Belgisch voetbal afgelast tot 3 april, ook geen slotspeeldag JPL

door
Belgisch voetbal afgelast tot 3 april, ook geen slotspeeldag JPL

Het is nu toch een feit, ook de Pro League grijpt in door het coronavirus. Zo zal de laatste speeldag in de reguliere competitie van komend weekend achter gesloten deuren worden afgewerkt. De bekerfinale wordt uitgesteld.

Op woensdag wisten we al te melden dat verscheidene aangewezen personen zoals viroloog Marc Van Ranst opperden om alle evenementen tot nader order af te gelasten, of toch op zijn minst achter gesloten deuren te laten doorgaan. De Pro League heeft na overleg met Minister van Volksgezondheid Maggie De Block en Minister van Binnenlandse Zaken Pieter De Crem deze adviezen opgevolgd, waardoor er komend weekend geen toeschouwers worden toegelaten in het stadion.

Ook de bekerfinale wordt dus opgeschort, een nieuwe datum is nog niet bekend. Ook de terugwedstrijd in promotiefinale tussen OH Leuven en Beerschot in 1B zal achter gesloten deuren worden afgewerkt. Tot slot worden ook alle amateur- en jeugdwedstrijden tot nader order afgelast.

UPDATE 22u45

Vanmiddag besliste de Belgische voetbalbond dat de slotspeeldag achter gesloten deuren zou worden afgewerkt, en bekerfinale en de promotiefinale worden uitgesteld. Zonet maakte de federale regering echter bekend dat ze hier nog strenger gaan optreden. Zij hebben namelijk zopas beslist dat álle sportactiviteiten worden afgelast tot en met 3 april. Dat wil zeggen dat de speeldag van komend weekend dus ook NIET zal doorgaan, en de play-offs op z'n minst zullen worden uitgesteld. Wat dit voor de rest zal geven voor de kalenderinvulling in de Jupiler Pro League, zal de komende dagen moeten blijken.


LEES OOK: Pro League spreekt klare taal over competitieformat

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'
184

Juiste beslissing?

Meest recent

Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

7
7
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

27
27
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

23
23
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

56
56
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

84
84
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

176
176
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

206
206
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

318
318
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

273
273
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

239
239
Degryse keihard voor Duivel: “Hij is zwakste van allemaal”

De Rode Duivels hadden een goed gevoel na de klinkende 2-5-zege tegen de Verenigde Staten, maar dat ...

279
279
'Real lacht in vuistje: miljoenenkorting op deal'

Real Madrid voerde de voorbije jaren al een stevige verjonging van zijn elftal door en de ...

79
79
'Bikkelharde strijd: 7 Duivels voor één WK-ticket'

De Rode Duivels speelden woensdag in de vroege ochtend 1-1 gelijk tegen Mexico en rondden daarmee ...

188
188
Straffe wending rond Lukaku? "Marc Coucke, bel nu!"

De komende dagen lijken bepalend te gaan worden voor de toekomst van Romelu Lukaku, zowel op korte ...

282
282
'Inter in actie: Chivu vraagt persoonlijk om Rode Duivel'

Zes Belgen droegen ooit het shirt van Inter, met Romelu Lukaku als laatste in het seizoen 2022/23. ...

64
64
Wereldtopper voor Duivels: "Hij wordt één van de besten"

De Rode Duivels sloten dinsdagnacht hun stage in de Verenigde Staten af met een gelijkspel tegen ...

124
124
Nieuw probleem voor competitieformat duikt op

De voorbije dagen barstte de discussie omtrent het competitieformat van de Jupiler Pro League en ...

185
185
'Beerschot bibbert: sterkhouder vertrekt alsnog'

Na een moeilijke periode lijkt de toekomst Beerschot weer toe te lachen. Na de overname door een ...

184
184
De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

De Rode Duivels speelden in de nacht van dinsdag op woensdag 1-1 gelijk tegen Mexico en zetten ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Union grijpt naast droom, Hazard out bij Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

275
275
Racismeschandaal in Spanje ontploft: Yamal in shock

Spanje nam het in een oefenwedstrijd op tegen Egypte in een oefenwedstrijd. Op het veld bleef het ...

125
125
Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Het is interlandperiode dus dan is er ook voor de coaches tijd om zaken op orde te stellen. Zo zijn ...

40
40
Duivelse zorgen voor WK: “Wisten daar geen raad mee”

De Rode Duivels hebben de oefenstage in de Verenigde Staten afgesloten met een 1-1 gelijkspel tegen ...

79
79
Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Titelverdediger Argentinië heeft richting het WK een nieuw statement gemaakt met een erg ruime ...

83
83
Thorgan Hazard tast markt af: schoktransfer in JPL?

Hoewel hij ook dit seizoen van groot belang is, blijft een groot vraagteken staan achter de toekomst ...

305
305

Meer sportnieuws