Vandenbempt: "Anderlecht heeft seizoen zonder spits moeten spelen"

door
Vandenbempt:

RSC Anderlecht kreeg al tonnen kritiek over zich heen - deels terecht en deels onterecht - en nu krijgt het lof. De waan van de dag in het voetbal. Toch is het duidelijk dat Anderlecht met de visie van Vincent Kompany de juiste weg is ingegaan. Peter Vandenbempt ziet dat Frank Vercauteren ook veel pech had.

Bij AA Gent klagen ze onder meer over het feit dat ze Vadis Odjidja, Laurent Depoitre en Roman Yaremchuk moeten missen, het niveau ging drastisch naar beneden. Vercauteren kon weken en zelfs maanden niet rekenen op Philippe Sandler, Derrick Luckassen, Nacer Chadli, Kemar Roofe, Antoine Colassin, Yari Verschaeren en voor Nieuwjaar had ook Kompany de nodige problemen. Dat is een half elftal en Vandenbempt vindt het daarom best nog straf dat RSCA meedoet voor PO I. Dat laat hij weten aan Sporza.

"Ik hoor andere ploegen die problemen hebben, verwijzen naar een aantal afwezige sleutelspelers. Wel, ik denk dat niemand doorheen het hele seizoen meer spelers heeft moeten missen dan het Anderlecht van Vercauteren. Ze hebben het seizoen eigenlijk afgewerkt zonder spits, zou je kunnen zeggen. Hoeveel heeft die Roofe gespeeld? Ze ontdekken er dan één met Colassin. Na 4 wedstrijden en 3 doelpunten valt die dan weer uit. Op het moment dat Yari Verschaeren boven water komt op Standard, valt hij weer uit. Chadli was dé man: hij valt uit. En er waren ook nog veel problemen in het defensieve compartiment. Als je ziet met welke defensie Anderlecht veel wedstrijden heeft moeten spelen... Ik zeg het: draai de redenering om en dan kan je je misschien afvragen of het niet straf is dat ze daar nog staan."

Er is wel goed nieuws voor Vercauteren. Chadli en Verschaeren zijn al terug en in PO I of PO II kan de coach ook weer rekenen op Roofe, Luckassen en Sandler. Plots krijgt Vercauteren te maken met weelde. Zonde voor hem en heel Anderlecht dat ze dit seizoen te weinig met een fitte kern konden werken, deels door pech en deels door eigen fouten.

LEES OOK: Marc Coucke’s post over Tomorrowland blijft nazinderen

🔥 Populair bij onze lezers

‘Transfer Mario Stroeykens wordt nachtmerrie’
‘Transfer Mario Stroeykens wordt nachtmerrie’

Zou RSCA met een fitte kern in de top 3 hebben gestaan?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

159
159
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

255
255
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

707
707
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

514
514
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1725
1725
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

96
96
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

230
230
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1189
1189
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

777
777
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1190
1190
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

522
522
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws