Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

819 stemmen
Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

RSC Anderlecht ziet komende zomer een flink aantal spelers terugkeren na een huurbeurt en het vernieuwde bestuur zal dus creatief moeten zijn om een oplossing voor hun te vinden. In het geval van Ognjen Vranjes lijkt die oplossing echter al in de maak. Zo is de kans groot dat AEK Athene de Bosnische verdediger definitief probeert terug te kopen na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden.


In de zomer van 2018 betaalde RSCA een slordige 3 miljoen euro om Vranjes over te nemen van AEK, dat toen net de Griekse titel had veroverd. Met zijn ervaring moest de Bosniër één van de leiders in de paars-witte defensie gaan worden. Maar die zet draaide compleet anders uit. Vranjes verzamelde op korte tijd een pak (rode) kaarten en moest al snel een reputatie met zich meedragen. Bovendien kreeg hij te maken met allerlei extra-sportieve incidenten.

Verheerlijking van supportersgeweld op sociale media, een openbare rel met een Servisch model, gelekte naaktfoto's, een tatoeage met een facistische ondertoon, ... de incidenten stapelden zich op. Nadat hij meermaals op het matje werd geroepen, had Anderlecht er zijn buik van vol. Zo werd de verdediger maandenlang naar de B-kern verwezen. Komende zomer vond men vervolgens een oplossing en werd Vranjes verhuurd aan ex-club AEK.

HET KEERPUNT
Ook dat werd oorspronkelijk geen groot succes. De Bosniër bleef veel te gemakkelijk kaarten pakken en lging ook speltechnisch meermaals in de fout. Zijn carrière leek regelrecht de dieperik in te tuimelen. Maar Vranjes maakte uiteindelijk toch de klik. Toen de Italiaan Massimo Carrera begin december overnam als trainer van AEK, ging het niveau van de Bosniër weer in stijgende lijn. Plots werd hij één van de leiders van het elftal, de grote patron in de defensie.

"Zijn keerpunt volgde ongeveer halfweg dit seizoen", vertelt Greg Gavalas ons. Deze Australische sportswriter volgt het Griekse voetbal, en specifiek AEK, alle jaren op de voet en schrijft erover bij onder meer AgonaSports. "Vranjes had een schorsing gekregen voor zaken buiten het voetbal. Maar sinds zijn terugkeer liet hij de domme foutjes plots achterwege. En eenmaal Carrera aan het roer kwam, werd hij opnieuw de speler die AEK destijds aan de titel had geholpen."

VAN SCHURK TOT LIEVELING
In Athene wordt Vranjes dan ook op handen gedragen. Zelfs in de periode toen hij bijzonder matig voor de dag kwam, stond hij bij de supporters op een goed blaadje. Een groot verschil met zijn passage in het Lotto Park. Bij Paars-Wit werd hij door de achterban al snel afgeschreven en kreeg hij zelfs het ticket van 'schurk' aan zich gehangen. Voor de supporters van AEK is hij dan weer een ware publiekslieveling.

Volgens Gavalas heeft dat te maken met het feit dat de liefde wederzijds is. "Hij is bijzonder geliefd bij de ultra's van AEK, omdat hij in zijn hart eigenlijk zelf zo'n ultra is. Dat heeft hij ook altijd laten zien tijdens zijn periode bij AEK." Op zijn sociale media-accounts vind je dan ook geregeld verwijzingen terug naar die ultra's. Zo showde hij onlangs nog zijn het logo van de lokale hooligans dat op zijn schouder getatoeëerd staat.

PERMANENTE TRANSFER
Na het seizoen keert Vranjes in principe terug naar RSCA. Maar volgens Gavalas zullen de Atheners er alles aan doen om de verdediger definitief over te nemen. "De verwachting is dat AEK gaat proberen om Vranjes te houden. Na de titel in 2018 werd de ploeg al grotendeels verkocht en daardoor kwam de club de schaduw te staan. Die fout gaan ze niet opnieuw maken. Bovendien opent AEK volgend seizoen een nieuw stadion en iedereen wil Vranjes daarin zien spelen."

De vraag is wel of de Grieken voldoende financiële slagkracht hebben om de Bosniër over te nemen. Anderlecht zal hem allicht niet veel in de weg leggen, maar wil uiteraard een deel terug verdienen van de oorspronkelijke transfersom van 3.2 miljoen euro. Wat dat betreft verwacht Gavalas niet al te veel problemen. "Voor zover ik weet zal AEK hier financieel toe in staat zijn."

LEES OOK: Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Vranjes is te snel afgeschreven bij Anderlecht ...

Meest recent

Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

60
60
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

20
20
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

94
94
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

249
249
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

174
174
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

484
484
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

121
121
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

91
91
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

99
99
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

353
353
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

635
635
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

93
93
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

261
261
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

433
433
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

287
287
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

164
164
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

352
352
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

405
405
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

173
173
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

468
468
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

112
112
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

365
365
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

401
401
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

549
549
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

179
179

Meer sportnieuws