'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

door
'Play-Off II dreigt Anderlecht financiële kater op te leveren'

Door de zege van KV Mechelen vrijdagavond op het veld van STVV, lijkt RSC Anderlecht zo goed als uitgeteld voor deelname aan Play-Off I. Enkel indien Paars-Wit nog alles wint, KVM en KRC Genk alles verliezen en in hun onderlinge duel gelijkspelen, kunnen de Brusselaars zich nog plaatsen. Zo niet zullen ze voor de eerste keer in Play-Off II aantreden.


Sportief gezien zou dat misschien nog niet zo'n groot drama zijn: Anderlecht kan daarin zonder grote druk al werken naar volgend seizoen en blijft bovendien kans maken op een Europees ticket. Op financieel vlak zou dat wel een opdoffer betekenen. Bij La Dernière Heure berekende men dat het geschatte verlies minstens drie miljoen euro zou bedragen. En daarvoor somt de Waalse krant een drietal redenen op.

Ten eerste zijn de affiches in PO II sowieso al minder aantrekkelijk. Waar de wedstrijden in PO I doorgaans uitverkocht zijn, zullen er in de tweede nacompetitie veel meer lege zitjes zijn. Dat betekent ook minder inkomsten op eten en drinken, alsook minder VIP-formules. Bovendien steekt PO II dit seizoen in een nieuw kleedje met vier groepen van vier ploegen. Hierdoor is de club slechts van drie thuiswedstrijden verzekerd. Pas bij het spelen van de halve finale en finale zouden dat er pas vijf worden, zoals telkens het geval is in PO I.

Tot slot zal Anderlecht automatisch minder TV-geld ontvangen indien het niet in Play-Off I zal aantreden. Daarnaast wijst men bij La Dernière Heure ook op de onrechtstreekse gevolgen. Deelnemen aan PO II is immers niet echt bevorderlijk voor de marktwaarde van spelers. Ook voor sponsors is dit veel minder aantrekkelijk en het zou de supporters wel eens kunnen doen twijfelen om een nieuw abonnement te nemen.

LEES OOK: 'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

Sportief gezien zou PO II wel niet zo'n slechte zaak zijn voor dit Anderlecht ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

70
70
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

70
70
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

295
295
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

65
65
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

70
70
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

24
24
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

13
13
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

34
34
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

44
44
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

121
121
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

79
79
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

127
127
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

206
206
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

33
33
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

220
220
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

55
55
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

203
203
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

198
198
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

313
313
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

91
91
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

358
358
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

201
201
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

454
454
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

308
308
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

406
406

Meer sportnieuws