TRANSFERUURTJE: 'Concurrentie Anderlecht, nieuwe toptransfer voor Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Concurrentie Anderlecht, nieuwe toptransfer voor Haaland'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht wil Hendrik Van Crombrugge deze zomer behouden en zou de doelman daarom een stevige contractverbetering willen voorschotelen. Ondertussen neemt de buitenlandse interesse toe. Zo werd Schalke 04 al aangehaald als mogelijke bestemming en dat wordt nu ook bevestigd door onder meer Sport1 en Eurocalciomercato. Schalke is op zoek naar een vervanger voor Alexander Nübel, die in de zomer naar Bayern München trekt. De Rode Duivel zou wel in de weegschaal liggen met Zack Steffen, die momenteel door Manchester City verhuurd wordt aan Fortuna Dusseldorf.

Nadat hij voor verschillende ploegen in de Jupiler Pro League speelt, komt Reda Jaadi momenteel uit voor FUS Rabat. Daar doet Jaadi het goed en La Dernière Heure weet dat hij van een terugkeer naar de Belgische eerste klasse mag dromen. Verschillende Belgische eersteklassers zouden zijn prestaties immers volgen, concrete ploegen worden echter niet genoemd.

BUITENLAND
Bayern München zou komende zomer flink willen uithalen en mikt naar verluidt op drie toptransfers. Het eerste doelwit is Kai Havertz, goudhaantje van Bayer Leverkusen. Volgens onder meer Sky Germany en The Athletic zou de Duitse international een verhuis naar München verkiezen boven onder meer Liverpool FC. Daarnaast zou Bayern een doublure voor Robert Lewandowski willen, iemand die op termijn ook in de voetsporen van de Pool kan treden. Daarvoor zou Timo Werner van RB Leipzig de uitverkorene zijn. Tot slot blijft ook Leroy Sané (Manchester City) een belangrijk doelwit.

Volgens Tuttosport zou FC Barcelona er bijna uit zijn met de zaakwaarnemer van Lautaro Martinez, die naar verluidt een jaarsalaris van 18 miljoen euro zou kunnen opstrijken. Met Internazionale is er nog geen overeenkomst. Dat is in principe niet nodig gezien Martinez een afkoopclausule van zo'n 110 miljoen euro in zijn contract zou hebben staan. Barça zou wel nog de onderhandelingen kunnen opstarten om die prijs te drukken, eventueel door een speler de andere richting te laten bewandelen.

Borussia Dortmund versterkte zich afgelopen winter met doelpuntenmachine Erling Braut Haaland. Daarmee troefden de Duitsers een pak Europese grootmachten af, waaronder ook Juventus. Maar de Italiaanse kampioen heeft de strijd nog niet opgegeven en zou nu al werk maken van een toekomstige transfer van Haaland. Dat schrijft Bild. Juventus wil immers profiteren van een clausule in het contract van de speler. Daarin staat een afkoopsom van 75 miljoen euro, al kan die wel pas vanaf 2022 geactiveerd worden.

Volgens Calciomercato heeft Manchester City besloten dat Riyad Mahrez andere oorden mag opzoeken. De flankaanvaller pendelt tussen basis en bank en na twee seizoenen mag hij dus vertrekken. Daar zou Paris Saint-Germain van willen profiteren. Bovendien zou Mahrez in Parijs ook zeker zijn van Europees voetbal, terwijl City nog een Europese schorsing boven het hoofd hangt wegens inbreuken op de Financial Fair Play.

Volgens de Express mikt Manchester United in de zomer op vijf deals. Allereerst wil het af van enkele spelers. Drie namen zouden al zeker mogen vertrekken: Alexis Sanchez, Jesse Lingard en Paul Pogba. Het trio moet plaats maken zodat United ook twee aanwinsten kan binnenhalen. Jadon Sancho (Borussia Dortmund) en Jack Grealish (Aston Villa) hebben zich in de gunst gespeeld.

Zinedine Zidane zou zijn ploeg bij Real Madrid willen versterken met een topaanvaller van Liverpool FC. The Mirror weet dat de Fransman een grote fan is van Sadio Mané. De Senegalese aanvaller is bij Liverpool uitgegroeid tot één van de betere flankaanvallers in de wereld en Real zou bereid zijn om 150 miljoen euro op tafel te leggen. De kans dat Liverpool gaat willen meewerken, is echter klein.

LEES OOK: ‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Van Crombrugge is klaar voor de stap naar het buitenland ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

26
26
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

98
98
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

32
32
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

223
223
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

207
207
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

121
121
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

25
25
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

301
301
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

207
207
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

142
142
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

141
141
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

268
268
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

46
46
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

69
69
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

83
83
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

147
147
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

280
280
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

527
527
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

257
257
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

446
446
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

265
265
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

142
142
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

403
403
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

667
667

Meer sportnieuws