Mister Michel niet te spreken: "Kan strijd om PO I sterk beïnvloeden"

door
Mister Michel niet te spreken:

Zoals dat elk weekend het geval is deden ook op speeldag 27 een aantal discutabele fasen de nodige stof opwaaien, met vooral in de topper tussen Club Brugge en Charleroi flink wat commotie. In haar wekelijkse rapport velt het Referee Department haar oordeel over de meest besproken momenten van de afgelopen dagen. Zo werd zeker één fout gemaakt.


De discutabele fase bij Club Brugge-Charleroi werden volgens het Referee Department correct behandeld door de VAR. Een ander verhaal in Kortrijk, waar de Kerels vrijdag om een strafschop vroegen na een contact tussen Genk-verdediger Eboue Kouassi en Ilombe Mboyo. Er werd wel degelijk duwfout gemaakt, maar ref Wesley Alen merkte dat niet op. Ook de videoscheids kwam niet tussenbeide, een onterechte beslissing volgens de voetbalbond: KVK had een strafschop moeten krijgen.

UPDATE 25/02
Genk, dat de wedstrijd uiteindelijk met slechts 0-1 won, kwam dus goed weg. En deze scheidsrechterlijke dwaling zou wel eens grote gevolgen kunnen hebben voor de samenstelling van Play-Off I. Racing blijft hierdoor namelijk zesde met één punt meer op KV Mechelen en vier stuks meer dan RSC Anderlecht. Met nog slechts drie wedstrijden te gaan zouden die gewonnen punten van in Kortrijk dan ook doorslaggevend kunnen worden.

Bij Paars-Wit is men logischerwijs dan ook niet opgezet met deze beslissing. Zo toonde ere-manager Michel Verschueren zich streng op Twitter. "Dit kan de strijd voor de zesde plaats in PO I sterk beïnvloeden", klonk het. Hij krijgt daarbij de steun van Cercle-preses Vincent Goemaere: "En niet alleen voor PO I, beste Michel .. zeker ook voor het behoud in 1A."

LEES OOK: Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Denkt u dat deze fase doorslaggevend gaat worden?

Meest recent

'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

103
103
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

2
2
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

35
35
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

108
108
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

63
63
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

177
177
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

85
85
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

107
107
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

81
81
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

98
98
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

288
288
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

36
36
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

515
515
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

307
307
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

114
114
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

148
148
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

258
258
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

110
110
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

75
75
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

167
167
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

45
45
Van der Elst stuurt Club grote waarschuwing voor Atletico

Club Brugge haalde vorig seizoen knap de achtste finales van de Champions League en hoopt dat ...

100
100
'Nieuwe knaltransfer Union: meer dan 20 miljoen'

Union moet de Champions League-wedstrijden van deze week op de televisie volgen, nadat de ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Twijfels rond Schreuder, exit Verschaeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

365
365
Mbappé scheldt ‘racist’ de huid vol: “Nooit meer spelen”

De racismerel in de Champions League tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. ...

142
142

Meer sportnieuws