Ariël Jacobs heeft in zijn nieuwe autobiografie enkele opmerkelijke uitspraken gedaan. In een gesprek met
Het Laatste Nieuws ging hij er verder op in. Zo zou de trainer van RSC
Anderlecht er spijt van hebben dat hij in 2007 de hoofdtrainer van de Belgische topclub werd.
In dat jaar werd Frank Vercauteren ontslagen, Jacobs was toen zijn assistent. Het bestuur besloot om hem vooruit te schuiven naar de vacante positie als coach. "Ik had een clausule moeten laten opnemen dat ik nooit in aanmerking kon komen voor de positie van hoofdcoach bij Anderlecht."
"Frankie en ik verschilden wel eens van visie over de inhoud van een training en de manier waarop die werd overgebracht. Maar in mijn ogen is het niet dat je door een dissidente stem te laten horen plots niet meer kan samenwerken." Jacobs werd ook moe van de kritiek uit de Belgische media na zijn aanstelling. "Van een T2 of T3 wordt al snel gezegd dat hij een potenzager is. Bij het ontslag van Vercauteren heb ik zelf ook dat etiket gekregen."
Als het laatste ging Jacobs opnieuw in het feit dat hij in 2007 geen coach wilde worden. "Als ik nu terugkijk op die hele situatie toen en wat er nadien over gezegd en geschreven is, beklaag ik me nog steeds dat ik - net zoals ik daar destijds bij Genk als technisch directeur had op aangedrongen - niet een clausule had laten opnemen die bepaalde dat ik nooit in aanmerking kon komen voor de positie van hoofdcoach."