Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

819 stemmen
Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

RSC Anderlecht ziet komende zomer een flink aantal spelers terugkeren na een huurbeurt en het vernieuwde bestuur zal dus creatief moeten zijn om een oplossing voor hun te vinden. In het geval van Ognjen Vranjes lijkt die oplossing echter al in de maak. Zo is de kans groot dat AEK Athene de Bosnische verdediger definitief probeert terug te kopen na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden.


In de zomer van 2018 betaalde RSCA een slordige 3 miljoen euro om Vranjes over te nemen van AEK, dat toen net de Griekse titel had veroverd. Met zijn ervaring moest de Bosniër één van de leiders in de paars-witte defensie gaan worden. Maar die zet draaide compleet anders uit. Vranjes verzamelde op korte tijd een pak (rode) kaarten en moest al snel een reputatie met zich meedragen. Bovendien kreeg hij te maken met allerlei extra-sportieve incidenten.

Verheerlijking van supportersgeweld op sociale media, een openbare rel met een Servisch model, gelekte naaktfoto's, een tatoeage met een facistische ondertoon, ... de incidenten stapelden zich op. Nadat hij meermaals op het matje werd geroepen, had Anderlecht er zijn buik van vol. Zo werd de verdediger maandenlang naar de B-kern verwezen. Komende zomer vond men vervolgens een oplossing en werd Vranjes verhuurd aan ex-club AEK.

HET KEERPUNT
Ook dat werd oorspronkelijk geen groot succes. De Bosniër bleef veel te gemakkelijk kaarten pakken en lging ook speltechnisch meermaals in de fout. Zijn carrière leek regelrecht de dieperik in te tuimelen. Maar Vranjes maakte uiteindelijk toch de klik. Toen de Italiaan Massimo Carrera begin december overnam als trainer van AEK, ging het niveau van de Bosniër weer in stijgende lijn. Plots werd hij één van de leiders van het elftal, de grote patron in de defensie.

"Zijn keerpunt volgde ongeveer halfweg dit seizoen", vertelt Greg Gavalas ons. Deze Australische sportswriter volgt het Griekse voetbal, en specifiek AEK, alle jaren op de voet en schrijft erover bij onder meer AgonaSports. "Vranjes had een schorsing gekregen voor zaken buiten het voetbal. Maar sinds zijn terugkeer liet hij de domme foutjes plots achterwege. En eenmaal Carrera aan het roer kwam, werd hij opnieuw de speler die AEK destijds aan de titel had geholpen."

VAN SCHURK TOT LIEVELING
In Athene wordt Vranjes dan ook op handen gedragen. Zelfs in de periode toen hij bijzonder matig voor de dag kwam, stond hij bij de supporters op een goed blaadje. Een groot verschil met zijn passage in het Lotto Park. Bij Paars-Wit werd hij door de achterban al snel afgeschreven en kreeg hij zelfs het ticket van 'schurk' aan zich gehangen. Voor de supporters van AEK is hij dan weer een ware publiekslieveling.

Volgens Gavalas heeft dat te maken met het feit dat de liefde wederzijds is. "Hij is bijzonder geliefd bij de ultra's van AEK, omdat hij in zijn hart eigenlijk zelf zo'n ultra is. Dat heeft hij ook altijd laten zien tijdens zijn periode bij AEK." Op zijn sociale media-accounts vind je dan ook geregeld verwijzingen terug naar die ultra's. Zo showde hij onlangs nog zijn het logo van de lokale hooligans dat op zijn schouder getatoeëerd staat.

PERMANENTE TRANSFER
Na het seizoen keert Vranjes in principe terug naar RSCA. Maar volgens Gavalas zullen de Atheners er alles aan doen om de verdediger definitief over te nemen. "De verwachting is dat AEK gaat proberen om Vranjes te houden. Na de titel in 2018 werd de ploeg al grotendeels verkocht en daardoor kwam de club de schaduw te staan. Die fout gaan ze niet opnieuw maken. Bovendien opent AEK volgend seizoen een nieuw stadion en iedereen wil Vranjes daarin zien spelen."

De vraag is wel of de Grieken voldoende financiële slagkracht hebben om de Bosniër over te nemen. Anderlecht zal hem allicht niet veel in de weg leggen, maar wil uiteraard een deel terug verdienen van de oorspronkelijke transfersom van 3.2 miljoen euro. Wat dat betreft verwacht Gavalas niet al te veel problemen. "Voor zover ik weet zal AEK hier financieel toe in staat zijn."

LEES OOK: 'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Vranjes is te snel afgeschreven bij Anderlecht ...

Meest recent

'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

2
2
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

177
177
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

267
267
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

324
324
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

100
100
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

138
138
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

68
68
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

75
75
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

157
157
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

273
273
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

600
600
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

153
153
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

81
81
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

105
105
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

270
270
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

409
409
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

228
228
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

292
292
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

113
113
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

229
229
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

383
383
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

637
637
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

83
83
Vandenbempt waarschuwt Garcia: "Zou enorme fout zijn"

De Rode Duivels staan voor hun match van de waarheid. Tegen Nieuw-Zeeland moeten ze nog alle zeilen ...

243
243

Meer sportnieuws