'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

1982 stemmen
'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

De Europese campagne mag dan wel achter de rug zijn, Club Brugge wil in de komende weken in eigen land wél nog oogsten en mikt op niets minder dan de dubbel titel-beker. Ondertussen is het bestuur ook al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. Zo zou Blauw-Zwart opnieuw een toptalent uit Zuid-Amerika in het vizier hebben.

Afgelopen winter trok Club al nadrukkelijk aan de mouw van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, dit keer zouden de pijlen gericht zijn op de Costa Ricaan Manfred Ugalde. Deze centrumaanvaller, die ook perfect als flankspeler kan worden uitgespeeld, brak dit seizoen helemaal door bij Deportivo Saprissa. Eind mei viert hij pas zijn 18de verjaardag, maar desondanks was hij dit seizoen toch al goed voor 15 goals en 6 assists over alle competities heen. Hij werd ook al verkozen tot beste jongere in de Concacaf League (een gezamenlijke competitie met ploegen van landen uit Midden-Amerika) en werd al opgeroepen voor de nationale ploeg van Costa Rica.

Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen, waaronder AM Prensa, melden dat Club Brugge behoorlijk concreet is voor Ugalde. Afgelopen weekend werd vanuit zijn club zelfs het gerucht gelanceerd dat hij naar ons land was afgezakt voor een proefperiode op Westkapelle. Dat bericht werd bij ESPN echter ontkend door zijn makelaar Kurt Mosink. Die vertelde dat Ugalde van een schorsing profiteerde om enkele dagen welverdiend verlof te nemen en daarom naar Europa was afgereisd.

STEVIGE CONCURRENTIE
Mosink wou de interesse van Club Brugge ontkennen noch bevestigen, maar benadrukte wel dat er inmiddels al een pak clubs naar Ugalde informeerden. Onder meer vanuit Nederland, Turkije, Mexico en de Amerikaanse MLS zou er ook belangstelling heersen. Dat Blauw-Zwart een oogje heeft laten vallen op het 17-jarige toptalent is overigens niet zo verwonderlijk. Met zijn profiel zou hij een geschikte vervanger kunnen zijn voor Emmanuel Dennis, die komende zomer allicht een stap hogerop zet.

UPDATE 09u20

Club Brugge lijkt met Manfred Ugalde een nieuw toptalent op het spoor te zijn. Zijn statistieken in eigen land spreken voor zich, met 15 doelpunten en 6 assists in 35 wedstrijden. De aanvaller is echter wel nog maar 17, waardoor hij vermoedelijk mag worden aanzien als een speler voor de toekomst. De Costa Ricaanse competitie staat namelijk ook niet al te hoog aangeschreven, al werd hij wel al opgeroepen voor de nationale ploeg.

Echter wil dit niet zeggen dat Club geen gouden slag kan slaan, integendeel. Zo staat zijn club, Deportivo Saprissa, ervoor bekend de grootste Costa Ricaanse talenten voort te brengen. En het grootste voordeel voor Club: Ugalde kan komende zomer transfervrij worden overgenomen, daar volgens Transfermarkt zijn contract ten einde loopt. Blauw-Zwart zou dan enkel een (kleine) opleidingsvergoeding moeten neertellen.

LEES OOK: Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Binnenhalen?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

71
71
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

41
41
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

41
41
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

364
364
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

93
93
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

995
995
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

240
240
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

90
90
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

373
373
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

373
373
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

195
195
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

316
316
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

428
428
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

420
420
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

422
422
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

485
485
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

462
462
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

146
146
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

124
124
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

32
32
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

209
209
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

65
65
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

93
93
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

564
564
Taravel kop van Jut: "En wanneer de echte opstelling?"

Voor de derde keer in vijf jaar tijd moet RSC Anderlecht zijn seizoen zien te redden in de ...

108
108

Meer sportnieuws