Pro League verdeeld: "Heeft het nog zin om dit seizoen te spelen?"

door
Pro League verdeeld:

Woensdag houdt de Pro League een nieuwe conference call om het verdere verloop van het seizoen te bespreken, maar verregaande beslissingen worden dan niet verwacht. Daarvoor blijft men te afhankelijk van de regeringsmaatregelen. Bovendien zou er onder de clubs verdeeldheid heersen.


Volgens L'Avenir zien de kleinere ploegen immers het nut er niet van in om dit seizoen nog opnieuw in actie te schieten gezien de corona-situatie. "We moeten realistisch zijn. Heeft het nog zin om dit seizoen te spelen?", vraagt één van die clubleiders zich af. Er spelen echter nog bepaalde motieven een rol. De meeste ploegen zouden in Play-Off II aantreden en die is sportief/financieel sowieso niet al te aantrekkelijk. Bovendien zou een vervroegd einde van het seizoen ideaal zijn om spelers eventueel in technische werkloosheid te zetten.

Zelfs de slotspeeldag van de reguliere competitie en de promotiefinale van 1B zijn volgens bepaalde ploegen geen must, het idee om volgend seizoen met 18 ploegen in 1A aan te treden zou alvast op tafel liggen. Bij de topclubs zijn de meningen dan weer verdeeld. Een aantal wil immers wél nog spelen, zeker met oog op de Europese tickets. Bij L'Avenir vindt men zelfs dat dit veel begint weg te hebben van een machtsspel.

Over één ding zijn de partijen het wel over eens: de volksgezondheid primeert, een beslissing hangt dus af van de maatregelen die door de regering worden genomen. En omdat daar nog geen duidelijkheid over heerst, zal er woensdag wellicht géén definitieve beslissing genomen worden.

LEES OOK: Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Heeft het nog zin om dit seizoen te spelen?

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

3
3
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

27
27
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

253
253
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

246
246
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

138
138
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

188
188
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

53
53
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

505
505
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

188
188
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

361
361
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

540
540
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

203
203
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

368
368
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

178
178
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

148
148
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

149
149
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

73
73
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

244
244
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

69
69
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

318
318
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

221
221
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

225
225
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

437
437
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

521
521
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

79
79

Meer sportnieuws