Plan Coucke volledig afgeschoten: 'Heel kortzichtig'

stemmen
Plan Coucke volledig afgeschoten: 'Heel kortzichtig'

De KBVB besliste inmiddels om een streep te trekken onder het jeugd- en provinciaal voetbal voor dit seizoen, over de Jupiler Pro League heerst echter vooral veel onduidelijkheid. Uiteraard blijft men afhankelijk van de bestrijding van het coronavirus. Maar de profclubs geraken het onderling ook niet eens.

Afgelopen woensdag vond een nieuwe conference call plaats bij de Pro League, maar die leverde vooral veel discussie op. Een aantal ploegen, waaronder Club Brugge en AA Gent, zouden nu al een streep onder het seizoen willen trekken. Maar andere clubs willen voorlopig afwachten in de hoop dat er alsnog gespeeld kan worden. Dat is onder meer bij KRC Genk het geval en ook RSC Anderlecht is hier voorstander van.

Dat bevestigde voorzitter Marc Coucke ook bij 'Blijft in uw kot' van VTM. Hij wil vooral niet te vroeg conclusies trekken. "Ik vind het verstandig om over het Belgische voetbal nu nog geen beslissing te nemen. Het zou zonde zijn om er nu voor te kiezen om het seizoen af te sluiten en binnenkort te horen dat er op internationaal vlak gekozen wordt om vanaf een bepaalde datum de competities wél te hervatten. Want ik ben er zeker van dat mensen voetbal willen zien en die ontspanning nodig hebben - ook al zou het dan eventueel zijn zonder publiek. Dat is niet ideaal, maar het is beter dan niets", werd hij geciteerd door Het Laatste Nieuws.

UPDATE 19u15

Marc Coucke en Anderlecht zouden maar wat graag nog verder voetballen, maar dat lijkt toch stilaan een utopie te worden. Maar liefst 17 van de 24 clubs eisen namelijk een onmiddellijke stopzetting, wat dus een overgrote meerderheid is. Voorzitter van STVV en boodschapper van de open brief van die clubs, David Meekers, reageert bij HLN.

Hij schiet daarin het plan van Coucke volledig af: “Je kan niet feller op korte termijn denken. Alle grote evenementen worden stilgelegd, wat zou onze competitie dan nog wel moeten doorgaan? Dit seizoen is in deze coronasituatie niet meer belangrijk. Hoe en wanneer gaan we het komende seizoen aanvangen, dat moet nu de vraag zijn”, is hij duidelijk.

Meekers pleit dus voor een onmiddellijke stopzetting, en legt zich ook neer bij de gevolgen daarvan. Hij stelt namelijk dat er volgend seizoen dan met 18 ploegen moet worden gestart, mét Waasland Beveren, Beerschot en OH Leuven.

LEES OOK: Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'
528

Coucke denkt puur in eigen belang...

Meest recent

'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

25
25
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

36
36
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

55
55
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

39
39
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

272
272
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

186
186
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

692
692
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

172
172
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

410
410
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

47
47
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

565
565
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

277
277
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

246
246
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

145
145
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1312
1312
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

114
114
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

58
58
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

354
354
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

200
200
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

263
263
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

212
212
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

219
219
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

528
528
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

949
949
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50

Meer sportnieuws