Plan Coucke volledig afgeschoten: 'Heel kortzichtig'

door
Plan Coucke volledig afgeschoten: 'Heel kortzichtig'

De KBVB besliste inmiddels om een streep te trekken onder het jeugd- en provinciaal voetbal voor dit seizoen, over de Jupiler Pro League heerst echter vooral veel onduidelijkheid. Uiteraard blijft men afhankelijk van de bestrijding van het coronavirus. Maar de profclubs geraken het onderling ook niet eens.

Afgelopen woensdag vond een nieuwe conference call plaats bij de Pro League, maar die leverde vooral veel discussie op. Een aantal ploegen, waaronder Club Brugge en AA Gent, zouden nu al een streep onder het seizoen willen trekken. Maar andere clubs willen voorlopig afwachten in de hoop dat er alsnog gespeeld kan worden. Dat is onder meer bij KRC Genk het geval en ook RSC Anderlecht is hier voorstander van.

Dat bevestigde voorzitter Marc Coucke ook bij 'Blijft in uw kot' van VTM. Hij wil vooral niet te vroeg conclusies trekken. "Ik vind het verstandig om over het Belgische voetbal nu nog geen beslissing te nemen. Het zou zonde zijn om er nu voor te kiezen om het seizoen af te sluiten en binnenkort te horen dat er op internationaal vlak gekozen wordt om vanaf een bepaalde datum de competities wél te hervatten. Want ik ben er zeker van dat mensen voetbal willen zien en die ontspanning nodig hebben - ook al zou het dan eventueel zijn zonder publiek. Dat is niet ideaal, maar het is beter dan niets", werd hij geciteerd door Het Laatste Nieuws.

UPDATE 19u15

Marc Coucke en Anderlecht zouden maar wat graag nog verder voetballen, maar dat lijkt toch stilaan een utopie te worden. Maar liefst 17 van de 24 clubs eisen namelijk een onmiddellijke stopzetting, wat dus een overgrote meerderheid is. Voorzitter van STVV en boodschapper van de open brief van die clubs, David Meekers, reageert bij HLN.

Hij schiet daarin het plan van Coucke volledig af: “Je kan niet feller op korte termijn denken. Alle grote evenementen worden stilgelegd, wat zou onze competitie dan nog wel moeten doorgaan? Dit seizoen is in deze coronasituatie niet meer belangrijk. Hoe en wanneer gaan we het komende seizoen aanvangen, dat moet nu de vraag zijn”, is hij duidelijk.

Meekers pleit dus voor een onmiddellijke stopzetting, en legt zich ook neer bij de gevolgen daarvan. Hij stelt namelijk dat er volgend seizoen dan met 18 ploegen moet worden gestart, mét Waasland Beveren, Beerschot en OH Leuven.

JOUW MENING TELT:
Coucke denkt puur in eigen belang...

Meest recent

‘Real Madrid lanceert grote plannen met Courtois’

Thibaut Courtois is al jaren de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. De Belgische goalie ...

0
0
'Laporta geeft groen licht voor supertransfer Barcelona'

FC Barcelona won afgelopen seizoen alles wat er te winnen valt in Spanje, maar wil in de komende ...

5
5
'KVM bijt in het stof: KV Kortrijk doet koopje in JPL'

KV Kortrijk slaagde er afgelopen seizoen niet om het behoud in de Jupiler Pro League te vrijwaren. ...

41
41
Transferdeal met Anderlecht? Frutos speelt open kaart

RSC Anderlecht is momenteel volop bezig met het aanwerven van versterking, maar zal in de komende ...

131
131
Vuurwerk op WK clubs: drie rode kaarten en straffe comeback

In de Verenigde Staten wordt momenteel het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams afgewerkt. ...

38
38
'Onderhandelingen lopen: eerste grote vertrekker bij Club'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding op het komende seizoen weldra van start, aanstaande ...

458
458
'Exodus bij Man City: Premier League-transfer Walker'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

61
61
'Engelse miljoenen voor Union: grote smaakmaker naar exit'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

164
164
Transferbom dreigt Anderlecht-kleedkamer te splijten

Een onverwachte transfer kan de rust binnen Anderlecht flink verstoren. Terwijl de club mikt op ...

522
522
'Overmars aan zet: Antwerp zet zinnen op absolute goudpot'

Na het mislopen van het Europese ticket, zal Antwerp FC op een andere manier voor extra inkomsten ...

456
456
'Opvallende nieuwe club Van Bommel: gesprekken lopen'

In de Jupiler Pro League beginnen de trainersposities stilaan ingevuld te raken, maar in het ...

196
196
'Club Brugge drukt stevig door voor tweede zomeraanwinst'

Club Brugge wist zich inmiddels te versterken met de Duitse spits Nicolo Tresoldi, voorts is ...

680
680
'Wending bij Anderlecht: publiekslieveling richting uitgang'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk actief op de zomermercato en hoopt weldra zijn vierde en ...

823
823
'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

393
393
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

113
113
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

135
135
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

212
212
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

270
270
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

1228
1228
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

483
483
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

110
110
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1619
1619
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

845
845
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

581
581
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

2244
2244

Meer sportnieuws