Géén voetbal meer dit seizoen? Zo worden Europese tickets verdeeld

door
Géén voetbal meer dit seizoen? Zo worden Europese tickets verdeeld

Op de conference call van woensdag werd bij de Pro League geen beslissing genomen over het verdere verloop van het seizoen. Er werden zelfs geen scenario's bekend gemaakt die afhankelijk zijn van mogelijke richtdatums. De clubs blijven daarvoor te afhankelijk van de maatregelen die heersen om het coronavirus tegen te gaan.


En het ziet er niet naar uit dat er snel verandering in die maatregelen zal komen. In het beste geval bereikt het virus begin april zijn piek in ons land, maar dan nog blijft het belangrijk om de maatregelen een tijdje aan te houden en geleidelijk aan af te bouwen. Viroloog Marc Van Ranst gaat er dan ook vanuit dat het seizoen in de Jupiler Pro League niet meer zal afgewerkt worden. In het beste geval ziet hij de bekerfinale nog achter gesloten deuren plaatsvinden, maar de kans is even groot dat er gewoonweg niet meer gevoetbald zal worden.

In dat geval zouden we volgend seizoen niet alleen op een eerste klasse A met 18 ploegen afstevenen, ook de Europese tickets zouden op een bepaalde manier verdeeld moeten worden. Bij La Dernière Heure gaat men er vanuit dat dan huidige stand in de JPL gebruikt zal worden. En dat zou volgende verdeelsleutel geven:

Poulefase Champions League: Club Brugge
Twee voorrondes Champions League: AA Gent
Poulefase Europa League: Charleroi
Twee voorrondes Europa League: Antwerp FC
Drie voorrondes Europa League: Standard

Let wel: dit geldt alleen als er helemaal niet meer gevoetbald wordt. Antwerp zou bijvoorbeeld het rechtstreekse EL-ticket kunnen veroveren mits bekerwinst. En als de slotspeeldag van de reguliere competitie wordt afgewerkt, kunnen Gent, Charleroi en Antwerp nog van plaats wisselen. Bovendien bestaat de kans dat de UEFA op vraag van enkele topcompetities laat doorspelen tot in juli. In dat geval zouden ook Europese voorrondes aangepast worden.

LEES OOK: JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

Denkt u dat er dit seizoen nog gevoetbald zal worden?

Meest recent

Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

4
4
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

24
24
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

99
99
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

114
114
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

64
64
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

357
357
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

143
143
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

72
72
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

159
159
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

150
150
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

266
266
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

509
509
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

207
207
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

400
400
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

87
87
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

327
327
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

265
265
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

235
235
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

86
86
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

137
137
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

100
100
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

570
570
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

53
53
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

79
79
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

276
276

Meer sportnieuws