Géén voetbal meer dit seizoen? Zo worden Europese tickets verdeeld

door
Géén voetbal meer dit seizoen? Zo worden Europese tickets verdeeld

Op de conference call van woensdag werd bij de Pro League geen beslissing genomen over het verdere verloop van het seizoen. Er werden zelfs geen scenario's bekend gemaakt die afhankelijk zijn van mogelijke richtdatums. De clubs blijven daarvoor te afhankelijk van de maatregelen die heersen om het coronavirus tegen te gaan.


En het ziet er niet naar uit dat er snel verandering in die maatregelen zal komen. In het beste geval bereikt het virus begin april zijn piek in ons land, maar dan nog blijft het belangrijk om de maatregelen een tijdje aan te houden en geleidelijk aan af te bouwen. Viroloog Marc Van Ranst gaat er dan ook vanuit dat het seizoen in de Jupiler Pro League niet meer zal afgewerkt worden. In het beste geval ziet hij de bekerfinale nog achter gesloten deuren plaatsvinden, maar de kans is even groot dat er gewoonweg niet meer gevoetbald zal worden.

In dat geval zouden we volgend seizoen niet alleen op een eerste klasse A met 18 ploegen afstevenen, ook de Europese tickets zouden op een bepaalde manier verdeeld moeten worden. Bij La Dernière Heure gaat men er vanuit dat dan huidige stand in de JPL gebruikt zal worden. En dat zou volgende verdeelsleutel geven:

Poulefase Champions League: Club Brugge
Twee voorrondes Champions League: AA Gent
Poulefase Europa League: Charleroi
Twee voorrondes Europa League: Antwerp FC
Drie voorrondes Europa League: Standard

Let wel: dit geldt alleen als er helemaal niet meer gevoetbald wordt. Antwerp zou bijvoorbeeld het rechtstreekse EL-ticket kunnen veroveren mits bekerwinst. En als de slotspeeldag van de reguliere competitie wordt afgewerkt, kunnen Gent, Charleroi en Antwerp nog van plaats wisselen. Bovendien bestaat de kans dat de UEFA op vraag van enkele topcompetities laat doorspelen tot in juli. In dat geval zouden ook Europese voorrondes aangepast worden.

LEES OOK: Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

Denkt u dat er dit seizoen nog gevoetbald zal worden?

Meest recent

Godts weigert knaltransfer: makelaar onthult reden

Voor Mika Godts is dit het seizoen van de grote doorbraak geworden. De 20-jarige flankaanvaller ...

8
8
Ronaldo-soap escaleert: Saudi's halen snoeihard uit

Cristiano Ronaldo vierde deze week zijn 41ste verjaardag, maar dat gebeurde toch een beetje in ...

35
35
Karl Vannieuwkerke breekt bij tragisch overlijden

Karl Vannieuwkerke staat bekend om zijn scherpe pen en vaste stem, maar deze week klonk er iets ...

14
14
Pakt La Louvière uit met icoon als opvolger Frutos?

Voor La Louvière zijn het woelige maanden geweest. De promovendus zag op enkele weken tijd ...

19
19
Onterechte rode kaart voor Anderlecht? De Cat sust

De zwakke reeks van Anderlecht werd donderdag verdergezet met een thuisnederlaag tegen Antwerp. ...

117
117
‘Club Brugge zet druk: Genk-topper is doelwit’

Club Brugge zet de druk erop: komende zomer wil blauw-zwart een nieuwe nummer zes binnenhalen. En ...

238
238
Union baalt: sterkhouder hint naar vertrek

Union is alweer bezig aan een straf seizoen. Het zag vorige zomer na het veroveren van de titel ...

34
34
Anderlecht op rand van afgrond? Coosemans reageert

Het ontslag van Besnik Hasi bracht donderdagavond nog geen zoden aan de dijk voor Anderlecht. Ook ...

112
112
Riemer duikt plots op bij Anderlecht: dit is de echte reden

Anderlecht is er donderdagavond niet in geslaagd om zich tegen Antwerp te herpakken. Het leed een ...

123
123
Ondanks zege: unanieme ontgoocheling bij Antwerp

Antwerp heeft donderdagavond een uitstekende uitgangspositie gepakt in de halve finale van de Croky ...

148
148
"Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Indien het alsnog de bekerfinale wil halen, zal RSC Anderlecht volgende zwaar aan de bak moeten. Het ...

379
379
Anderlecht benadeeld? Still vloekt na uitsluiting Sardella

RSC Anderlecht heeft zijn heenmatch in de halve finales van de Croky Cup tegen Antwerp FC met 0-1 ...

213
213
3 op 10: Anderlecht-zondebok keihard uitgefloten

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Brusselaars verloren ...

314
314
De Ketelaere wint Coppa-clash, nieuwe klap Pocognoli

Ook elders in Europa stond donderdagavond bekervoetbal op het programma. Zo wisten Charles De ...

82
82
Bloedrode avond Anderlecht: Antwerp kan bekerfinale ruiken

Antwerp FC heeft donderdagavond een stevige optie op de finale van de Croky Cup genomen. Dankzij een ...

342
342
Kompany maakt Bayern wild: zwaargewicht houdt zich niet in

Vincent Kompany is bezig aan een uitmuntend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München. ...

155
155
Dubbele opdoffer Union: Hubert geeft eerste verdict

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

162
162
Anderlecht schreeuwt om penalty: Van der Elst reageert fors

In de Croky Cup stond donderdag weer een erg fraaie affiche op het programma. Zo werkten RSC ...

934
934
Anderlecht-Antwerp lokt opvallende gast naar Lotto Park

In de Croky Cup stond donderdagavond de tweede heenmatch van de halve finale op het programma. Zo ...

181
181
Saudische soap: superdebuut Benzema gooit olie op vuur

De Saudische competitie stond de voorbije dagen op zijn kop. Uiteraard door de staking van Cristiano ...

55
55
Job op het spel: Renard maakt 'grove fout' bij Anderlecht

RSC Anderlecht is momenteel druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. En mogelijk moet het vizier ...

330
330
Straffe stoot Club: Eredivisie-sterren massaal naar Brugge?

Club Brugge heeft zich wederom bij de 24 sterkste clubs van Europa geschaard. Voor het tweede ...

1165
1165
'De Bruyne zet Napoli op scherp met verbluffende reünie'

Nu de uitschakeling in de Champions League een feit is, zet SSC Napoli alles op de competitie en ...

240
240
Still verrast met eerste basisploeg, één wissel bij Antwerp

Donderdagavond staat de tweede heenmatch in de halve finales van de Croky Cup op het programma. En ...

191
191
Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

141
141

Meer sportnieuws