Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

door
Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

De Brugse derby heeft zaterdagavond alleen maar winnaars opgeleverd. Leider Club Brugge haalde het met 2-1 en vergrootte zijn voorsprong zo tot 15 punten op eerste achtervolger AA Gent. Cercle mocht echter ook vieren: door de nederlaag van Waasland-Beveren is de Vereniging zeker van het behoud in 1A.


Club Brugge - Cercle Brugge: 2-1 
Het duurde even alvorens de derby openbrak, al was De Ketelaere er met zijn afstandsschot wel dichtbij. Cercle probeerde voor tegengevaar te zorgen, maar was te slordig in de afwerking. Uiteindelijk was het Gouden Schoen Vanaken die de score opende met een knappe treffer. Na de pauze legde Club de wedstrijd in een definitieve plooi: een doelpunt van Rits werd eerst nog afgekeurd, Diatta tekende vervolgens wél voor de 2-0.

Uiteindelijk zorgde Hazard nog voor de 2-1, maar daar bleef het bij. Voor Cercle maakte het echter niet uit. Waasland-Beveren verloor immers en dus is de Vereniging gered. Club vergroot zijn voorsprong dan weer tot 15 punten, dat zijn er 7 bij de start van de PO's. Blauw-Zwart verbrak overigens het puntenrecord in de reguliere competitie.

Moeskroen - Waasland-Beveren: 1-0
Voor de bezoekers was winst de enige optie, maar de beste kansen waren voor de thuisploeg. Er was een goede Jackers nodig om Les Hurlus van het openingsdoelpunt te houden. Als was ook Waasland-Beveren nog dichtbij een doelpunt, de poging van Badibanga belandde op de lat. Na de pauze was de eerste kans ook voor WB, Butez ging echter goed plat.

Na 75 minuten ging het echter fout. De VAR kwam eerst nog tussen, maar uiteindelijk werd het doelpunt van Boya toch gevalideerd. In het slot kregen we nog een heus opstootje, aan de 1-0-eindstand veranderde echter niets meer. WB kan zich nog redden, maar dan moet het volgende week winnen én hopen dat KV Oostende verliest.

LEES OOK: Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

Wie degradeert?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

35
35
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

25
25
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

49
49
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

63
63
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

94
94
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

26
26
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

74
74
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

255
255
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

110
110
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

187
187
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

194
194
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

89
89
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

87
87
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

347
347
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

235
235
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

331
331
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

304
304
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

441
441
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

65
65
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

373
373

Meer sportnieuws