Géén voetbal meer dit seizoen? Zo worden Europese tickets verdeeld

2491
Géén voetbal meer dit seizoen? Zo worden Europese tickets verdeeld

Op de conference call van woensdag werd bij de Pro League geen beslissing genomen over het verdere verloop van het seizoen. Er werden zelfs geen scenario's bekend gemaakt die afhankelijk zijn van mogelijke richtdatums. De clubs blijven daarvoor te afhankelijk van de maatregelen die heersen om het coronavirus tegen te gaan.


En het ziet er niet naar uit dat er snel verandering in die maatregelen zal komen. In het beste geval bereikt het virus begin april zijn piek in ons land, maar dan nog blijft het belangrijk om de maatregelen een tijdje aan te houden en geleidelijk aan af te bouwen. Viroloog Marc Van Ranst gaat er dan ook vanuit dat het seizoen in de Jupiler Pro League niet meer zal afgewerkt worden. In het beste geval ziet hij de bekerfinale nog achter gesloten deuren plaatsvinden, maar de kans is even groot dat er gewoonweg niet meer gevoetbald zal worden.

In dat geval zouden we volgend seizoen niet alleen op een eerste klasse A met 18 ploegen afstevenen, ook de Europese tickets zouden op een bepaalde manier verdeeld moeten worden. Bij La Dernière Heure gaat men er vanuit dat dan huidige stand in de JPL gebruikt zal worden. En dat zou volgende verdeelsleutel geven:

Poulefase Champions League: Club Brugge
Twee voorrondes Champions League: AA Gent
Poulefase Europa League: Charleroi
Twee voorrondes Europa League: Antwerp FC
Drie voorrondes Europa League: Standard

Let wel: dit geldt alleen als er helemaal niet meer gevoetbald wordt. Antwerp zou bijvoorbeeld het rechtstreekse EL-ticket kunnen veroveren mits bekerwinst. En als de slotspeeldag van de reguliere competitie wordt afgewerkt, kunnen Gent, Charleroi en Antwerp nog van plaats wisselen. Bovendien bestaat de kans dat de UEFA op vraag van enkele topcompetities laat doorspelen tot in juli. In dat geval zouden ook Europese voorrondes aangepast worden.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Denkt u dat er dit seizoen nog gevoetbald zal worden?

Meest recent

‘Van Bommel schokt België met harde De Bruyne-ingreep’

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

3
3
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

18
18
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

44
44
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

46
46
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

122
122
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

124
124
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

110
110
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

124
124
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

95
95
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

185
185
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

229
229
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

84
84
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

114
114
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

89
89
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

128
128
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

21
21
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

84
84
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

230
230
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

129
129
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

111
111
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1049
1049
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

75
75
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

174
174
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

114
114

Meer sportnieuws