Sterk Gent laat kansen opnieuw liggen en sneuvelt in Europa

232 stemmen
Sterk Gent laat kansen opnieuw liggen en sneuvelt in Europa

Het knappe Europese parcours van AA Gent zit er op. De Buffalo's speelden donderdag voor eigen volk nochtans opnieuw een sterke wedstrijd tegen AS Roma, maar een 1-1-gelijkspel was uiteindelijk om de 1-0-nederlaag van in de heenwedstrijd recht te zetten. Een gemiste kans toch wel, want Jess Thorup en zijn manschappen moesten zeker niet onderdoen voor de Italianen.


Gent moest scoren en begon ook sterk aan de match, al mocht het in de eerste minuten van geluk spreken dat Kolarov voorlangs besloot. Daarna nam de thuisploeg echter het heft helemaal in handen: David en Bezus probeerden tevergeefs van op afstand. Na 25 minuten was het dan toch raak. Dit keer kroop Bezus in de rol van aangever en David toonde zijn killer-instinct nog eens aan Europa. De vele scouts die hem kwamen bekijken kregen overigens waar voor hun geld, niet veel later mikte de Canadees de bal nipt naast.

De verdiende voorsprong van Gent bleef echter niet lang op het bord staan. De thuisdefensie maakte een slechte beurt toen Kluivert werd diep gestuurd, de Nederlander liet Kaminski kansloos. Een koude douche voor de Buffalo's, die nu opnieuw twee moesten scoren. Voor de rust lukte dat in ieder geval niet meer.

Na de pauze bleef Gent de beste ploeg, terwijl Roma elke kans aangreep om tijd te rekken. David bleef echter dreigen en ook Vadis greep elke kans aan om tot scoren te komen. De aanvoerder zag zijn vele pogingen echter telkens nipt naast gaan of geblokt worden. Ook Kums probeerde nog, net zoals de drie invallers, maar er vielen geen doelpunten meer. Gent verlaat Europa dus na erg mooie campagne, al zullen ze toch ook een wat wrang gevoel overhouden aan de dubbele confrontatie met Roma.

Scoreverloop:
1-0 (25') Jonathan David
1-1 (30') Justin Kluivert

LEES OOK: De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

Gent heeft het in Rome laten liggen ...

Meest recent

Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

67
67
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

56
56
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

86
86
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

51
51
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

289
289
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

73
73
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

195
195
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

645
645
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

19
19
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

484
484
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

96
96
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

225
225
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

794
794
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

117
117
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

210
210
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

208
208
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

560
560
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

518
518
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

963
963
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

335
335
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

526
526
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

322
322
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

204
204
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

449
449
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

51
51

Meer sportnieuws