Competitie lijkt gespeeld: 17 van 24 clubs eisen stopzetting

1978 stemmen
Competitie lijkt gespeeld: 17 van 24 clubs eisen stopzetting

Wordt er dit seizoen nog opnieuw gevoetbald of niet? Dat is de vraag nu de coronabreak al voor het derde weekend op rij de actie stillegt. Aangezien er niet meteen beterschap aan zit te komen, opperen heel wat clubs in de Jupiler Pro League dan ook voor een definitieve stopzetting.

Die eis werd nu ook concreet gemaakt in een brief aan de Pro League, zo meldt Het Laatste Nieuws. Het dagblad kreeg de kans om de bedenkingen van de clubs die zich achter dat initiatief scharen in te kijken. Het gaat naar verluidt om het merendeel van de traditionele K11-clubs, met uitzondering van Charleroi en Antwerp. Van de G5 zijn ook Club Brugge en AA Gent het idee niet ongenegen, KRC Genk en Anderlecht hopen dan weer nog altijd op play-offs om op die manier alsnog een ticket voor Europa af te dwingen.

Naast veiligheid en ethische overwegingen, wordt vooral de financiële impact van de crisis opgeroepen als motivatie om tot een beslissing over te gaan. "Spelen zou enkel kosten betekenen, geen extra opbrengsten. Als we snel beslissen, is er tijd om oplossingen te vinden. We moeten realistisch zijn: er zal geen voetbal met publiek meer zijn dit seizoen", klinkt het namelijk in één passage van de lange brief. Ondanks alle andere (drog)argumenten die worden opgeworpen, lijkt de kwestie van de spelerslonen dus toch centraal te staan.

UPDATE 19u

Het ziet er sterk naar uit dat de competitie erop zit. Want nadat viroloog Marc Van Ranst eerder al zei dat de laatste speeldag laten doorgaan quasi onmogelijk was geworden, kwam nu ook het merendeel van de profclubs met een serieus statement. Want zo blijken maar liefst 17 van de 24 profclubs uit de eerste en tweede klasse in de open brief namelijk te hebben geëist dat de competitie wordt stopgezet. En dat is uiteraard een overgrote meerderheid.

De betrokken clubs zijn: Cercle Brugge, KV Kortrijk, KV Mechelen, Moeskroen, KV Oostende, STVV, Waasland-Beveren, Eupen en Zulte Waregem. Ook alle clubs uit 1B, inclusief Beerschot en OH Leuven, scharen zich achter dit plan. Zij krijgen daarbij onder meer de steun van Club Brugge. AA Gent zou eveneens achter het voorstel staan.

LEES OOK: Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

🚀

De beslissing is hiermee gevallen...

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

104
104
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

82
82
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

146
146
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

203
203
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

76
76
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

631
631
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

688
688
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

366
366
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

80
80
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

565
565
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

735
735
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

237
237
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

194
194
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

644
644

Meer sportnieuws