TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht denkt aan twee dure deals, Club loopt aanvaller mis'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht denkt aan twee dure deals, Club loopt aanvaller mis'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Anderlecht wil graag verder met Nacer Chadli en volgens La Dernière Heure ziet de Rode Duivel een verlengd verblijf wel zitten. Het financiële plaatje kan een definitieve transfer echter in de weg staan. Derrick Luckassen zou eveneens willen blijven. De aankoopoptie van 5 miljoen euro is echter wat aan de dure kant en ook daar beloven het pittige onderhandelingen met PSV te worden. Over de toekomst van Philippe Sandler en Marko Pjaca heerst nog geen duidelijkheid. Sieben Dewaele, Edo Kayembe en Zakaria Bakkali zouden mogen vertrekken.

Jonah Attuquaye had volgens Ghanasoccernet de aandacht van Club Brugge getrokken. De 19-jarige spits maakt nu echter een verrassende binnenlandse transfer. Hij verruilt Berekum Chelsea voor Legon Cities FC, een staartploeg in de Ghanese competitie. Mbaye Diagne zou na het seizoen dan weer willen terugkeren naar Galatasaray om er te vechten voor zijn kans. De Turkse topclub zou hem echter liefst zo snel mogelijk verkopen.

KV Kortrijk heeft zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen al beet. Veekaa kondigde namelijk aan dat Gilles Dewaele de overstap maakt naar het Guldensporenstadion. De verdediger komt op definitieve basis over van KVC Westerlo en tekende een overeenkomst voor drie seizoenen.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft naar verluidt werken aan een terugkeer van Neymar Jr. De aanvaller van PSG heeft volgens het Spaanse Sport alvast 'ja' gezegd tegen de Catalanen. Dat is echter het makkelijkste gedeelte, want Paris Saint-Germain is niet van plan om zomaar mee te werken. Zij betaalden 222 miljoen euro voor de Braziliaan en dat willen ze minstens recupereren. Via de FIFA hoopt Barça echter om de aanvaller goedkoper over te nemen.

Manchester United gaat een poging wagen om Pierre-Emerick Aubameyang naar Old Trafford te halen, tenminste toch volgens The Sun . De aanvaller van Arsenal heeft in Londen nog een contract tot media 2021, maar lijkt na dit seizoen voor een ander avontuur te gaan. De club uit Manchester zou bereid zijn om 50 miljoen pond op tafel te leggen, wat omgerekend ongeveer 55 miljoen euro is.

Naast Aston Villa en Wolverhampton zouden er nog twee Premier League-clubs belangstelling tonen in Christian Luyindama. Volgens 90min, dat zich baseert op Turkse bronnen, zouden ook Everton en West Ham zich melden bij Galatasaray voor de bonkige ex-verdediger van Standard. Vooral zijn sterke prestaties in de Champions League tegen Paris Saint-Germain en Real Madrid zouden beide clubs overtuigd hebben. Het is onduidelijk hoeveel Galatasaray voor hem verlangt.

Thomas Lemar zou komende zomer alweer mogen vertrekken bij Atletico Madrid. Een eerste kandidaat zou zich al gemeld hebben in Madrid, volgens de Britse tabloid The Mirror zou Manchester United al contact hebben gezocht met betrekking tot een transfer. Nochtans lagen Liverpool en Arsenal al langer in de running voor Lemar, maar de Mancunians zouden reeds de eerste stap hebben gezet.

LEES OOK: Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Indien RSCA slechts één speler kon houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

60
60
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

36
36
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

49
49
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

26
26
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

370
370
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

36
36
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

313
313
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

495
495
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

255
255
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

488
488
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

236
236
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

337
337
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

946
946
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

411
411
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

461
461
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

127
127
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

234
234
Opvolger voor Mignolet: één grote favoriet, vier outsiders

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

325
325
Lukaku terug naar Anderlecht: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht voerde in 2025 opnieuw enkele cruciale veranderingen door met onder meer de terugkeer ...

418
418
Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

55
55
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

516
516
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

92
92
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

75
75
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

30
30
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

262
262

Meer sportnieuws