'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

1982 stemmen
'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

De Europese campagne mag dan wel achter de rug zijn, Club Brugge wil in de komende weken in eigen land wél nog oogsten en mikt op niets minder dan de dubbel titel-beker. Ondertussen is het bestuur ook al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. Zo zou Blauw-Zwart opnieuw een toptalent uit Zuid-Amerika in het vizier hebben.

Afgelopen winter trok Club al nadrukkelijk aan de mouw van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, dit keer zouden de pijlen gericht zijn op de Costa Ricaan Manfred Ugalde. Deze centrumaanvaller, die ook perfect als flankspeler kan worden uitgespeeld, brak dit seizoen helemaal door bij Deportivo Saprissa. Eind mei viert hij pas zijn 18de verjaardag, maar desondanks was hij dit seizoen toch al goed voor 15 goals en 6 assists over alle competities heen. Hij werd ook al verkozen tot beste jongere in de Concacaf League (een gezamenlijke competitie met ploegen van landen uit Midden-Amerika) en werd al opgeroepen voor de nationale ploeg van Costa Rica.

Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen, waaronder AM Prensa, melden dat Club Brugge behoorlijk concreet is voor Ugalde. Afgelopen weekend werd vanuit zijn club zelfs het gerucht gelanceerd dat hij naar ons land was afgezakt voor een proefperiode op Westkapelle. Dat bericht werd bij ESPN echter ontkend door zijn makelaar Kurt Mosink. Die vertelde dat Ugalde van een schorsing profiteerde om enkele dagen welverdiend verlof te nemen en daarom naar Europa was afgereisd.

STEVIGE CONCURRENTIE
Mosink wou de interesse van Club Brugge ontkennen noch bevestigen, maar benadrukte wel dat er inmiddels al een pak clubs naar Ugalde informeerden. Onder meer vanuit Nederland, Turkije, Mexico en de Amerikaanse MLS zou er ook belangstelling heersen. Dat Blauw-Zwart een oogje heeft laten vallen op het 17-jarige toptalent is overigens niet zo verwonderlijk. Met zijn profiel zou hij een geschikte vervanger kunnen zijn voor Emmanuel Dennis, die komende zomer allicht een stap hogerop zet.

UPDATE 09u20

Club Brugge lijkt met Manfred Ugalde een nieuw toptalent op het spoor te zijn. Zijn statistieken in eigen land spreken voor zich, met 15 doelpunten en 6 assists in 35 wedstrijden. De aanvaller is echter wel nog maar 17, waardoor hij vermoedelijk mag worden aanzien als een speler voor de toekomst. De Costa Ricaanse competitie staat namelijk ook niet al te hoog aangeschreven, al werd hij wel al opgeroepen voor de nationale ploeg.

Echter wil dit niet zeggen dat Club geen gouden slag kan slaan, integendeel. Zo staat zijn club, Deportivo Saprissa, ervoor bekend de grootste Costa Ricaanse talenten voort te brengen. En het grootste voordeel voor Club: Ugalde kan komende zomer transfervrij worden overgenomen, daar volgens Transfermarkt zijn contract ten einde loopt. Blauw-Zwart zou dan enkel een (kleine) opleidingsvergoeding moeten neertellen.

LEES OOK: 'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Binnenhalen?

Meest recent

'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

45
45
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

22
22
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

226
226
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

244
244
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

29
29
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

142
142
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

373
373
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

247
247
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

527
527
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

152
152
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

211
211
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

452
452
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

366
366
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

588
588
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

555
555
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

218
218
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

641
641
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

174
174
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

236
236
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

240
240
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

129
129
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

251
251
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

583
583
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

176
176
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

301
301

Meer sportnieuws