"Beerschot én OHL laten promoveren zou pas echt oneerlijk zijn"

1236 stemmen

Het is nog veel te vroeg om nu al met zekerheid te zeggen of er dit seizoen al dan niet nog gevoetbald zal worden op de Belgische velden. Maar er werden ondertussen wel al verschillende scenario's besproken. Daarbij wordt ook nadrukkelijk rekening gehouden met de terugwedstrijd in de promotiefinale van 1B.


In die promotiefinale won Beerschot VA de heenwedstrijd tegen OH Leuven met 1-0, maar de terugwedstrijd kon vooralsnog niet doorgaan. Indien dat toch het geval zal zijn, is de kans groot dat de partij achter gesloten deuren gespeeld moet worden. En daar zou men in het Leuvense kamp op tegen zijn, gezien Beerschot in de heenmatch wél kon rekenen op de steun van zijn fans. Een ander scenario, met onder meer Club Brugge als voorstander, is om nu al een streep te trekken onder het seizoen. In dat geval is er geen daler en zouden zowel OHL als Beerschot promoveren naar een competitie met 18 ploegen en géén Play-Offs.

Maar daar is niet iedereen voor gewonnen. Columnist en schrijver Frank Van Laeken uit bijvoorbeeld zijn bedenkingen op Twitter: "Beerschot én OHL laten stijgen zou pas echt oneerlijk zijn ten opzichte van de eerste twee in het klassement", klonk het. Daarmee verwees hij naar het algemene klassement in 1B. Daarin eindigden Virton en Westerlo op de eerste twee plaatsen, OHL werd derde en Beerschot slechts vijfde. Maar voor de promotiestrijd tellen enkel de aparte periode-klassementen, iets waar Van Laeken ook op gewezen werd. "De format deugd gewoon niet", besloot hij daarop.

LEES OOK: Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

De promotiefinale zou beslist moeten worden in één match op neutraal terrein ...

Meest recent

'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

0
0
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

17
17
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

48
48
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

209
209
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

127
127
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

273
273
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

191
191
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

147
147
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

74
74
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

75
75
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

132
132
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

159
159
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

301
301
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

311
311
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

232
232
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

413
413
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

137
137
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

639
639
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

97
97
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

63
63
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

356
356
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

158
158
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

38
38
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

106
106

Meer sportnieuws