Mister Michel niet te spreken: "Kan strijd om PO I sterk beïnvloeden"

door
Mister Michel niet te spreken:

Zoals dat elk weekend het geval is deden ook op speeldag 27 een aantal discutabele fasen de nodige stof opwaaien, met vooral in de topper tussen Club Brugge en Charleroi flink wat commotie. In haar wekelijkse rapport velt het Referee Department haar oordeel over de meest besproken momenten van de afgelopen dagen. Zo werd zeker één fout gemaakt.


De discutabele fase bij Club Brugge-Charleroi werden volgens het Referee Department correct behandeld door de VAR. Een ander verhaal in Kortrijk, waar de Kerels vrijdag om een strafschop vroegen na een contact tussen Genk-verdediger Eboue Kouassi en Ilombe Mboyo. Er werd wel degelijk duwfout gemaakt, maar ref Wesley Alen merkte dat niet op. Ook de videoscheids kwam niet tussenbeide, een onterechte beslissing volgens de voetbalbond: KVK had een strafschop moeten krijgen.

UPDATE 25/02
Genk, dat de wedstrijd uiteindelijk met slechts 0-1 won, kwam dus goed weg. En deze scheidsrechterlijke dwaling zou wel eens grote gevolgen kunnen hebben voor de samenstelling van Play-Off I. Racing blijft hierdoor namelijk zesde met één punt meer op KV Mechelen en vier stuks meer dan RSC Anderlecht. Met nog slechts drie wedstrijden te gaan zouden die gewonnen punten van in Kortrijk dan ook doorslaggevend kunnen worden.

Bij Paars-Wit is men logischerwijs dan ook niet opgezet met deze beslissing. Zo toonde ere-manager Michel Verschueren zich streng op Twitter. "Dit kan de strijd voor de zesde plaats in PO I sterk beïnvloeden", klonk het. Hij krijgt daarbij de steun van Cercle-preses Vincent Goemaere: "En niet alleen voor PO I, beste Michel .. zeker ook voor het behoud in 1A."

LEES OOK: 'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Denkt u dat deze fase doorslaggevend gaat worden?

Meest recent

'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

8
8
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

50
50
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

13
13
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

44
44
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

82
82
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

182
182
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

163
163
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

65
65
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

52
52
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

61
61
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

40
40
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

441
441
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

155
155
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

401
401
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

47
47
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

438
438
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

209
209
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

187
187
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

329
329
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

205
205
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

519
519
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

148
148
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

49
49
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

264
264

Meer sportnieuws