TRANSFERUURTJE: 'Alderweireld mikt op Antwerpse club, Real Madrid wil Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Alderweireld mikt op Antwerpse club, Real Madrid wil Haaland'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht hoopt Jérémy Doku nog minstens een seizoen aan boord te houden, maar ondertussen neemt de interesse in het goudhaantje toe. Want ook RB Leipzig en AC Milan lonken volgens Calciomercato naar de flankaanvaller. Het is Ralf Rangnick, technisch directeur bij Leipzig, die Doku op de radar heeft staan. Hij wordt ook al weken aan AC Milan gelinkt. Aan inkomende zijde werd Loris Karius eventjes genoemd, maar die zou op weg zijn naar Sporting Lissabon.

Cyril Ngonge wordt momenteel door Club Brugge verhuurd aan PSV Eindhoven. Wat hij volgend seizoen gaat doen is nog niet bekend, maar de talentvolle aanvaller wordt niet gelinkt aan een opvallende transfer. Lokale media melden immers dat Samsunspor de 19-jarige op zijn verlanglijstje gezet heeft. Het is wel maar de vraag of Ngonge een transfer naar de leider in de Turkse derde klasse zal zien zitten. Doelwit Matty Longstaff zou volgens The Sun een overstap naar Arsenal verkiezen.

Toby Alderweireld verlengde onlangs zijn contract bij Tottenham Hotspur, maar is ook al bezig met zijn ploeg op lange termijn. En daarbij staat hij open voor een terugkeer naar het vaderland. "Ik denk erover na om na mijn contract naar België terug te keren", geeft Alderweireld toe bij de Facebook-live van Sporza. De verdediger benadrukte dat hij fan van Beerschot was, maar liet de deur open voor 'een andere Antwerpse club'.

BUITENLAND
Tottenham Hotspur dreigt komend seizoen naast de miljoenen uit de Champions League te grijpen en moet daarom allicht zijn transferstrategie aanpassen. Zo zou de club volgens The Daily Express vooral gaan focussen op transfervrije spelers. Er worden alvast vier mogelijke doelwitten naar voren geschoven en daarbij twee Rode Duivels: Thomas Meunier en Dries Mertens. Beide landgenoten zitten momenteel in hun laatste contractmaanden bij PSG en SSC Napoli, enkel Mertens lijkt nog in aanmerking te komen voor een verlenging.

En ook Jan Vertonghen lijkt zich op te maken voor een transfervrije overgang. Ajax werd eventjes genoemd, maar hij lijkt Tottenham te zullen inruilen voor de Serie A. Zo stellen ze bij het Italiaanse Tuttosport dat de kans steeds groter wordt dat Vertonghen straks naar Inter Milaan trekt. Daar zou hij dan ploegmaat worden van collega Rode Duivel, Romelu Lukaku. De onderhandelingen met de ervaren verdediger zouden al lopen.

Cristiano Ronaldo werd door bepaalde bronnen gelinkt aan een transfer naar PSG, indien Neymar daar vertrekt. Calciomercato noemt het bericht 'geloofwaardig', maar stelt ook dat er vooralsnog zeker geen bevestiging te vinden is van dit nieuws. Zo staat er nog niets vast wat betreft de toekomst van Ronaldo. Er gaan zelfs geluiden dat Juventus en CR7 sowieso tot medio 2022 met elkaar door willen.

Zaakwaarnemer Mino Raiolo leek zomerse toptransfer voor Erling Braut Haaland uit te sluiten, maar dat dit effectief ook niet zal gebeuren, zijn ze bij MARCA allesbehalve zeker van. Zo kopt de Spaanse sportkrant dat Real Madrid straks van de Dortmund-spits zijn nieuwe topdoelwit zal maken. De Koninklijke wil absoluut een nieuwe '9' en coach Zinedine Zidane zou helemaal gek zijn van de Noorse doelpuntenmachine.

Bayern München onderhandelt momenteel over een nieuw contract van Manuel Neuer. Maar de onderhandelingen omtrent een zouden niet bepaald vlot verlopen en liggen naar verluidt zelfs tijdelijk stil. Indien de 33-jarige niet bijtekent, gaat Bayern dan ook op zoek naar een nieuwe doelman. In dat geval zou het vizier volgens SPORT volledig op Marc-André Ter Stegen gericht worden. De Duitse club zou zelfs al contact hebben opgenomen met enkele tussenpersonen om te onderzoeken of een deal mogelijk is voor de steunpilaar van FC Barcelona.

LEES OOK: Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Wil Antwerpse club is het meest geschikt voor Alderweireld?

Meest recent

Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

55
55
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

63
63
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

11
11
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

158
158
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

401
401
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

219
219
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

224
224
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

164
164
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

210
210
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

77
77
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

493
493
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

447
447
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

113
113
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

393
393
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

535
535
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

272
272
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

301
301
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

520
520
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

517
517
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

294
294
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

293
293
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

319
319
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

172
172
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

403
403

Meer sportnieuws