'RSCA-spelers storen zich aan Kompany en ondernemen actie'

2372
'RSCA-spelers storen zich aan Kompany en ondernemen actie'

Anderlecht moet mikken op een negen op negen wil het nog deelnemen aan PO I, hoewel Paars-Wit een dergelijke reeks dit seizoen nauwelijks kon neerzetten. Een van de redenen daarvoor waren ongetwijfeld de vele blessures, die de Brusselaars nooit toestonden een zeker ritme te vinden.

Sport/Voetbalmagazine ging op zoek naar de oorzaak van de druk gevulde ziekenboeg en kwam tot één conclusie. "De huidige malaise werd onbewust veroorzaakt door fysiekcoach Alessandro Schoenmaker. Nog geen week voor de start van de voorbereiding vertrok de Nederlander halsoverkop uit Brussel om bij Ajax aan de slag te gaan", zo stelt het weekblad. Sindsdien vulde Bram Geers, tot dan data-analyticus, de vacature in.

"Geers won het vertrouwen van Kompany, werd gepromoveerd tot fysiekcoach en daardoor was de aanstelling van een ervaren conditietrainer overbodig geworden. Een inschattingsfout, blijkt nu", aldus S/VM. Conform met de filosofie van Kompany zou immers te weinig nadruk liggen op de fysieke arbeid, maar meer op het werk met de bal. Wat mogelijk een verklaring vormt voor de vele spierblessures van Samir Nasri, Nacer Chadli, Kompany zelf en co.

UPDATE 26/02

Zoals bovenstaand al gezegd, zou er te weinig nadruk liggen op de fysieke arbeid. Of het een verklaring is waarom er zoveel blessures zijn, is het gissen, maar feit is wel dat het tot frustraties leidt bij de Anderlecht-spelers. Dat zeggen ze althans bij Sport/Voetbalmagazine. Zo zouden de spelers elke training anderhalf tot twee uur op het trainingsveld staan, maar storen de spelers zich daar aan een te lage arbeidsintensiteit.

SVM weet namelijk dat dit voornamelijk zo is bij de spelers die weten hoe er in het buitenland wordt gewerkt. Maar het is niet zo dat de spelers zich daar gewoon bij neerleggen. Een aantal spelers trainen namelijk intussen op eigen houtje bij, om de conditie te verscherpen. De spelers willen dus duidelijk meer arbeid, maar dat druist in tegen de filosofie van Kompany. Hij vindt oefeningen met bal veel belangrijker.

LEES OOK: Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Wat is er belangrijker?

Meest recent

Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

49
49
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

28
28
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

73
73
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

42
42
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

51
51
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

111
111
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

131
131
Van Handenhoven geeft verklaring voor rode kaart Vanderbiest

KV Mechelen lijkt na een lastig seizoensbegin weer recht te krabbelen. Het pakte zaterdag zijn ...

48
48
Oude bekende van Anderlecht nekt Kompany's Bayern

Vincent Kompany moest de topper tegen Borussia Dortmund nog volgen vanop zijn ziekbed en zag dat ...

89
89
Standard wint wéér niet: Kortrijk pakt eindelijk weer punt

Na vier opeenvolgende nederlagen kreeg Standard een uitgelezen kans om weer aan te knopen met de ...

45
45
Bruno voert vijf wissels door bij Anderlecht

RSC Anderlecht ontvangt KVC Westerlo. De Brusselaars moeten flink aan de bak, want bij een nieuwe ...

167
167
Heynen en Thorup benoemen pijnpunt na nederlaag

KRC Genk is weer bij af. De Limburgers verloren met 1-0 van KV Mechelen en dat is alweer duur ...

167
167
JPL-trainersontslag op til? "Ik ben ook niet dom"

De druk op Cercle Brugge-coach Lars Friis neemt stilaan ondraaglijke proporties aan. Met amper 3 op ...

138
138
Standard krijgt speler terug na lange lijdensweg

Dimitri Lavalée heeft eindelijk opnieuw minuten kunnen maken bij Standard. Na een lange ...

20
20
Charleroi wil revanche: "Er zijn geen excuses"

De 3-0-nederlaag bij Antwerp is hard aangekomen bij Sporting Charleroi. Na een veelbelovende start ...

6
6
‘Anderlecht dumpt miljoenenflop: titelheld op komst’

Miljoenen betaald, geen enkele goal en zondag negentig minuten op de bank: Oliver Antman zit in een ...

194
194
De Cuyper bepalend in stunt tegen Manchester City

In de Premier League begonnen er om 16u vijf duels. Het was vooral uitkijken naar Manchester City ...

81
81
KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

KRC Genk hoopte na drie zeges op rij tegen KV Mechelen de vierde opeenvolgende overwinning te ...

65
65
Nusa en El Khannouss schitteren in de Bundesliga

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vijf duels op het programma. Zo kwamen onder meer Bayer ...

24
24
Tresoldi schrijft geschiedenis bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi scoorde gisteren nog maar eens tegen Zulte Waregem. De aanvaller is bezig aan een ...

330
330
Anderlecht-fans laten zich horen na woorden Coucke en Bornauw

Anderlecht is al jaren op zoek naar stabiliteit. Onder Marc Coucke kwam die er nog niet. Die vond ...

122
122
Van der Elst ziet nieuw fenomeen opstaan bij Union SG

Relebohile Mofokeng heeft nog maar net zijn strepen verdiend bij Union SG, maar de Zuid-Afrikaan ...

73
73
Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

94
94
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

80
80
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

191
191

Meer sportnieuws