Nog minstens een jaar geen publiek in voetbalstadions?

door
Nog minstens een jaar geen publiek in voetbalstadions?

De kans dat er dit seizoen nog wordt gevoetbald in België, lijkt met de dag kleiner te worden. Zo stelde Marc Van Ranst namelijk dat hij dat niet ziet gebeuren, afgezien van de bekerfinale dan misschien.

En de alomtegenwoordige viroloog kwam met mogelijk nog slechter nieuws. Want zo zullen grote evenementen, waar het voetbal zeker tot behoort, als laatste worden afgeschaft: "Er zullen heel wat maatregelen teruggeschroefd kunnen worden wanneer we de piek van de epidemie hebben gezien. Maar grote massamanifestaties gaan helemaal op het einde komen daarvan.”

En daar bleef het zelfs niet bij. Want zo klonk het in De Afspraak dat er pas terug van een normaal leven kan worden gesproken, als er een vaccin wordt gevonden. Dat duurt echter minstens nog een jaar (in het beste geval). Van Ranst verwacht ook nog (een) nieuwe epidemie(s): “En die gaan we ook moeten overleven zonder een vaccin. wat we nu meemaken, gaan we waarschijnlijk nog een paar keer herhalen.”

En vooral die laatste zin lijkt toch ook wel belangrijk wat het voetbal betreft. Voetbalwedstrijden brengen sowieso al veel mensen op de been, en ‘wat we nu meemaken’, is toch een soort van lockdown (al wil de regering dat niet gezegd hebben), en kan er op zijn best worden gespeeld zonder publiek, en zelfs dat lukt momenteel niet. Gaat dit dan ook zo blijven duren tot er een vaccin is gevonden? We mogen hopen van niet, maar de woorden van de viroloog lijken jammer genoeg wel in die richting te wijzen.

LEES OOK: Anderlecht breekt vloek: Club ten onder in kolkend Lotto Park

Zie jij het zover komen?

Meest recent

Joos voorspelt grote verrassing in titelstrijd

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is intussen bijna halfweg. Daarbij herbergt de top ...

37
37
De Ketelaere krijgt nieuwe trainer na dramatische reeks

Interlandbreaks zijn voor veel clubs het moment om in te grijpen en dat is ook deze maand niet ...

5
5
Na eerste pandoering: Monaco-CEO oordeelt over Pocognoli

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de vorige interlandbreak in oktober de ...

35
35
Club Brugge in diepe rouw na overlijden oudgediende

Club Brugge kreeg de voorbije dagen enkele tegenvallers te verwerken. Het slikte vorig weekend een ...

0
0
Pittig programma Antwerp: Goots ziet onverwacht voordeel

Antwerp slaakte afgelopen weekend een grote zucht van opluchting, want het kon eindelijk nog eens ...

51
51
'Bondsparket lacht niet met slag: zware schorsing wacht'

De veertiende speeldag van de Jupiler Pro League bracht vorig weekend enkele opmerkelijke momenten. ...

36
36
Club Brugge na mokerslag de transfermarkt op?

Club Brugge trekt toch de interlandbreak in met de nodige twijfels. Het ging vorig weekend met 1-0 ...

243
243
Ronaldo bevestigt: "Het wordt zeker mijn laatste"

Er vond de voorbije jaren al een wissel van de wacht plaats in de voetbalwereld. Het tijdperk waarin ...

68
68
Yamal zet Spanje op stelten: Barcelona schakelt Belg in

Vorige week woensdag stuntte Club Brugge met een gelijkspel tegen FC Barcelona, waar Lamine Yamal ...

97
97
Van Looy laat kijkers in shock achter: Groot geheim onthuld

Erik Van Looy mag dan vooral bekendstaan als quizmaster van De Slimste Mens ter Wereld, de ...

159
159
TRANSERUURTJE: 'Jackpot voor RSCA, opvolger Hayen bekend?'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

307
307
Uppercut voor Club Brugge: sterkhouder out tot nieuwjaar

Na een glansloze prestatie ging Club Brugge zondag de boot in tegen RSC Anderlecht. Alsof de ...

179
179
Revolutie bij Rode Duivels: Club Brugge klopt Anderlecht

Club Brugge moest zondag voor het eerst sinds lang nog eens haar meerdere erkennen in RSC ...

201
201
Tranen bij Club-fans: Mechele deelt pakkende bekentenis

Hij is geen man van grote woorden of show, maar van daden. Van tackles, duels en trouwe dienst. ...

665
665
'Masterplan van Coucke: comeback grote naam bij RSCA?'

De hemel klaart op boven het Lotto Park na de deugddoende zege tegen Club Brugge. Bovendien werd er ...

405
405
Club Brugge baalt: peperdure miscast valt door de mand

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. Op het veld van de aartsrivaal ...

332
332
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

349
349
'Wit konijn Garcia: daverende verrassing in WK-selectie'

Behoudens een monumentale inzinking tegen Kazachstan en Liechtenstein, verzekeren de Rode Duivels ...

431
431
Blessuregolf bij Club Brugge: één speler profiteert

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

253
253
Ophef bij Duivels: Waalse analist maakt brandhout van Courtois

De Rode Duivels zullen eind deze week gehavend naar Kazachstan afreizen voor hun WK-kwaliciatieduel. ...

600
600
Play-Offs tóch behouden? Anderlecht-CEO doet markante uitspraak

De Jupiler Pro League is bezig aan zijn laatste seizoen met een Play-Offs-format. Tenminste toch als ...

492
492
‘Club in rep en roer: transferbom barst vlak voor de winter’

Er staat iets te gebeuren op Jan Breydel: een bliksemsnelle flankspeler zet de winter op stelten. ...

359
359
'Liverpool zet mercato wéér in vuur: deal van 100 miljoen'

Ondanks het behalen van de Engelse titel, pakte Liverpool FC afgelopen zomer uit met een ...

145
145
Anderlecht of Club? Vanhaezebrouck doet straffe titeluitspraak

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

566
566
Machtswissel Club Brugge: JPL-coach als opvolger Hayen?

Nicky Hayen legde tot dusver een puik parcours af als hoofdcoach van Club Brugge. Desondanks wordt ...

949
949

Meer sportnieuws