TRANSFERUURTJE: 'Concurrentie Anderlecht, nieuwe toptransfer voor Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Concurrentie Anderlecht, nieuwe toptransfer voor Haaland'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht wil Hendrik Van Crombrugge deze zomer behouden en zou de doelman daarom een stevige contractverbetering willen voorschotelen. Ondertussen neemt de buitenlandse interesse toe. Zo werd Schalke 04 al aangehaald als mogelijke bestemming en dat wordt nu ook bevestigd door onder meer Sport1 en Eurocalciomercato. Schalke is op zoek naar een vervanger voor Alexander Nübel, die in de zomer naar Bayern München trekt. De Rode Duivel zou wel in de weegschaal liggen met Zack Steffen, die momenteel door Manchester City verhuurd wordt aan Fortuna Dusseldorf.

Nadat hij voor verschillende ploegen in de Jupiler Pro League speelt, komt Reda Jaadi momenteel uit voor FUS Rabat. Daar doet Jaadi het goed en La Dernière Heure weet dat hij van een terugkeer naar de Belgische eerste klasse mag dromen. Verschillende Belgische eersteklassers zouden zijn prestaties immers volgen, concrete ploegen worden echter niet genoemd.

BUITENLAND
Bayern München zou komende zomer flink willen uithalen en mikt naar verluidt op drie toptransfers. Het eerste doelwit is Kai Havertz, goudhaantje van Bayer Leverkusen. Volgens onder meer Sky Germany en The Athletic zou de Duitse international een verhuis naar München verkiezen boven onder meer Liverpool FC. Daarnaast zou Bayern een doublure voor Robert Lewandowski willen, iemand die op termijn ook in de voetsporen van de Pool kan treden. Daarvoor zou Timo Werner van RB Leipzig de uitverkorene zijn. Tot slot blijft ook Leroy Sané (Manchester City) een belangrijk doelwit.

Volgens Tuttosport zou FC Barcelona er bijna uit zijn met de zaakwaarnemer van Lautaro Martinez, die naar verluidt een jaarsalaris van 18 miljoen euro zou kunnen opstrijken. Met Internazionale is er nog geen overeenkomst. Dat is in principe niet nodig gezien Martinez een afkoopclausule van zo'n 110 miljoen euro in zijn contract zou hebben staan. Barça zou wel nog de onderhandelingen kunnen opstarten om die prijs te drukken, eventueel door een speler de andere richting te laten bewandelen.

Borussia Dortmund versterkte zich afgelopen winter met doelpuntenmachine Erling Braut Haaland. Daarmee troefden de Duitsers een pak Europese grootmachten af, waaronder ook Juventus. Maar de Italiaanse kampioen heeft de strijd nog niet opgegeven en zou nu al werk maken van een toekomstige transfer van Haaland. Dat schrijft Bild. Juventus wil immers profiteren van een clausule in het contract van de speler. Daarin staat een afkoopsom van 75 miljoen euro, al kan die wel pas vanaf 2022 geactiveerd worden.

Volgens Calciomercato heeft Manchester City besloten dat Riyad Mahrez andere oorden mag opzoeken. De flankaanvaller pendelt tussen basis en bank en na twee seizoenen mag hij dus vertrekken. Daar zou Paris Saint-Germain van willen profiteren. Bovendien zou Mahrez in Parijs ook zeker zijn van Europees voetbal, terwijl City nog een Europese schorsing boven het hoofd hangt wegens inbreuken op de Financial Fair Play.

Volgens de Express mikt Manchester United in de zomer op vijf deals. Allereerst wil het af van enkele spelers. Drie namen zouden al zeker mogen vertrekken: Alexis Sanchez, Jesse Lingard en Paul Pogba. Het trio moet plaats maken zodat United ook twee aanwinsten kan binnenhalen. Jadon Sancho (Borussia Dortmund) en Jack Grealish (Aston Villa) hebben zich in de gunst gespeeld.

Zinedine Zidane zou zijn ploeg bij Real Madrid willen versterken met een topaanvaller van Liverpool FC. The Mirror weet dat de Fransman een grote fan is van Sadio Mané. De Senegalese aanvaller is bij Liverpool uitgegroeid tot één van de betere flankaanvallers in de wereld en Real zou bereid zijn om 150 miljoen euro op tafel te leggen. De kans dat Liverpool gaat willen meewerken, is echter klein.

LEES OOK: Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Van Crombrugge is klaar voor de stap naar het buitenland ...

Meest recent

Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

2
2
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

26
26
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

44
44
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

113
113
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

66
66
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

197
197
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

28
28
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

13
13
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

109
109
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

222
222
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

192
192
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

73
73
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

610
610
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

122
122
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

396
396
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

88
88
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

431
431
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

439
439
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

133
133
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

482
482
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

327
327
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

519
519
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

609
609
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

451
451
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

197
197

Meer sportnieuws