Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

door
Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

De Brugse derby heeft zaterdagavond alleen maar winnaars opgeleverd. Leider Club Brugge haalde het met 2-1 en vergrootte zijn voorsprong zo tot 15 punten op eerste achtervolger AA Gent. Cercle mocht echter ook vieren: door de nederlaag van Waasland-Beveren is de Vereniging zeker van het behoud in 1A.


Club Brugge - Cercle Brugge: 2-1 
Het duurde even alvorens de derby openbrak, al was De Ketelaere er met zijn afstandsschot wel dichtbij. Cercle probeerde voor tegengevaar te zorgen, maar was te slordig in de afwerking. Uiteindelijk was het Gouden Schoen Vanaken die de score opende met een knappe treffer. Na de pauze legde Club de wedstrijd in een definitieve plooi: een doelpunt van Rits werd eerst nog afgekeurd, Diatta tekende vervolgens wél voor de 2-0.

Uiteindelijk zorgde Hazard nog voor de 2-1, maar daar bleef het bij. Voor Cercle maakte het echter niet uit. Waasland-Beveren verloor immers en dus is de Vereniging gered. Club vergroot zijn voorsprong dan weer tot 15 punten, dat zijn er 7 bij de start van de PO's. Blauw-Zwart verbrak overigens het puntenrecord in de reguliere competitie.

Moeskroen - Waasland-Beveren: 1-0
Voor de bezoekers was winst de enige optie, maar de beste kansen waren voor de thuisploeg. Er was een goede Jackers nodig om Les Hurlus van het openingsdoelpunt te houden. Als was ook Waasland-Beveren nog dichtbij een doelpunt, de poging van Badibanga belandde op de lat. Na de pauze was de eerste kans ook voor WB, Butez ging echter goed plat.

Na 75 minuten ging het echter fout. De VAR kwam eerst nog tussen, maar uiteindelijk werd het doelpunt van Boya toch gevalideerd. In het slot kregen we nog een heus opstootje, aan de 1-0-eindstand veranderde echter niets meer. WB kan zich nog redden, maar dan moet het volgende week winnen én hopen dat KV Oostende verliest.

LEES OOK: Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Wie degradeert?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

69
69
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

261
261
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

41
41
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

22
22
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

49
49
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

81
81
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

22
22
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

66
66
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

46
46
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

46
46
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

94
94
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

45
45
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

190
190
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

128
128
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

120
120
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

715
715
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

73
73
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

94
94
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

214
214
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

115
115
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

73
73
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws