Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

door
Alleen maar winnaars in Brugse derby, Waasland-Beveren ruikt degradatie

De Brugse derby heeft zaterdagavond alleen maar winnaars opgeleverd. Leider Club Brugge haalde het met 2-1 en vergrootte zijn voorsprong zo tot 15 punten op eerste achtervolger AA Gent. Cercle mocht echter ook vieren: door de nederlaag van Waasland-Beveren is de Vereniging zeker van het behoud in 1A.


Club Brugge - Cercle Brugge: 2-1 
Het duurde even alvorens de derby openbrak, al was De Ketelaere er met zijn afstandsschot wel dichtbij. Cercle probeerde voor tegengevaar te zorgen, maar was te slordig in de afwerking. Uiteindelijk was het Gouden Schoen Vanaken die de score opende met een knappe treffer. Na de pauze legde Club de wedstrijd in een definitieve plooi: een doelpunt van Rits werd eerst nog afgekeurd, Diatta tekende vervolgens wél voor de 2-0.

Uiteindelijk zorgde Hazard nog voor de 2-1, maar daar bleef het bij. Voor Cercle maakte het echter niet uit. Waasland-Beveren verloor immers en dus is de Vereniging gered. Club vergroot zijn voorsprong dan weer tot 15 punten, dat zijn er 7 bij de start van de PO's. Blauw-Zwart verbrak overigens het puntenrecord in de reguliere competitie.

Moeskroen - Waasland-Beveren: 1-0
Voor de bezoekers was winst de enige optie, maar de beste kansen waren voor de thuisploeg. Er was een goede Jackers nodig om Les Hurlus van het openingsdoelpunt te houden. Als was ook Waasland-Beveren nog dichtbij een doelpunt, de poging van Badibanga belandde op de lat. Na de pauze was de eerste kans ook voor WB, Butez ging echter goed plat.

Na 75 minuten ging het echter fout. De VAR kwam eerst nog tussen, maar uiteindelijk werd het doelpunt van Boya toch gevalideerd. In het slot kregen we nog een heus opstootje, aan de 1-0-eindstand veranderde echter niets meer. WB kan zich nog redden, maar dan moet het volgende week winnen én hopen dat KV Oostende verliest.

LEES OOK: Alwéér frustratie bij Cinel: "Deze keer niet de ref..."

Wie degradeert?

Meest recent

Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

13
13
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

56
56
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

150
150
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

142
142
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

104
104
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

157
157
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

179
179
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

346
346
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

221
221
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

72
72
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

253
253
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

130
130
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

180
180
'Club Brugge verwacht gigantische financiële bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

492
492
KV Mechelen met groot nieuws: "Een historische dag"

KV Mechelen heeft een volgende stap in zijn ontwikkeling als club gezet. De Maneblussers hadden ...

64
64
Buitenkans voor Anderlecht: Neymar & co afgetroefd?

RSC Anderlecht gaat in januari de transfermarkt op. Paars-Wit heeft op een aantal posities ...

191
191
‘Benteke-bom slaat in: grote schok bij Anderlecht’

Bij de naam Christian Benteke schoten in Neerpede meteen alle emoties alle kanten op. Supporters ...

542
542
‘Aandeelhouder Union zwaar in opspraak: problemen op komst?'

In het voetbal gebeuren er achter de schermen veel zaken die men liefst niet in het openbaar ziet. ...

177
177
Verschaeren toch kritisch, Heynen baalt als een stekker

RSC Anderlecht won met 1-3 van KRC Genk en zit in de kwartfinales van de Croky Cup, waar ze AA Gent ...

243
243
DAZN trekt van leer én geeft duidelijkheid aan kijkers

DAZN en de Pro League liggen op ramkoers. Er is nog een grote onduidelijkheid over de rest van het ...

304
304
Fink geeft dé reden voor bekeruitschakeling KRC Genk

KRC Genk ging na verlengingen met 1-3 onderuit tegen RSC Anderlecht, waar de wisselspelers met hun ...

525
525
Hasi ziet kantelmoment in Genk: "Moet hen bedanken"

RSC Anderlecht kende een geweldige week. We haalden nog aan dat het richtinggevend was. Paars-Wit ...

261
261
Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

584
584
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

453
453

Meer sportnieuws