Sterk Gent laat kansen opnieuw liggen en sneuvelt in Europa

door
Sterk Gent laat kansen opnieuw liggen en sneuvelt in Europa

Het knappe Europese parcours van AA Gent zit er op. De Buffalo's speelden donderdag voor eigen volk nochtans opnieuw een sterke wedstrijd tegen AS Roma, maar een 1-1-gelijkspel was uiteindelijk om de 1-0-nederlaag van in de heenwedstrijd recht te zetten. Een gemiste kans toch wel, want Jess Thorup en zijn manschappen moesten zeker niet onderdoen voor de Italianen.


Gent moest scoren en begon ook sterk aan de match, al mocht het in de eerste minuten van geluk spreken dat Kolarov voorlangs besloot. Daarna nam de thuisploeg echter het heft helemaal in handen: David en Bezus probeerden tevergeefs van op afstand. Na 25 minuten was het dan toch raak. Dit keer kroop Bezus in de rol van aangever en David toonde zijn killer-instinct nog eens aan Europa. De vele scouts die hem kwamen bekijken kregen overigens waar voor hun geld, niet veel later mikte de Canadees de bal nipt naast.

De verdiende voorsprong van Gent bleef echter niet lang op het bord staan. De thuisdefensie maakte een slechte beurt toen Kluivert werd diep gestuurd, de Nederlander liet Kaminski kansloos. Een koude douche voor de Buffalo's, die nu opnieuw twee moesten scoren. Voor de rust lukte dat in ieder geval niet meer.

Na de pauze bleef Gent de beste ploeg, terwijl Roma elke kans aangreep om tijd te rekken. David bleef echter dreigen en ook Vadis greep elke kans aan om tot scoren te komen. De aanvoerder zag zijn vele pogingen echter telkens nipt naast gaan of geblokt worden. Ook Kums probeerde nog, net zoals de drie invallers, maar er vielen geen doelpunten meer. Gent verlaat Europa dus na erg mooie campagne, al zullen ze toch ook een wat wrang gevoel overhouden aan de dubbele confrontatie met Roma.

Scoreverloop:
1-0 (25') Jonathan David
1-1 (30') Justin Kluivert

LEES OOK: 'Toptransfer voor Godts: prijskaartje bekend'

Gent heeft het in Rome laten liggen ...

Meest recent

'Volgende grootmachten dienen zich aan voor De Cat'

Het WK U17 mag dan wel een ontgoocheling geworden zijn voor Nathan De Cat met een snelle ...

13
13
Tzolis & Karetsas zorgen voor thriller, Zwitsers bijna zeker

Er werden zaterdagavond geen extra WK-tickets meer uitgedeeld. Zwitserland is wel zo goed als zeker ...

26
26
Raskin noemt bizarre verklaring voor Duivelse zeperd

De valiezen stonden bijna klaar voor het WK, want de verwachting was dat de Rode Duivels zaterdag in ...

26
26
'Barça dropt ferme transferbom: 120 miljoen'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over de defensie van FC Barcelona, nadat ze eerst op Club ...

48
48
'Alles op het WK: verguisde Duivel maakt wintertransfer'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

66
66
Eén lichtpuntje bij Duivels: "Verrast, maar ook een eer"

De Rode Duivels beleefden een pijnlijke namiddag in Kazachstan, want ze raakten niet verder dan een ...

132
132
2 Duivels vallen door maand: Boeckx noemt vervanger

Er valt heel wat na te kaarten over de wedstrijd van de Rode Duivels in Kazachstan. Veel goeds zit ...

228
228
Groot probleem bij Duivels? "Even verontrustend als draw"

Iedereen verwachtte dat de Rode Duivels zaterdag hun ticket voor het WK veilig zouden stellen, maar ...

75
75
Blunderende Theate reageert giftig op kritiek

De Rode Duivels slagen er maar niet in om een lijn te krijgen in hun prestaties. Zaterdag ging het ...

292
292
Dartel Spanje nog niet naar WK, Wales zonder overschot

Om 18u stonden er een aantal duels in de WK-kwalificatiecampagne op het programma. Spanje hoopte ...

76
76
Martinez dient Gattuso van antwoord: "Dat zie je in Europa niet"

Italië was ooit het grootste voetballand, maar dat is het al vele jaren niet meer. De Serie A ...

54
54
Fichaux scherp voor Duivels: "Daarover moeten we praten"

Geen Rudi Garcia op de bank bij de Rode Duivels tegen Kazachstan. Hij zat een schorsingsdag uit en ...

125
125
'De Cat krijgt concurrentie: twee rivalen voor megatransfer'

Nathan De Cat lokt interesse van Bayern München, Borussia Dortmund en ook Bayer Leverkusen. ...

112
112
Deschacht predikt rust na blamage: "Hem niet afschrijven"

Het was een povere prestatie van de Rode Duivels in en tegen Kazachstan. Het duel eindigde op 1-1 en ...

124
124
Vanaken verklaart offday: "Dat ontbrak misschien"

België speelde 1-1 tegen Kazachstan. Nog geen WK-ticket voor de Rode Duivels. Teleurstellend, ...

118
118
Doku messcherp: "Dan hebben we niks te zoeken op het WK"

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Kazachstan. Jérémy Doku was vooral in de tweede ...

125
125
Boeckx ziet gigantisch Duivels-probleem: "Wie vervangt hem?"

De Rode Duivels hebben 1-1 gespeeld tegen Kazachstan. De Belgen kregen kansen genoeg om te winnen, ...

289
289
Rapport Rode Duivels: twee buizen, verrassende sterkhouder

De Rode Duivels hebben zopas hun match tegen Kazachstan afgewerkt. Het werd geen 'walk in the park' ...

508
508
Zwak België faalt tegen tien man, WK-ticket nog niet binnen

Het WK is nog steeds niet binnen voor onze nationale ploeg. De Rode Duivels kenden een dramatische ...

147
147
Gattuso haalt uit naar FIFA: "Dit moét veranderen"

Italië zal via de barrages zijn WK-ticket veilig moeten stellen. Noorwegen is te sterk in hun ...

75
75
Enorme blunder bij België: Deschacht pleit twee spelers vrij

De Rode Duivels hebben heel veel werk. Na 45 minuten staan ze 1-0 in het krijt tegen Kazachstan. In ...

106
106
Blamage België dreigt: één speler valt zwaar door de mand

De Rode Duivels zijn om 15u begonnen aan het match in en tegen Kazachstan. De Belgen konden daar ...

357
357
Rapport Garcia: Degryse en Deschacht maken balans op

Rudi Garcia zal na de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein tien duels als coach van de Rode ...

125
125
Rode Duivels smullen nu al: "De nieuwe Eden Hazard?"

De Rode Duivels hebben geen ploeg meer van wereldklasse, maar de Belgen zijn wel nog steeds een ...

113
113
Degryse ziet één vreemde keuze van Garcia in basisploeg

De Rode Duivels nemen het op tegen Kazachstan. Een irritante verplaatsing, waar de Belgen wel ...

83
83

Meer sportnieuws