'JPL-wedstrijden en promotiefinale dreigen tóch te worden uitgesteld'

1670 stemmen
'JPL-wedstrijden en promotiefinale dreigen tóch te worden uitgesteld'

In onze omringende buurlanden sneuvelen de voetbalwedstrijden bij de vleet onder druk van het coronavirus. Is het niet door ze af te gelasten, dan wel door het publiek niet toe te laten in de stadions. Ook in België worden de eerste voorzorgsmaatregelen rond sportevenementen getroffen, al blijft de Pro League voorlopig buiten schot.

Intussen reageerde die ook op de richtlijnen die vandaag gecommuniceerd werden door de overheid, waarin wordt gesteld dat enkel indoor aangelegenheden zich voortaan moeten beperken tot 1000 aanwezigen. "De aangekondigde richtlijnen inzake manifestaties in open lucht brengen met zich mee dat geplande wedstrijden dit weekend kunnen plaatsvinden, met de fans in de tribune", stelt de Pro League de Belgische voetbalsupporters dan ook gerust.

Op dit moment komen dus noch de slotspeeldag, noch de bekerfinale in het gedrang. "De Pro League bekijkt met de verschillende beleidsniveaus en experten of er bijkomende maatregelen nodig zijn in de context van de bepalingen inzake evenementen in gesloten ruimtes van meer dan 1000 personen. De Pro League houdt donderdagnamiddag samen met de KBVB een informatievergadering voor de clubs, de amateurvleugels en de belangrijkste stakeholders", klinkt het besluit.

UPDATE 20u

Eerder vandaag geraakte bekend dat de laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League gewoon zal plaatsvinden komend weekend. Echter lijkt het toch niet helemaal zeker dat dit ook effectief zo zal zijn. Want zo zei viroloog Marc Van Ranst tegenover De Morgen en in het duidingsprogramma Terzake dat hij ervoor zou opteren om alle evenementen tot nader order af te gelasten. Een viroloog bestudeert voor alle duidelijkheid de studie van virussen, hun eigenschappen en de mogelijke gevolgen. De heer Van Ranst kreeg ook navolging van professor Herman Goossens, die tegenover VRT stelde dat er 'draconische maatregelen' nodig zijn. Beide heren zijn dus zeer aangewezen personen om zich hierover uit te laten. Van Ranst zal dit overigens ook doen tegenover de Pro League en de ploegen uit de Jupiler Pro League.

Donderdag staat er namelijk een informatievergadering gepland, zo kondigde de Pro League eerder al aan. Naar alle waarschijnlijkheid zal Van Ranst dus ook aanraden om op zijn minst de wedstrijden achter gesloten de deuren te laten afwerken, en in het slechtste geval dus uit te stellen. Mocht dat het geval zijn, zal die lijn ook worden doorgetrokken naar de promotiefinale in tweede klasse tussen OH Leuven en Beerschot. Het moet dus absoluut niet verbazen mocht de Pro League na het informatiemoment van donderdag met de mededeling komen dat er alsnog maatregelen zullen worden genomen. Het kan eigenlijk al als een verrassing worden aanzien dat er vandaag werd beslist gewoon mét publiek te spelen, daar dit in vele Europese competities al niet meer het geval is.

LEES OOK: Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
538

Wat moeten ze doen?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

66
66
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

23
23
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

125
125
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

231
231
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

271
271
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

176
176
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

223
223
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

129
129
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

130
130
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

277
277
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

258
258
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

109
109
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

40
40
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

85
85
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

567
567
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

201
201
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

448
448
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

527
527
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

184
184
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

99
99
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

152
152
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

92
92
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws