'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

door
'Topdeal voor Club? Goudhaantje gratis op te pikken'

De Europese campagne mag dan wel achter de rug zijn, Club Brugge wil in de komende weken in eigen land wél nog oogsten en mikt op niets minder dan de dubbel titel-beker. Ondertussen is het bestuur ook al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato. Zo zou Blauw-Zwart opnieuw een toptalent uit Zuid-Amerika in het vizier hebben.

Afgelopen winter trok Club al nadrukkelijk aan de mouw van de Argentijnse spits Adolfo Gaich, dit keer zouden de pijlen gericht zijn op de Costa Ricaan Manfred Ugalde. Deze centrumaanvaller, die ook perfect als flankspeler kan worden uitgespeeld, brak dit seizoen helemaal door bij Deportivo Saprissa. Eind mei viert hij pas zijn 18de verjaardag, maar desondanks was hij dit seizoen toch al goed voor 15 goals en 6 assists over alle competities heen. Hij werd ook al verkozen tot beste jongere in de Concacaf League (een gezamenlijke competitie met ploegen van landen uit Midden-Amerika) en werd al opgeroepen voor de nationale ploeg van Costa Rica.

Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen, waaronder AM Prensa, melden dat Club Brugge behoorlijk concreet is voor Ugalde. Afgelopen weekend werd vanuit zijn club zelfs het gerucht gelanceerd dat hij naar ons land was afgezakt voor een proefperiode op Westkapelle. Dat bericht werd bij ESPN echter ontkend door zijn makelaar Kurt Mosink. Die vertelde dat Ugalde van een schorsing profiteerde om enkele dagen welverdiend verlof te nemen en daarom naar Europa was afgereisd.

STEVIGE CONCURRENTIE
Mosink wou de interesse van Club Brugge ontkennen noch bevestigen, maar benadrukte wel dat er inmiddels al een pak clubs naar Ugalde informeerden. Onder meer vanuit Nederland, Turkije, Mexico en de Amerikaanse MLS zou er ook belangstelling heersen. Dat Blauw-Zwart een oogje heeft laten vallen op het 17-jarige toptalent is overigens niet zo verwonderlijk. Met zijn profiel zou hij een geschikte vervanger kunnen zijn voor Emmanuel Dennis, die komende zomer allicht een stap hogerop zet.

UPDATE 09u20

Club Brugge lijkt met Manfred Ugalde een nieuw toptalent op het spoor te zijn. Zijn statistieken in eigen land spreken voor zich, met 15 doelpunten en 6 assists in 35 wedstrijden. De aanvaller is echter wel nog maar 17, waardoor hij vermoedelijk mag worden aanzien als een speler voor de toekomst. De Costa Ricaanse competitie staat namelijk ook niet al te hoog aangeschreven, al werd hij wel al opgeroepen voor de nationale ploeg.

Echter wil dit niet zeggen dat Club geen gouden slag kan slaan, integendeel. Zo staat zijn club, Deportivo Saprissa, ervoor bekend de grootste Costa Ricaanse talenten voort te brengen. En het grootste voordeel voor Club: Ugalde kan komende zomer transfervrij worden overgenomen, daar volgens Transfermarkt zijn contract ten einde loopt. Blauw-Zwart zou dan enkel een (kleine) opleidingsvergoeding moeten neertellen.

LEES OOK: Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Binnenhalen?

Meest recent

Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

27
27
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

15
15
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

122
122
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

120
120
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

548
548
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

234
234
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

197
197
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

82
82
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

199
199
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

78
78
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

183
183
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

139
139
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

131
131
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

303
303
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

315
315
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

545
545
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

224
224
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

289
289
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

240
240
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

157
157
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

134
134
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

415
415
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

480
480
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

404
404

Meer sportnieuws