate manier vervangen worden. Zo lijkt onder meer een opvolger voor Emmanuel Dennis nodig.


En om hem te vervangen zou de leider in de Jupiler Pro League wel eens beroep kunnen doen op een oude bekende. Zo meldt het Portugese A Bola dat Abdoulay Diaby tijdens de volgende mercato op de markt zal komen. De Malinese aanvaller vertrok in 2018 bij Blauw-Zwart en ging bij Sporting Lissabon aan de slag. Maar zijn passage in Portugal werd geen onverdeeld succes. Dit jaar speelt hij op huurbasis bij Besiktas. Daar komt hij weliswaar vaak in actie, een definitieve transfer lijkt echter niet aan de orde.

En ook binnen de plannen van Sporting voor volgend seizoen speelt hij geen rol. Volgens A Bola wil de club daarom zoveel mogelijk recupereren van de transfersom van zo'n 4.5 miljoen euro, maar zou men ook genoegen nemen met minder om van zijn salaris af te zijn. Diaby speelde in totaal 3 seizoenen voor Club en had een groot aandeel in de titels van 2016 en 2018.

UPDATE 29/03
Of Club ook effectief interesse heeft in een terugkeer van Diaby is niet geweten, maar ondertussen liggen er wel andere Belgische ploegen op de loer. Zo meldt RTBF op basis van Portugese bronnen dat Standard in de kans kan springen. Helemaal verwonderlijk is dat niet. De Rouches hebben na het vertrek van Renaud Emond geen enkele spits die dit seizoen meer dan twee keer scoorde. En mag dus nog wat scorend vermogen bij.

Bovendien is er ook nog Michel Preud'homme. De huidige T1/TD van Standard werkte in Brugge al succesvol samen met de Malinees en had hem toen hoog zitten. Hij zou een reünie ongetwijfeld zien zitten. Bovendien heeft MPH nog de nodige contacten in Portugal.

LEES OOK: Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Een speler als Diaby is exact wat Standard nodig heeft ...

Meest recent

Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

56
56
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

59
59
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

75
75
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

451
451
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

253
253
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

126
126
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

127
127
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

70
70
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

186
186
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

169
169
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

488
488
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

584
584
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

302
302
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

558
558
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

456
456
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

635
635
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

280
280
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

89
89
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

272
272
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

316
316
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

174
174
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

410
410
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

171
171
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

262
262
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

695
695

Meer sportnieuws