Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

819 stemmen
Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

RSC Anderlecht ziet komende zomer een flink aantal spelers terugkeren na een huurbeurt en het vernieuwde bestuur zal dus creatief moeten zijn om een oplossing voor hun te vinden. In het geval van Ognjen Vranjes lijkt die oplossing echter al in de maak. Zo is de kans groot dat AEK Athene de Bosnische verdediger definitief probeert terug te kopen na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden.


In de zomer van 2018 betaalde RSCA een slordige 3 miljoen euro om Vranjes over te nemen van AEK, dat toen net de Griekse titel had veroverd. Met zijn ervaring moest de Bosniër één van de leiders in de paars-witte defensie gaan worden. Maar die zet draaide compleet anders uit. Vranjes verzamelde op korte tijd een pak (rode) kaarten en moest al snel een reputatie met zich meedragen. Bovendien kreeg hij te maken met allerlei extra-sportieve incidenten.

Verheerlijking van supportersgeweld op sociale media, een openbare rel met een Servisch model, gelekte naaktfoto's, een tatoeage met een facistische ondertoon, ... de incidenten stapelden zich op. Nadat hij meermaals op het matje werd geroepen, had Anderlecht er zijn buik van vol. Zo werd de verdediger maandenlang naar de B-kern verwezen. Komende zomer vond men vervolgens een oplossing en werd Vranjes verhuurd aan ex-club AEK.

HET KEERPUNT
Ook dat werd oorspronkelijk geen groot succes. De Bosniër bleef veel te gemakkelijk kaarten pakken en lging ook speltechnisch meermaals in de fout. Zijn carrière leek regelrecht de dieperik in te tuimelen. Maar Vranjes maakte uiteindelijk toch de klik. Toen de Italiaan Massimo Carrera begin december overnam als trainer van AEK, ging het niveau van de Bosniër weer in stijgende lijn. Plots werd hij één van de leiders van het elftal, de grote patron in de defensie.

"Zijn keerpunt volgde ongeveer halfweg dit seizoen", vertelt Greg Gavalas ons. Deze Australische sportswriter volgt het Griekse voetbal, en specifiek AEK, alle jaren op de voet en schrijft erover bij onder meer AgonaSports. "Vranjes had een schorsing gekregen voor zaken buiten het voetbal. Maar sinds zijn terugkeer liet hij de domme foutjes plots achterwege. En eenmaal Carrera aan het roer kwam, werd hij opnieuw de speler die AEK destijds aan de titel had geholpen."

VAN SCHURK TOT LIEVELING
In Athene wordt Vranjes dan ook op handen gedragen. Zelfs in de periode toen hij bijzonder matig voor de dag kwam, stond hij bij de supporters op een goed blaadje. Een groot verschil met zijn passage in het Lotto Park. Bij Paars-Wit werd hij door de achterban al snel afgeschreven en kreeg hij zelfs het ticket van 'schurk' aan zich gehangen. Voor de supporters van AEK is hij dan weer een ware publiekslieveling.

Volgens Gavalas heeft dat te maken met het feit dat de liefde wederzijds is. "Hij is bijzonder geliefd bij de ultra's van AEK, omdat hij in zijn hart eigenlijk zelf zo'n ultra is. Dat heeft hij ook altijd laten zien tijdens zijn periode bij AEK." Op zijn sociale media-accounts vind je dan ook geregeld verwijzingen terug naar die ultra's. Zo showde hij onlangs nog zijn het logo van de lokale hooligans dat op zijn schouder getatoeëerd staat.

PERMANENTE TRANSFER
Na het seizoen keert Vranjes in principe terug naar RSCA. Maar volgens Gavalas zullen de Atheners er alles aan doen om de verdediger definitief over te nemen. "De verwachting is dat AEK gaat proberen om Vranjes te houden. Na de titel in 2018 werd de ploeg al grotendeels verkocht en daardoor kwam de club de schaduw te staan. Die fout gaan ze niet opnieuw maken. Bovendien opent AEK volgend seizoen een nieuw stadion en iedereen wil Vranjes daarin zien spelen."

De vraag is wel of de Grieken voldoende financiële slagkracht hebben om de Bosniër over te nemen. Anderlecht zal hem allicht niet veel in de weg leggen, maar wil uiteraard een deel terug verdienen van de oorspronkelijke transfersom van 3.2 miljoen euro. Wat dat betreft verwacht Gavalas niet al te veel problemen. "Voor zover ik weet zal AEK hier financieel toe in staat zijn."

LEES OOK: Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Vranjes is te snel afgeschreven bij Anderlecht ...

Meest recent

Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

112
112
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

45
45
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

14
14
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

88
88
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

379
379
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

130
130
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

25
25
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

114
114
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

300
300
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

228
228
'Reden afhaken Anderlecht bekend: énorme vraagprijs'

De zoektocht naar aanvallende versterking bij RSC Anderlecht verloopt heel moeizaam. Vitor Bruno ...

565
565
Massimo Bruno stopt, versterking voor Lokeren

De mercato komt stilaan op gang. Zo viel er nog wat officieel nieuws te bespeuren. Massimo Bruno ...

38
38
‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Thibaut Courtois wil alleen Rode Duivel blijven als hij de volledige Nations League mag overslaan. ...

883
883
Patro Eisden verrast met transfer oude bekende

Patro Eisden was al zeer actief op de transfermarkt en er komt nog volk bij. Zopas maakte de ...

87
87
Openda verlost van Juventus en heeft nieuwe club beet

Een vreugdekreet. Dat zal er ongetwijfeld zijn geweest bij Loïs Openda toen hij zijn contract ...

46
46
Anderlecht maakt fans bijzonder gelukkig met primeur

De fans van RSC Anderlecht worden stilaan ongeduldig, want tot op heden was het nog maar een rustige ...

260
260
'Antwerp op toerental: publiekslieveling keert terug'

De fans van Antwerp hebben lang op hun honger moeten zitten, maar in de laatste rechte lijn richting ...

699
699
'Club Brugge stunt: gegeerde WK-revelatie geeft jawoord'

Club Brugge hoopt Ivan Leko nog van minstens drie versterkingen te voorzien. Op de verlanglijst van ...

949
949
'Kassa rinkelt in Genk: bliksemvertrek ruwe diamant'

De geruchtenmolen draait stilaan op volle toeren bij KRC Genk, dat niet alleen op het punt staat om ...

618
618
'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

1171
1171
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

527
527
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

647
647
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

382
382
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

1057
1057
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

702
702

Meer sportnieuws