Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

819 stemmen
Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

RSC Anderlecht ziet komende zomer een flink aantal spelers terugkeren na een huurbeurt en het vernieuwde bestuur zal dus creatief moeten zijn om een oplossing voor hun te vinden. In het geval van Ognjen Vranjes lijkt die oplossing echter al in de maak. Zo is de kans groot dat AEK Athene de Bosnische verdediger definitief probeert terug te kopen na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden.


In de zomer van 2018 betaalde RSCA een slordige 3 miljoen euro om Vranjes over te nemen van AEK, dat toen net de Griekse titel had veroverd. Met zijn ervaring moest de Bosniër één van de leiders in de paars-witte defensie gaan worden. Maar die zet draaide compleet anders uit. Vranjes verzamelde op korte tijd een pak (rode) kaarten en moest al snel een reputatie met zich meedragen. Bovendien kreeg hij te maken met allerlei extra-sportieve incidenten.

Verheerlijking van supportersgeweld op sociale media, een openbare rel met een Servisch model, gelekte naaktfoto's, een tatoeage met een facistische ondertoon, ... de incidenten stapelden zich op. Nadat hij meermaals op het matje werd geroepen, had Anderlecht er zijn buik van vol. Zo werd de verdediger maandenlang naar de B-kern verwezen. Komende zomer vond men vervolgens een oplossing en werd Vranjes verhuurd aan ex-club AEK.

HET KEERPUNT
Ook dat werd oorspronkelijk geen groot succes. De Bosniër bleef veel te gemakkelijk kaarten pakken en lging ook speltechnisch meermaals in de fout. Zijn carrière leek regelrecht de dieperik in te tuimelen. Maar Vranjes maakte uiteindelijk toch de klik. Toen de Italiaan Massimo Carrera begin december overnam als trainer van AEK, ging het niveau van de Bosniër weer in stijgende lijn. Plots werd hij één van de leiders van het elftal, de grote patron in de defensie.

"Zijn keerpunt volgde ongeveer halfweg dit seizoen", vertelt Greg Gavalas ons. Deze Australische sportswriter volgt het Griekse voetbal, en specifiek AEK, alle jaren op de voet en schrijft erover bij onder meer AgonaSports. "Vranjes had een schorsing gekregen voor zaken buiten het voetbal. Maar sinds zijn terugkeer liet hij de domme foutjes plots achterwege. En eenmaal Carrera aan het roer kwam, werd hij opnieuw de speler die AEK destijds aan de titel had geholpen."

VAN SCHURK TOT LIEVELING
In Athene wordt Vranjes dan ook op handen gedragen. Zelfs in de periode toen hij bijzonder matig voor de dag kwam, stond hij bij de supporters op een goed blaadje. Een groot verschil met zijn passage in het Lotto Park. Bij Paars-Wit werd hij door de achterban al snel afgeschreven en kreeg hij zelfs het ticket van 'schurk' aan zich gehangen. Voor de supporters van AEK is hij dan weer een ware publiekslieveling.

Volgens Gavalas heeft dat te maken met het feit dat de liefde wederzijds is. "Hij is bijzonder geliefd bij de ultra's van AEK, omdat hij in zijn hart eigenlijk zelf zo'n ultra is. Dat heeft hij ook altijd laten zien tijdens zijn periode bij AEK." Op zijn sociale media-accounts vind je dan ook geregeld verwijzingen terug naar die ultra's. Zo showde hij onlangs nog zijn het logo van de lokale hooligans dat op zijn schouder getatoeëerd staat.

PERMANENTE TRANSFER
Na het seizoen keert Vranjes in principe terug naar RSCA. Maar volgens Gavalas zullen de Atheners er alles aan doen om de verdediger definitief over te nemen. "De verwachting is dat AEK gaat proberen om Vranjes te houden. Na de titel in 2018 werd de ploeg al grotendeels verkocht en daardoor kwam de club de schaduw te staan. Die fout gaan ze niet opnieuw maken. Bovendien opent AEK volgend seizoen een nieuw stadion en iedereen wil Vranjes daarin zien spelen."

De vraag is wel of de Grieken voldoende financiële slagkracht hebben om de Bosniër over te nemen. Anderlecht zal hem allicht niet veel in de weg leggen, maar wil uiteraard een deel terug verdienen van de oorspronkelijke transfersom van 3.2 miljoen euro. Wat dat betreft verwacht Gavalas niet al te veel problemen. "Voor zover ik weet zal AEK hier financieel toe in staat zijn."

LEES OOK: Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Vranjes is te snel afgeschreven bij Anderlecht ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

9
9
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

17
17
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

37
37
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

78
78
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

54
54
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

81
81
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

353
353
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

192
192
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

62
62
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

365
365
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

122
122
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

745
745
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

112
112
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

104
104
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

86
86
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

205
205
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

377
377
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

348
348
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

573
573
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

929
929
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

151
151
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1000
1000
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

226
226

Meer sportnieuws