Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

door
Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

De Brugse derby heeft zaterdagavond alleen maar winnaars opgeleverd. Leider Club Brugge haalde het met 2-1 en vergrootte zijn voorsprong zo tot 15 punten op eerste achtervolger AA Gent. Cercle mocht echter ook vieren: door de nederlaag van Waasland-Beveren is de Vereniging zeker van het behoud in 1A.


Club Brugge - Cercle Brugge: 2-1 
Het duurde even alvorens de derby openbrak, al was De Ketelaere er met zijn afstandsschot wel dichtbij. Cercle probeerde voor tegengevaar te zorgen, maar was te slordig in de afwerking. Uiteindelijk was het Gouden Schoen Vanaken die de score opende met een knappe treffer. Na de pauze legde Club de wedstrijd in een definitieve plooi: een doelpunt van Rits werd eerst nog afgekeurd, Diatta tekende vervolgens wél voor de 2-0.

Uiteindelijk zorgde Hazard nog voor de 2-1, maar daar bleef het bij. Voor Cercle maakte het echter niet uit. Waasland-Beveren verloor immers en dus is de Vereniging gered. Club vergroot zijn voorsprong dan weer tot 15 punten, dat zijn er 7 bij de start van de PO's. Blauw-Zwart verbrak overigens het puntenrecord in de reguliere competitie.

Moeskroen - Waasland-Beveren: 1-0
Voor de bezoekers was winst de enige optie, maar de beste kansen waren voor de thuisploeg. Er was een goede Jackers nodig om Les Hurlus van het openingsdoelpunt te houden. Als was ook Waasland-Beveren nog dichtbij een doelpunt, de poging van Badibanga belandde op de lat. Na de pauze was de eerste kans ook voor WB, Butez ging echter goed plat.

Na 75 minuten ging het echter fout. De VAR kwam eerst nog tussen, maar uiteindelijk werd het doelpunt van Boya toch gevalideerd. In het slot kregen we nog een heus opstootje, aan de 1-0-eindstand veranderde echter niets meer. WB kan zich nog redden, maar dan moet het volgende week winnen én hopen dat KV Oostende verliest.

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Wie degradeert?

Meest recent

De Bruyne verschaft update over terugkeer uit ziekenboeg

De kwalificatie voor het WK lijkt louter nog een formaliteit, want tegen Liechtenstein en Kazachstan ...

19
19
Super Sunday in JPL: aanduidingen refs speeldag 14 bekend

Komend weekend staan er in de Jupiler Pro League heel wat fraaie affiches op het programma. Intussen ...

83
83
'Antwerp verrast: voormalig doelwit Anderlecht op proef'

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat na de nederlaag tegen STVV is afgedaald tot de ...

87
87
Renard haalt gram: Anderlecht heeft goudhaantje beet

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen zit Besnik Hasi weer steviger in het zadel bij RSC ...

183
183
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

68
68
Baro op oorlogspad: AA Gent legt bom onder Pro League

Sinds de Pro League in februari de hervorming goedkeurde is er reeds heel wat inkt gevloeid over het ...

437
437
'Genk & Union neus-aan-neus in jacht op goalgetter'

KRC Genk boekte zondag een zuinige 0-1 zege tegen Westerlo. Met dank aan een doelpunt van Hyeon-gyu ...

173
173
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

57
57
Hayen hakt knoop door: opvallende wissel bij Club Brugge

Hoogspanning in Jan Breydel, waar woensdag FC Barcelona op bezoek komt. Na de pandoering tegen ...

400
400
'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

196
196
Celine Van Ouytsel breekt stilzwijgen: "Een bastaard!"

Celine Van Ouytsel is zonder twijfel één van de knapste vrouwen van het land én ...

482
482
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptalent'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

373
373
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

288
288
Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Gert Verhulst en Marc Coucke hoeven geen introductie meer. De ene bouwde met Studio 100 een ...

117
117
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

820
820
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

183
183
'De Bruyne slikt: is dít z’n vervanger in januari?’

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

131
131
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

131
131
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

63
63
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

649
649
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

193
193
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

169
169
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

697
697
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

126
126
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

91
91

Meer sportnieuws