Moedig Gent telt drie uitblinkers, maar ook twee tegenvallers

797 stemmen
Moedig Gent telt drie uitblinkers, maar ook twee tegenvallers

Het werd een erg lange en over het algemeen zeker geslaagde campagne, maar het Europese verhaal van AA Gent is uitgeschreven voor dit seizoen. De Buffalo's sneuvelden donderdagavond in de Europa League na een 1-1-gelijkspel tegen AS Roma. Bij de mannen van coach Jess Thorup liepen verschillende uitblinkers rond, al waren er ook enkele teleurstellingen.


DE UITBLINKERS
Voor deze wedstrijd waren heel wat Europese scouts naar de Ghelamco Arena afgezakt om Jonathan David te bekijken en zij zullen ongetwijfeld met een positief rapport huiswaarts keren. De Canadees scoorde niet alleen, hij vormde zeker in de eerste helft een constante gesel voor de Romeinse defensie. Zijn marktwaarde werd opnieuw met enkele miljoenen de hoogte in gestuwd, Gent heeft met hem een absolute goudmijn in handen.

Maar ook op het middenveld speelden de Buffalo's een sterke wedstrijd. Vadis Odjidja kende heel wat pech in de afwerking, maar nam zijn ploeg op sleeptouw zoals een echte aanvoerder betaamt en probeerde elke kans te grijpen om zijn ploeg weer op voorsprong te zetten. Een rijtje lager speelde ook Elisha Owusu een sterke wedstrijd. De 22-jarige Fransman moet in balbezit nog wat zuiverder worden, maar heeft alles in zich om een mooie Europese carrière uit te bouwen. In hun schaduw speelde ook Sven Kums een meer dan verdienstelijke match.

DE TEGENVALLERS
Niet iedereen haalde bij Gent echter zijn beste niveau. Laurent Depoitre is duidelijk nog niet volledig fit en toonde zich behoorlijk slordig in het samenspel. Thorup haalde hem ook terecht vroegtijdig naar de kant, misschien moet hij toch wat meer rust krijgen in aanloop naar de PO's. Achterin maakte Igor Plastun dan weer niet zo'n goede beurt. Hij hield weliswaar behoorlijk stand tegen Edin Dzeko, zijn fout bij de treffer van Justin Kluivert kwam Gent uiteindelijk bijzonder duur te staan.

LEES OOK: ‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Wie was volgens u de beste man bij AA Gent?

Meest recent

Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

6
6
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

108
108
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

32
32
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

69
69
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

176
176
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

60
60
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

628
628
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

330
330
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

24
24
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

179
179
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

658
658
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

130
130
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

375
375
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

700
700
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

515
515
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

336
336
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

530
530
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

145
145
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

162
162
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

102
102
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

107
107
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

205
205
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

339
339
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

706
706

Meer sportnieuws