'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

door
'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

Door de zege van KV Mechelen vrijdagavond op het veld van STVV, lijkt RSC Anderlecht zo goed als uitgeteld voor deelname aan Play-Off I. Enkel indien Paars-Wit nog alles wint, KVM en KRC Genk alles verliezen en in hun onderlinge duel gelijkspelen, kunnen de Brusselaars zich nog plaatsen. Zo niet zullen ze voor de eerste keer in Play-Off II aantreden.


Sportief gezien zou dat misschien nog niet zo'n groot drama zijn: Anderlecht kan daarin zonder grote druk al werken naar volgend seizoen en blijft bovendien kans maken op een Europees ticket. Op financieel vlak zou dat wel een opdoffer betekenen. Bij La Dernière Heure berekende men dat het geschatte verlies minstens drie miljoen euro zou bedragen. En daarvoor somt de Waalse krant een drietal redenen op.

Ten eerste zijn de affiches in PO II sowieso al minder aantrekkelijk. Waar de wedstrijden in PO I doorgaans uitverkocht zijn, zullen er in de tweede nacompetitie veel meer lege zitjes zijn. Dat betekent ook minder inkomsten op eten en drinken, alsook minder VIP-formules. Bovendien steekt PO II dit seizoen in een nieuw kleedje met vier groepen van vier ploegen. Hierdoor is de club slechts van drie thuiswedstrijden verzekerd. Pas bij het spelen van de halve finale en finale zouden dat er pas vijf worden, zoals telkens het geval is in PO I.

Tot slot zal Anderlecht automatisch minder TV-geld ontvangen indien het niet in Play-Off I zal aantreden. Daarnaast wijst men bij La Dernière Heure ook op de onrechtstreekse gevolgen. Deelnemen aan PO II is immers niet echt bevorderlijk voor de marktwaarde van spelers. Ook voor sponsors is dit veel minder aantrekkelijk en het zou de supporters wel eens kunnen doen twijfelen om een nieuw abonnement te nemen.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Sportief gezien zou PO II wel niet zo'n slechte zaak zijn voor dit Anderlecht ...

Meest recent

Kompany naar City? Guardioa én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

1
1
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

43
43
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

30
30
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

37
37
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

25
25
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

71
71
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

114
114
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

40
40
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

306
306
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

56
56
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

197
197
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

155
155
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

78
78
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

106
106
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

88
88
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

63
63
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

344
344
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

314
314
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

277
277
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

62
62
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

69
69
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

61
61
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

309
309
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

507
507

Meer sportnieuws