Professor komt met slecht nieuws over hervatting JPL

2018 stemmen
Professor komt met slecht nieuws over hervatting JPL

Woensdag maakte de Pro League bekend dat de competitie zeker niet zal kunnen worden hervat op de eerder gestelde datum van 3 april. In tegendeel kwamen ze met een strengere maatregel, die zegt dat clubs zelfs niet mogen trainen tot 5 april. Het is momenteel hoogst onzeker of de competitie überhaupt zal kunnen worden hervat, en in welke vorm dat zou moeten gebeuren, is ook nog een heikel punt.

De Pro League heeft intussen wel een nieuwe richtdatum opgesteld, om alvast de laatste reguliere speeldag af te werken: 15 mei. Viroloog Marc Van Ranst gaf eerder aan dat hij verwacht dat het virus zal gaan liggen tegen midden/einde mei, wat de slaagkansen van dit plan toch hoop geeft. Maar laat ons eerlijk zijn: dezer dagen is het van ondergeschikt belang of en hoe de competitie zich zou hervatten.

UPDATE 22u10

Ook volgens Annemie Vandamme, professor aan de KU Leuven, zou de competitie mogelijk kunnen worden hervat op 15 mei. Ze heeft het dan wel over een ‘bestcasescenario’. In het beste geval zou er dus terug kunnen worden gevoetbald tegen dan, maar een zekerheid is dat allesbehalve.

Mócht het al kunnen, heeft Vandamme overigens nog wel slecht nieuws voor de fans in Het Laatste Nieuws: “Het zal zonder publiek zijn, want social distancing is onmogelijk in viptenten of voetbalstadions: De mensen zullen de wedstrijden voor hun tv moeten volgen”, stelde ze namelijk erg duidelijk. Het lijkt er dus sterk op dat we dit seizoen geen wedstrijd meer zullen beleven ín het stadion. Een flinke domper, maar in het kader van het algemeen welzijn een noodzakelijke en kleine opoffering.

LEES OOK: 'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

🚀

Moet er dan worden hervat?

Meest recent

"Zoals in 1986": Degryse voorspelt opvallend WK-scenario

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

34
34
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

27
27
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

105
105
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

95
95
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

64
64
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

332
332
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

48
48
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

440
440
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

650
650
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

145
145
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

299
299
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

857
857
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

528
528
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

141
141
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

897
897
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

235
235
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

319
319
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

188
188
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

69
69
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

89
89
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

166
166
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

134
134
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

614
614

Meer sportnieuws