Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

door
Van schurk tot lieveling: Vranjes definitief op terugweg naar AEK

RSC Anderlecht ziet komende zomer een flink aantal spelers terugkeren na een huurbeurt en het vernieuwde bestuur zal dus creatief moeten zijn om een oplossing voor hun te vinden. In het geval van Ognjen Vranjes lijkt die oplossing echter al in de maak. Zo is de kans groot dat AEK Athene de Bosnische verdediger definitief probeert terug te kopen na zijn sterke prestaties van de voorbije maanden.


In de zomer van 2018 betaalde RSCA een slordige 3 miljoen euro om Vranjes over te nemen van AEK, dat toen net de Griekse titel had veroverd. Met zijn ervaring moest de Bosniër één van de leiders in de paars-witte defensie gaan worden. Maar die zet draaide compleet anders uit. Vranjes verzamelde op korte tijd een pak (rode) kaarten en moest al snel een reputatie met zich meedragen. Bovendien kreeg hij te maken met allerlei extra-sportieve incidenten.

Verheerlijking van supportersgeweld op sociale media, een openbare rel met een Servisch model, gelekte naaktfoto's, een tatoeage met een facistische ondertoon, ... de incidenten stapelden zich op. Nadat hij meermaals op het matje werd geroepen, had Anderlecht er zijn buik van vol. Zo werd de verdediger maandenlang naar de B-kern verwezen. Komende zomer vond men vervolgens een oplossing en werd Vranjes verhuurd aan ex-club AEK.

HET KEERPUNT
Ook dat werd oorspronkelijk geen groot succes. De Bosniër bleef veel te gemakkelijk kaarten pakken en lging ook speltechnisch meermaals in de fout. Zijn carrière leek regelrecht de dieperik in te tuimelen. Maar Vranjes maakte uiteindelijk toch de klik. Toen de Italiaan Massimo Carrera begin december overnam als trainer van AEK, ging het niveau van de Bosniër weer in stijgende lijn. Plots werd hij één van de leiders van het elftal, de grote patron in de defensie.

"Zijn keerpunt volgde ongeveer halfweg dit seizoen", vertelt Greg Gavalas ons. Deze Australische sportswriter volgt het Griekse voetbal, en specifiek AEK, alle jaren op de voet en schrijft erover bij onder meer AgonaSports. "Vranjes had een schorsing gekregen voor zaken buiten het voetbal. Maar sinds zijn terugkeer liet hij de domme foutjes plots achterwege. En eenmaal Carrera aan het roer kwam, werd hij opnieuw de speler die AEK destijds aan de titel had geholpen."

VAN SCHURK TOT LIEVELING
In Athene wordt Vranjes dan ook op handen gedragen. Zelfs in de periode toen hij bijzonder matig voor de dag kwam, stond hij bij de supporters op een goed blaadje. Een groot verschil met zijn passage in het Lotto Park. Bij Paars-Wit werd hij door de achterban al snel afgeschreven en kreeg hij zelfs het ticket van 'schurk' aan zich gehangen. Voor de supporters van AEK is hij dan weer een ware publiekslieveling.

Volgens Gavalas heeft dat te maken met het feit dat de liefde wederzijds is. "Hij is bijzonder geliefd bij de ultra's van AEK, omdat hij in zijn hart eigenlijk zelf zo'n ultra is. Dat heeft hij ook altijd laten zien tijdens zijn periode bij AEK." Op zijn sociale media-accounts vind je dan ook geregeld verwijzingen terug naar die ultra's. Zo showde hij onlangs nog zijn het logo van de lokale hooligans dat op zijn schouder getatoeëerd staat.

PERMANENTE TRANSFER
Na het seizoen keert Vranjes in principe terug naar RSCA. Maar volgens Gavalas zullen de Atheners er alles aan doen om de verdediger definitief over te nemen. "De verwachting is dat AEK gaat proberen om Vranjes te houden. Na de titel in 2018 werd de ploeg al grotendeels verkocht en daardoor kwam de club de schaduw te staan. Die fout gaan ze niet opnieuw maken. Bovendien opent AEK volgend seizoen een nieuw stadion en iedereen wil Vranjes daarin zien spelen."

De vraag is wel of de Grieken voldoende financiële slagkracht hebben om de Bosniër over te nemen. Anderlecht zal hem allicht niet veel in de weg leggen, maar wil uiteraard een deel terug verdienen van de oorspronkelijke transfersom van 3.2 miljoen euro. Wat dat betreft verwacht Gavalas niet al te veel problemen. "Voor zover ik weet zal AEK hier financieel toe in staat zijn."

LEES OOK: 'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

Vranjes is te snel afgeschreven bij Anderlecht ...

Meest recent

'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

19
19
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

62
62
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

85
85
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

117
117
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

228
228
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

92
92
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

138
138
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

173
173
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

458
458
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

711
711
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

383
383
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

238
238
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

364
364
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

129
129
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

588
588
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

183
183
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

64
64
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

66
66
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

74
74
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

150
150
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

336
336
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

259
259
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

401
401
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

426
426

Meer sportnieuws