Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

285 stemmen
Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

De Brugse derby heeft zaterdagavond alleen maar winnaars opgeleverd. Leider Club Brugge haalde het met 2-1 en vergrootte zijn voorsprong zo tot 15 punten op eerste achtervolger AA Gent. Cercle mocht echter ook vieren: door de nederlaag van Waasland-Beveren is de Vereniging zeker van het behoud in 1A.


Club Brugge - Cercle Brugge: 2-1 
Het duurde even alvorens de derby openbrak, al was De Ketelaere er met zijn afstandsschot wel dichtbij. Cercle probeerde voor tegengevaar te zorgen, maar was te slordig in de afwerking. Uiteindelijk was het Gouden Schoen Vanaken die de score opende met een knappe treffer. Na de pauze legde Club de wedstrijd in een definitieve plooi: een doelpunt van Rits werd eerst nog afgekeurd, Diatta tekende vervolgens wél voor de 2-0.

Uiteindelijk zorgde Hazard nog voor de 2-1, maar daar bleef het bij. Voor Cercle maakte het echter niet uit. Waasland-Beveren verloor immers en dus is de Vereniging gered. Club vergroot zijn voorsprong dan weer tot 15 punten, dat zijn er 7 bij de start van de PO's. Blauw-Zwart verbrak overigens het puntenrecord in de reguliere competitie.

Moeskroen - Waasland-Beveren: 1-0
Voor de bezoekers was winst de enige optie, maar de beste kansen waren voor de thuisploeg. Er was een goede Jackers nodig om Les Hurlus van het openingsdoelpunt te houden. Als was ook Waasland-Beveren nog dichtbij een doelpunt, de poging van Badibanga belandde op de lat. Na de pauze was de eerste kans ook voor WB, Butez ging echter goed plat.

Na 75 minuten ging het echter fout. De VAR kwam eerst nog tussen, maar uiteindelijk werd het doelpunt van Boya toch gevalideerd. In het slot kregen we nog een heus opstootje, aan de 1-0-eindstand veranderde echter niets meer. WB kan zich nog redden, maar dan moet het volgende week winnen én hopen dat KV Oostende verliest.

LEES OOK: PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Wie degradeert?

Meest recent

Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

2
2
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

19
19
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

35
35
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

98
98
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

275
275
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

144
144
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

306
306
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

242
242
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

153
153
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

76
76
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

77
77
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

135
135
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

160
160
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

317
317
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

319
319
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

241
241
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

430
430
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

139
139
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

653
653
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

97
97
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

64
64
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

362
362
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

158
158
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

39
39

Meer sportnieuws