'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

door
'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

Door de zege van KV Mechelen vrijdagavond op het veld van STVV, lijkt RSC Anderlecht zo goed als uitgeteld voor deelname aan Play-Off I. Enkel indien Paars-Wit nog alles wint, KVM en KRC Genk alles verliezen en in hun onderlinge duel gelijkspelen, kunnen de Brusselaars zich nog plaatsen. Zo niet zullen ze voor de eerste keer in Play-Off II aantreden.


Sportief gezien zou dat misschien nog niet zo'n groot drama zijn: Anderlecht kan daarin zonder grote druk al werken naar volgend seizoen en blijft bovendien kans maken op een Europees ticket. Op financieel vlak zou dat wel een opdoffer betekenen. Bij La Dernière Heure berekende men dat het geschatte verlies minstens drie miljoen euro zou bedragen. En daarvoor somt de Waalse krant een drietal redenen op.

Ten eerste zijn de affiches in PO II sowieso al minder aantrekkelijk. Waar de wedstrijden in PO I doorgaans uitverkocht zijn, zullen er in de tweede nacompetitie veel meer lege zitjes zijn. Dat betekent ook minder inkomsten op eten en drinken, alsook minder VIP-formules. Bovendien steekt PO II dit seizoen in een nieuw kleedje met vier groepen van vier ploegen. Hierdoor is de club slechts van drie thuiswedstrijden verzekerd. Pas bij het spelen van de halve finale en finale zouden dat er pas vijf worden, zoals telkens het geval is in PO I.

Tot slot zal Anderlecht automatisch minder TV-geld ontvangen indien het niet in Play-Off I zal aantreden. Daarnaast wijst men bij La Dernière Heure ook op de onrechtstreekse gevolgen. Deelnemen aan PO II is immers niet echt bevorderlijk voor de marktwaarde van spelers. Ook voor sponsors is dit veel minder aantrekkelijk en het zou de supporters wel eens kunnen doen twijfelen om een nieuw abonnement te nemen.

LEES OOK: Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Sportief gezien zou PO II wel niet zo'n slechte zaak zijn voor dit Anderlecht ...

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

60
60
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

60
60
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

20
20
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

94
94
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

45
45
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

122
122
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

65
65
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

122
122
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

195
195
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

80
80
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

37
37
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

177
177
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

104
104
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

44
44
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

149
149
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

34
34
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

69
69
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

80
80
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

123
123
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

155
155
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

218
218
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

320
320
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws