Duidelijke taal: 'Faillissement KV Oostende erg dichtbij'

door
Duidelijke taal: 'Faillissement KV Oostende erg dichtbij'

Het ziet er steeds meer naar uit dat KV Oostende volgend seizoen niet meer in Eerste Klasse A zal spelen. De kustploeg krijgt de overname met The Pacific Media Group maar niet rond en zij dreigen nu alles af te blazen.

Zij vinden maar geen akkoord met groep Alychlo van Marc Coucke omtrent de huur van de tribune, 1,2 miljoen euro per jaar, en een afbetalingsplan voor bepaalde schulden. Het Nieuwsblad weet dat die gesprekken maar niet opschieten.

Coucke heeft de huurprijs al fors laten zakken door de termijn te verlengen, maar PMG gaat niet akkoord. Zij dreigen de stekker uit de onderhandelingen te trekken en dat zou een zware tegenvaller zijn voor KV Oostende. De club heeft nood aan nieuwe investeerders, anders gaat het geen licentie krijgen. Wordt vervolgd.

UPDATE 10u

KVO bevestigt nu dat zijn grootste vrees werkelijkheid geworden is: de overname door PMG is voorlopig van de baan. "De investeringsmaatschappij PMG heeft ons nu echter op de hoogte gebracht van het feit dat zij voorlopig afziet van de uitvoering van de overname.  De investeerder heeft onderhandelingen gevoerd met de investeringsmaatschappij Alychlo over bestaande schulden, alsook met nv Stadion, de eigenaar van het stadion, omtrent de jaarlijkse huurprijs. De partijen zijn echter niet tot een overeenkomst gekomen", laat de club weten in een statement.

Voorzitter Frank Dierckens blijft wel strijdvaardig. "In deze harde coronatijden waarin ieders gezondheid primeert, besef ik dat voetbal slechts bijzaak is, maar dit is toch een harde klap, zowel voor mij persoonlijk als voor iedereen die de club een warm hart toedraagt. We werken echter wel naarstig en gedreven verder om de financiële toekomst van de club te garanderen en om uiteindelijk toch onze licentie te behalen. Dat moéten we doen voor alle medewerkers, supporters, sponsors en onze 600 jeugdspelertjes", stelt hij.

UPDATE 22u30

Het ziet er dus niet goed uit voor KV Oostende in de hoop om een nieuwe proflicentie binnen te halen. Alles lijkt af te hangen van de Amerikanen van PNG, die zouden afzien van een overname. Guillaume Maebe van Het Nieuwsblad is erg duidelijk op Twitter, indien de deal niet kan worden afgerond: “Het faillissement is erg dichtbij”, stelt hij namelijk.

Dat zou dan wel enkel het geval zijn wanneer de overname niet rond geraakt. Want er is wél nog hoop, zo valt te lezen in Sport/Voetbalmagazine. Volgens de verkopende maatschappij Alychlo gaan de onderhandelingen namelijk wél nog verder: “Alychlo is nog steeds on speaking terms met de investeerder. Deze dialoog is de voorbije week nog intenser en constructiever geworden. Vanuit Alychlo werden significante financiële inspanningen gedaan”, klinkt het namelijk in het weekblad.

Zal de deal rond geraken?

Meest recent

Mourinho lyrisch over Belg: "Hij is heel goed"

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

33
33
JPL-stunt in de maak: "Dan halen zij de top zes"

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

38
38
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

33
33
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

44
44
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

80
80
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

88
88
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

48
48
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

76
76
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

191
191
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

170
170
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

117
117
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

221
221
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

151
151
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

710
710
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

139
139
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

135
135
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

1014
1014
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

286
286
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

80
80
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

411
411
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

466
466
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

61
61
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

151
151
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

55
55

Meer sportnieuws