Ontknoping 1B: Beerschot virtueel in promotiefinale

door
Ontknoping 1B: Beerschot virtueel in promotiefinale

De affaire rond de wedstrijd Virton-Beerschot zorgde voor heel wat chaos in 1B, maar desondanks weten we vrijdagavond mogelijk toch al wie de tegenstander van OH Leuven wordt in de promotiefinale. Indien Westerlo wint van Union en Beerschot gaat onderuit op Lokeren, mogen de Kemphanen vieren. Maar als de Mannekes winnen op het veld van de hekkensluiter en Westerlo smoddert met punten, dan gaat het feest door op 't Kiel.


En na 45 minuten zijn het de Antwerpenaren die aan het langste eind trekken. Lokeren speelt zeker niet slecht in wat mogelijk de laatste wedstrijd van de Waaslandse club wordt en kreeg ook enkele kansen, maar botste op een sterk keepende Mike Vanhamel. Bovendien kwamen de bezoekers na 18 minuten op voorsprong. Het was de ervaren Frédéric Frans, in de winterstop overgenomen van Lierse Kempenzonen, die zijn ploeg naar virtuele promotiefinale kopte.

Westerlo lijkt dan weer te kampen met finale-stress. De mannen van coach Bob Peeters beleefden een erg moeizame eerste helft op het veld van Union en lagen duidelijk onder. De Brusselaars hebben nochtans niet meer te winnen of te verliezen, maar willen de reguliere competitie duidelijk afsluiten met een overwinning. Westerlo mocht zelfs van geluk spreken dat het vizier van Union nog niet op scherp staat en zal na de pauze duidelijk uit een ander vaatje moeten tappen.

Tussenstanden na eerste 45 minuten:
Lokeren-Beerschot: 0-1
Union-Westerlo: 0-0
Virton-OHL: 2-0
Lommel-Roeselare: 0-0

LEES OOK: Wéér bom in Pro League: 3 tweedeklassers naar BAS

Wie pakt de tweede periodetitel?

Meest recent

Nainggolan haalt weer uit: "Zijn excuses aanvaard ik nooit"

Tegen Wales kunnen de Rode Duivels zich geen misstap veroorloven als ze de kwalificatie voor het WK ...

84
84
'DAZN komt met verbazende zet na JPL-problemen'

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over DAZN in ons land. De streamingdienst won opnieuw de ...

113
113
Messi ziet in Belgisch talent 'Future of the Game'

Jarenlang hebben Lionel Messi en Cristiano Ronaldo het mondiale voetbal gedomineerd, maar hun ...

67
67
'AC Milan bezorgt Saelemaekers zeer mooie troost'

Vrijdag was Alexis Saelemaekers één van de verrassingen in de basiself van de Rode ...

45
45
Pijnlijke avond Grieken, Kroatië worstelt met voetbaldwerg

Zondagavond stonden er nog de nodige kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 op het programma. ...

47
47
Wilmots trekt harde conclusie: "Daar horen Duivels nu thuis"

De Rode Duivels moeten maandag vol aan de bak tegen Wales als ze niet nog willen bibberen om het WK ...

126
126
Defour geeft hint over terugkeer als trainer

De voorbije jaren stonden toch enkele veelbelovende Belgische trainers. Sébastien Pocognoli ...

62
62
'Verrassend gerucht: alsnog toptransfer Stroeykens'

Anderlecht heeft er een zeer woelige transferzomer opzitten. Ook in de wintermercato lijkt er nog ...

243
243
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding ...

388
388
Garcia steekt zich niet weg: "Zit niet in ons DNA"

Morgen is het D-day voor de Rode Duivels. Ze moeten winnen van Wales, dan kan het WK België ...

39
39
Courtois ziet 'ongeziene weelde' bij Duivels: "Is mooi"

Thibaut Courtois start morgen uiteraard onder de lat bij de Rode Duivels. De doelman van Real Madrid ...

110
110
Garcia sneert naar media: "Mocht hem niet selecteren"

Rudi Garcia kreeg de volle laag na het 0-0-gelijkspel tegen Noord-Macedonië. De Belgen kregen ...

196
196
Nederland kan WK ruiken, sensatie in Faeröer

Vanavond stonden er al een aantal kwalificatiematchen voor het WK 2026 op het programma. Zo kwamen ...

128
128
Courtois voert de druk op: "Makkelijke matchen zijn voorbij"

Thibaut Courtois mocht vandaag de pers toespreken. Zo had hij al meer werk dan in zijn afgelopen ...

25
25
STVV pakt uit met historisch nieuws

STVV is een van de beter geleide clubs in de Jupiler Pro League. Financieel hebben ze er hun zaakjes ...

74
74
Wissels bij Rode Duivels: Garcia licht tipje van sluier

De Rode Duivels vertoeven momenteel in Cardiff, waar ze maandagavond het belangrijke ...

214
214
Gigantische optater Union: Bayat torpedeert trainersplan

Union SG is druk op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer nu Sébastien Pocognoli is gevallen voor ...

205
205
Internationaal debuut Stankovic eindigt in pijnlijk ontslag

Aleksandar Stankovic zag zijn sterke start bij Club Brugge deze week beloond worden met zijn eerste ...

375
375
Kompany volgende bondscoach? Bellamy doet boekje open

De Rode Duivels staan maandagavond voor een cruciaal WK-kwalificatieduel op het veld van Wales. Bij ...

236
236
Vanheusden emotioneel na blessurehel: "Papa's grootste fan"

Voor Zinho Vanheusden is zijn leven voorlopig een onwaarschijnlijke emotionele rollercoaster ...

113
113
Bizarre keuze Garcia: "Is hij mee als hulptrainer?"

Rudi Garcia heeft niet zijn beste dagen als Belgisch bondscoach achter de rug. Tijdens het duel ...

186
186
Anderlecht, Gent, Union, ... ? 'Dit is de grootste rivaal van Club'

Club Brugge is veruit de meest succesvolle club van het voorbij decennium in het Belgische voetbal. ...

730
730
Spectaculaire terugkeer: Zidane zet zinnen op droomjob

Zinedine Zidane was bijzonder succesvol als hoofdcoach van Real Madrid. Sinds zijn vertrek bij de ...

97
97
'Club en Union knokken: nieuwe aanvaller in vizier'

Club Brugge en Union SG zijn de voorbije seizoenen uitgegroeid tot grote rivalen op sportief ...

526
526
Fred Vanderbiest pakt stevig uit: "Eén keer in vijf jaar!"

Fred Vanderbiest is uitstekend begonnen aan zijn 'T1-loopbaan' bij KV Mechelen. Malinwa kampeert al ...

124
124

Meer sportnieuws