'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

1037 stemmen
'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

Door de zege van KV Mechelen vrijdagavond op het veld van STVV, lijkt RSC Anderlecht zo goed als uitgeteld voor deelname aan Play-Off I. Enkel indien Paars-Wit nog alles wint, KVM en KRC Genk alles verliezen en in hun onderlinge duel gelijkspelen, kunnen de Brusselaars zich nog plaatsen. Zo niet zullen ze voor de eerste keer in Play-Off II aantreden.


Sportief gezien zou dat misschien nog niet zo'n groot drama zijn: Anderlecht kan daarin zonder grote druk al werken naar volgend seizoen en blijft bovendien kans maken op een Europees ticket. Op financieel vlak zou dat wel een opdoffer betekenen. Bij La Dernière Heure berekende men dat het geschatte verlies minstens drie miljoen euro zou bedragen. En daarvoor somt de Waalse krant een drietal redenen op.

Ten eerste zijn de affiches in PO II sowieso al minder aantrekkelijk. Waar de wedstrijden in PO I doorgaans uitverkocht zijn, zullen er in de tweede nacompetitie veel meer lege zitjes zijn. Dat betekent ook minder inkomsten op eten en drinken, alsook minder VIP-formules. Bovendien steekt PO II dit seizoen in een nieuw kleedje met vier groepen van vier ploegen. Hierdoor is de club slechts van drie thuiswedstrijden verzekerd. Pas bij het spelen van de halve finale en finale zouden dat er pas vijf worden, zoals telkens het geval is in PO I.

Tot slot zal Anderlecht automatisch minder TV-geld ontvangen indien het niet in Play-Off I zal aantreden. Daarnaast wijst men bij La Dernière Heure ook op de onrechtstreekse gevolgen. Deelnemen aan PO II is immers niet echt bevorderlijk voor de marktwaarde van spelers. Ook voor sponsors is dit veel minder aantrekkelijk en het zou de supporters wel eens kunnen doen twijfelen om een nieuw abonnement te nemen.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Sportief gezien zou PO II wel niet zo'n slechte zaak zijn voor dit Anderlecht ...

Meest recent

Ook Garcia schiet met scherp na beslissing van FIFA

Hét nieuws van de dag op het WK was een mokerslag voor de Rode Duivels. Zij moeten voor hun ...

6
6
Bom barst bij Antwerp: fans halen keihard uit

Het is een woelige week geweest voor Antwerp. Er stonden grote vraagtekens achter de toekomst van de ...

78
78
Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

255
255
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

16
16
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

84
84
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

67
67
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

506
506
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

562
562
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

72
72
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

632
632
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

273
273
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

106
106
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

927
927
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

865
865
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

153
153
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

325
325
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

140
140
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

626
626
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

204
204
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

141
141
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

918
918
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

364
364
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

794
794
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

620
620
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

933
933

Meer sportnieuws