TRANSFERUURTJE: 'Alderweireld mikt op Antwerpse club, Real Madrid wil Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Alderweireld mikt op Antwerpse club, Real Madrid wil Haaland'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht hoopt Jérémy Doku nog minstens een seizoen aan boord te houden, maar ondertussen neemt de interesse in het goudhaantje toe. Want ook RB Leipzig en AC Milan lonken volgens Calciomercato naar de flankaanvaller. Het is Ralf Rangnick, technisch directeur bij Leipzig, die Doku op de radar heeft staan. Hij wordt ook al weken aan AC Milan gelinkt. Aan inkomende zijde werd Loris Karius eventjes genoemd, maar die zou op weg zijn naar Sporting Lissabon.

Cyril Ngonge wordt momenteel door Club Brugge verhuurd aan PSV Eindhoven. Wat hij volgend seizoen gaat doen is nog niet bekend, maar de talentvolle aanvaller wordt niet gelinkt aan een opvallende transfer. Lokale media melden immers dat Samsunspor de 19-jarige op zijn verlanglijstje gezet heeft. Het is wel maar de vraag of Ngonge een transfer naar de leider in de Turkse derde klasse zal zien zitten. Doelwit Matty Longstaff zou volgens The Sun een overstap naar Arsenal verkiezen.

Toby Alderweireld verlengde onlangs zijn contract bij Tottenham Hotspur, maar is ook al bezig met zijn ploeg op lange termijn. En daarbij staat hij open voor een terugkeer naar het vaderland. "Ik denk erover na om na mijn contract naar België terug te keren", geeft Alderweireld toe bij de Facebook-live van Sporza. De verdediger benadrukte dat hij fan van Beerschot was, maar liet de deur open voor 'een andere Antwerpse club'.

BUITENLAND
Tottenham Hotspur dreigt komend seizoen naast de miljoenen uit de Champions League te grijpen en moet daarom allicht zijn transferstrategie aanpassen. Zo zou de club volgens The Daily Express vooral gaan focussen op transfervrije spelers. Er worden alvast vier mogelijke doelwitten naar voren geschoven en daarbij twee Rode Duivels: Thomas Meunier en Dries Mertens. Beide landgenoten zitten momenteel in hun laatste contractmaanden bij PSG en SSC Napoli, enkel Mertens lijkt nog in aanmerking te komen voor een verlenging.

En ook Jan Vertonghen lijkt zich op te maken voor een transfervrije overgang. Ajax werd eventjes genoemd, maar hij lijkt Tottenham te zullen inruilen voor de Serie A. Zo stellen ze bij het Italiaanse Tuttosport dat de kans steeds groter wordt dat Vertonghen straks naar Inter Milaan trekt. Daar zou hij dan ploegmaat worden van collega Rode Duivel, Romelu Lukaku. De onderhandelingen met de ervaren verdediger zouden al lopen.

Cristiano Ronaldo werd door bepaalde bronnen gelinkt aan een transfer naar PSG, indien Neymar daar vertrekt. Calciomercato noemt het bericht 'geloofwaardig', maar stelt ook dat er vooralsnog zeker geen bevestiging te vinden is van dit nieuws. Zo staat er nog niets vast wat betreft de toekomst van Ronaldo. Er gaan zelfs geluiden dat Juventus en CR7 sowieso tot medio 2022 met elkaar door willen.

Zaakwaarnemer Mino Raiolo leek zomerse toptransfer voor Erling Braut Haaland uit te sluiten, maar dat dit effectief ook niet zal gebeuren, zijn ze bij MARCA allesbehalve zeker van. Zo kopt de Spaanse sportkrant dat Real Madrid straks van de Dortmund-spits zijn nieuwe topdoelwit zal maken. De Koninklijke wil absoluut een nieuwe '9' en coach Zinedine Zidane zou helemaal gek zijn van de Noorse doelpuntenmachine.

Bayern München onderhandelt momenteel over een nieuw contract van Manuel Neuer. Maar de onderhandelingen omtrent een zouden niet bepaald vlot verlopen en liggen naar verluidt zelfs tijdelijk stil. Indien de 33-jarige niet bijtekent, gaat Bayern dan ook op zoek naar een nieuwe doelman. In dat geval zou het vizier volgens SPORT volledig op Marc-André Ter Stegen gericht worden. De Duitse club zou zelfs al contact hebben opgenomen met enkele tussenpersonen om te onderzoeken of een deal mogelijk is voor de steunpilaar van FC Barcelona.

LEES OOK: Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Wil Antwerpse club is het meest geschikt voor Alderweireld?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

167
167
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

45
45
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

25
25
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

98
98
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

287
287
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

165
165
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

346
346
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

161
161
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

207
207
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

48
48
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

631
631
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

756
756
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

128
128
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

307
307
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

381
381
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

462
462
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

403
403
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

390
390
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

607
607
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

409
409
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

464
464
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

239
239
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws