'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

door
'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

De Europese campagne mag dan wel achter de rug zijn, Club Brugge wil in de komende weken in eigen land wél nog oogsten en mikt op niets minder dan de dubbel titel-beker. Ondertussen is het bestuur ook al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. Zo zou Blauw-Zwart opnieuw een toptalent uit Zuid-Amerika in het vizier hebben.

Afgelopen winter trok Club al nadrukkelijk aan de mouw van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, dit keer zouden de pijlen gericht zijn op de Costa Ricaan Manfred Ugalde. Deze centrumaanvaller, die ook perfect als flankspeler kan worden uitgespeeld, brak dit seizoen helemaal door bij Deportivo Saprissa. Eind mei viert hij pas zijn 18de verjaardag, maar desondanks was hij dit seizoen toch al goed voor 15 goals en 6 assists over alle competities heen. Hij werd ook al verkozen tot beste jongere in de Concacaf League (een gezamenlijke competitie met ploegen van landen uit Midden-Amerika) en werd al opgeroepen voor de nationale ploeg van Costa Rica.

Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen, waaronder AM Prensa, melden dat Club Brugge behoorlijk concreet is voor Ugalde. Afgelopen weekend werd vanuit zijn club zelfs het gerucht gelanceerd dat hij naar ons land was afgezakt voor een proefperiode op Westkapelle. Dat bericht werd bij ESPN echter ontkend door zijn makelaar Kurt Mosink. Die vertelde dat Ugalde van een schorsing profiteerde om enkele dagen welverdiend verlof te nemen en daarom naar Europa was afgereisd.

STEVIGE CONCURRENTIE
Mosink wou de interesse van Club Brugge ontkennen noch bevestigen, maar benadrukte wel dat er inmiddels al een pak clubs naar Ugalde informeerden. Onder meer vanuit Nederland, Turkije, Mexico en de Amerikaanse MLS zou er ook belangstelling heersen. Dat Blauw-Zwart een oogje heeft laten vallen op het 17-jarige toptalent is overigens niet zo verwonderlijk. Met zijn profiel zou hij een geschikte vervanger kunnen zijn voor Emmanuel Dennis, die komende zomer allicht een stap hogerop zet.

UPDATE 09u20

Club Brugge lijkt met Manfred Ugalde een nieuw toptalent op het spoor te zijn. Zijn statistieken in eigen land spreken voor zich, met 15 doelpunten en 6 assists in 35 wedstrijden. De aanvaller is echter wel nog maar 17, waardoor hij vermoedelijk mag worden aanzien als een speler voor de toekomst. De Costa Ricaanse competitie staat namelijk ook niet al te hoog aangeschreven, al werd hij wel al opgeroepen voor de nationale ploeg.

Echter wil dit niet zeggen dat Club geen gouden slag kan slaan, integendeel. Zo staat zijn club, Deportivo Saprissa, ervoor bekend de grootste Costa Ricaanse talenten voort te brengen. En het grootste voordeel voor Club: Ugalde kan komende zomer transfervrij worden overgenomen, daar volgens Transfermarkt zijn contract ten einde loopt. Blauw-Zwart zou dan enkel een (kleine) opleidingsvergoeding moeten neertellen.

LEES OOK: 'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Binnenhalen?

Meest recent

Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand met één video

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

5
5
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

11
11
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

65
65
STVV geeft transferplan prijs: "Dat is de bedoeling"

Bij STVV zijn ze een voorbeeldclub inzake het financiële compartiment, dat maakten we al eerder ...

38
38
Wesley Sonck compleet voor schut gezet: "Wat is dit?"

Wesley Sonck heeft in zijn voetbalcarrière al heel wat meegemaakt. De ex-spits kreeg ...

22
22
Albert ziet Anderlecht fout maken: "Zijn vertrek is slecht nieuws"

RSC Anderlecht gaat nog zware weken tegemoet. De Brusselaars moeten alles op alles zetten voor een ...

121
121
'Ajax-nachtmerrie: Club Brugge-deal hakt er zwaar in'

Ajax zit met een probleem, want Club Brugge duwt stevig door voor een van de revelaties van de ...

219
219
'Alvarez verlaat Atlético: drie clubs en enorme monstersom'

Bij Atlético Madrid hebben ze met Julian Alvarez een topspits in de rangen. De kans is echter ...

54
54
Vanden Borre doet boekje open over RSCA-terugkeer Lukaku

Bij RSC Anderlecht hebben ze nood aan ervaring. Dé grote droomtransfer van de fans is Romelu ...

156
156
Taravel vindt oplossing: verrassende zet bij Anderlecht

RSC Anderlecht speelde een sterk eerste helft tegen Union SG en stond onverdiend achter bij de rust. ...

171
171
Club Brugge in dubio: twee spelers op zijspoor onder Leko

Bij Club Brugge willen ze nog meer de kaart van de jeugd trekken, maar na het vertrek van Kaye Furo ...

220
220
'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

226
226
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

41
41
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

308
308
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

24
24
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

192
192
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

28
28
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

539
539
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

227
227
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

406
406
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

319
319
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

657
657
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

661
661
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

93
93
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

110
110

Meer sportnieuws