'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

door
'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

Door de zege van KV Mechelen vrijdagavond op het veld van STVV, lijkt RSC Anderlecht zo goed als uitgeteld voor deelname aan Play-Off I. Enkel indien Paars-Wit nog alles wint, KVM en KRC Genk alles verliezen en in hun onderlinge duel gelijkspelen, kunnen de Brusselaars zich nog plaatsen. Zo niet zullen ze voor de eerste keer in Play-Off II aantreden.


Sportief gezien zou dat misschien nog niet zo'n groot drama zijn: Anderlecht kan daarin zonder grote druk al werken naar volgend seizoen en blijft bovendien kans maken op een Europees ticket. Op financieel vlak zou dat wel een opdoffer betekenen. Bij La Dernière Heure berekende men dat het geschatte verlies minstens drie miljoen euro zou bedragen. En daarvoor somt de Waalse krant een drietal redenen op.

Ten eerste zijn de affiches in PO II sowieso al minder aantrekkelijk. Waar de wedstrijden in PO I doorgaans uitverkocht zijn, zullen er in de tweede nacompetitie veel meer lege zitjes zijn. Dat betekent ook minder inkomsten op eten en drinken, alsook minder VIP-formules. Bovendien steekt PO II dit seizoen in een nieuw kleedje met vier groepen van vier ploegen. Hierdoor is de club slechts van drie thuiswedstrijden verzekerd. Pas bij het spelen van de halve finale en finale zouden dat er pas vijf worden, zoals telkens het geval is in PO I.

Tot slot zal Anderlecht automatisch minder TV-geld ontvangen indien het niet in Play-Off I zal aantreden. Daarnaast wijst men bij La Dernière Heure ook op de onrechtstreekse gevolgen. Deelnemen aan PO II is immers niet echt bevorderlijk voor de marktwaarde van spelers. Ook voor sponsors is dit veel minder aantrekkelijk en het zou de supporters wel eens kunnen doen twijfelen om een nieuw abonnement te nemen.

LEES OOK: Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Sportief gezien zou PO II wel niet zo'n slechte zaak zijn voor dit Anderlecht ...

Meest recent

Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

12
12
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

14
14
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

38
38
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

115
115
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

21
21
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

14
14
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

24
24
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

45
45
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

103
103
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

56
56
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

74
74
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

131
131
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

162
162
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

194
194
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

53
53
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

42
42
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

243
243
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

155
155
Kouyaté verbaast iedereen met uitspraken na Antwerp-zeperd

Royal Antwerp FC heeft de kansen op een plek in de top 6 helemaal om zeep geholpen. The Great Old ...

160
160
Pocognoli geeft criticasters lik op stuk: Frankrijk keert kar

Sebastien Pocognoli kende een desastreuze start bij AS Monaco en er werd meteen al over een ...

113
113
Niet Vanaken, Bertaccini ziet beste JPL-speler bij Club

Club Brugge is de grote favoriet voor het duel met RSC Anderlecht. Adriano Bertaccini hoopt in de ...

257
257
Kompany verliest geduld met media na Bayern-zege

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

249
249
Proto bijt terug naar Renard na uitval over Anderlecht

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

223
223

Meer sportnieuws