'Pro League aan zet: competitie mogelijk terug in mei, Play-Offs aangepast'

door
'Pro League aan zet: competitie mogelijk terug in mei, Play-Offs aangepast'

Door de gevolgen van het coronavirus is het EK dinsdag officieel een jaartje uitgesteld, het waren de nationale bonden die vragende partij waren hiervoor. Op deze manier komt er immers meer ruimte vrij op de kalender. Zo kan er nu in principe tot eind juni gevoetbald worden in clubverband.


De finales van de Europa en Champions League werden inmiddels al verplaatst naar 24 en 27 juni. Maar gezien de Belgische ploegen al uitgeschakeld zijn, hebben deze datums in principe geen effect op de Jupiler Pro League. In ieder geval weten we woensdag normaal gezien meer over het verdere verloop van de vaderlandse competitie. Dan wordt immers een telefonische Raad van Bestuur gehouden in de Pro League.

Het doel is in ieder geval om zo snel mogelijk weer te spelen. Volgens La Dernière Heure zou eind april het meest optimistische scenario zijn, maar half mei is een veel realistischer scenario. Bij Het Laatste Nieuws weet men dan weer dat het plan op tafel ligt om de Play-Offs in een ingekorte vorm af te werken. Hoe de nacompetities dan precies ingevuld moet geraken is nog niet beslist.

Overigens blijft ook de voetballerij afhankelijk van de opmars van het virus. Indien de maatregelen niet voldoende opgevolgd worden, zou de competitiestop wel eens veel langer kunnen duren. In dat geval wordt het vooral zaak om de slotspeeldag van de reguliere competitie en de promotiefinale van 1B af te werken.

LEES OOK: Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

Denkt u dat we half mei terug aan het voetballen zijn?

Meest recent

Totale transferwending: 'Kompany ligt Club Brugge dwars'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

12
12
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

70
70
'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

29
29
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

200
200
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

34
34
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

339
339
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

21
21
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

175
175
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

280
280
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

367
367
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

58
58
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

167
167
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

293
293
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

158
158
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

67
67
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

382
382
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

117
117
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

94
94
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

513
513
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

800
800
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

325
325
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

321
321
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1093
1093
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

76
76

Meer sportnieuws