'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

1982 stemmen
'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

De Europese campagne mag dan wel achter de rug zijn, Club Brugge wil in de komende weken in eigen land wél nog oogsten en mikt op niets minder dan de dubbel titel-beker. Ondertussen is het bestuur ook al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. Zo zou Blauw-Zwart opnieuw een toptalent uit Zuid-Amerika in het vizier hebben.

Afgelopen winter trok Club al nadrukkelijk aan de mouw van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, dit keer zouden de pijlen gericht zijn op de Costa Ricaan Manfred Ugalde. Deze centrumaanvaller, die ook perfect als flankspeler kan worden uitgespeeld, brak dit seizoen helemaal door bij Deportivo Saprissa. Eind mei viert hij pas zijn 18de verjaardag, maar desondanks was hij dit seizoen toch al goed voor 15 goals en 6 assists over alle competities heen. Hij werd ook al verkozen tot beste jongere in de Concacaf League (een gezamenlijke competitie met ploegen van landen uit Midden-Amerika) en werd al opgeroepen voor de nationale ploeg van Costa Rica.

Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen, waaronder AM Prensa, melden dat Club Brugge behoorlijk concreet is voor Ugalde. Afgelopen weekend werd vanuit zijn club zelfs het gerucht gelanceerd dat hij naar ons land was afgezakt voor een proefperiode op Westkapelle. Dat bericht werd bij ESPN echter ontkend door zijn makelaar Kurt Mosink. Die vertelde dat Ugalde van een schorsing profiteerde om enkele dagen welverdiend verlof te nemen en daarom naar Europa was afgereisd.

STEVIGE CONCURRENTIE
Mosink wou de interesse van Club Brugge ontkennen noch bevestigen, maar benadrukte wel dat er inmiddels al een pak clubs naar Ugalde informeerden. Onder meer vanuit Nederland, Turkije, Mexico en de Amerikaanse MLS zou er ook belangstelling heersen. Dat Blauw-Zwart een oogje heeft laten vallen op het 17-jarige toptalent is overigens niet zo verwonderlijk. Met zijn profiel zou hij een geschikte vervanger kunnen zijn voor Emmanuel Dennis, die komende zomer allicht een stap hogerop zet.

UPDATE 09u20

Club Brugge lijkt met Manfred Ugalde een nieuw toptalent op het spoor te zijn. Zijn statistieken in eigen land spreken voor zich, met 15 doelpunten en 6 assists in 35 wedstrijden. De aanvaller is echter wel nog maar 17, waardoor hij vermoedelijk mag worden aanzien als een speler voor de toekomst. De Costa Ricaanse competitie staat namelijk ook niet al te hoog aangeschreven, al werd hij wel al opgeroepen voor de nationale ploeg.

Echter wil dit niet zeggen dat Club geen gouden slag kan slaan, integendeel. Zo staat zijn club, Deportivo Saprissa, ervoor bekend de grootste Costa Ricaanse talenten voort te brengen. En het grootste voordeel voor Club: Ugalde kan komende zomer transfervrij worden overgenomen, daar volgens Transfermarkt zijn contract ten einde loopt. Blauw-Zwart zou dan enkel een (kleine) opleidingsvergoeding moeten neertellen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Binnenhalen?

Meest recent

Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

4
4
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

73
73
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

36
36
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

27
27
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

13
13
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

32
32
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

24
24
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

61
61
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

221
221
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

184
184
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

99
99
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

598
598
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

242
242
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

307
307
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

561
561
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

65
65
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

385
385
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

166
166
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

107
107
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

582
582
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

669
669
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

982
982
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

337
337
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

1029
1029

Meer sportnieuws