Cercle is helemaal terug met derde zege op rij, Essevee haakt af voor PO1

door
Cercle is helemaal terug met derde zege op rij, Essevee haakt af voor PO1

De degradatiestrijd ligt nu echt weer helemaal open. Cercle Brugge ging nu ook winnen in Moeskroen en pakt zo negen op negen. Het komt zo naast Waasland-Beveren in de stand. Ook KV Oostende ziet de Bruggelingen naderen, want zij bleven steken op 1-1 tegen Zulte Waregem. Essevee lijkt zo definitief af te haken in de strijd om Play-Off I.


MOESKROEN - CERCLE BRUGGE 0-1
Cercle Brugge heeft de degradatiestrijd weer helemaal opengegooid door voor de derde keer op rij te winnen. Op Moeskroen viel het verlossende doelput een kwartier voor tijd. De Belder knalde knap het enige doelpunt van de wedstrijd binnen. Moeskroen drong daarna nog voorzichtig aan, maar Cercle hield al bij al makkelijk stand. Daardoor heeft het de kloof met Waasland-Beveren helemaal gedicht en komt het ook op twee punten van KV Oostende.

Scoreverloop: 75' De Belder (0-1)

KV OOSTENDE - ZULTE WAREGEM 1-1
De kustploeg moest immers vrede nemen met een gelijkspel tegen Zulte Waregem, dat stilaan zijn laatste troef in de strijd om Play-Off verspeeld lijkt te hebben. Het heeft nu immers al zes punten minder dan Genk met nog drie matchen te gaan. Het begon nochtans veelbelovend voor KVO, want het kwam op voorsprong na een strafschop van Skulason. Marcq maakte echter vrij snel gelijk en na rust liet KVO de kansen liggen om te winnen. Met het gelijkspel schiet geen van beiden echt op.

Scoreverloop: 24' Skulason (1-0, strafschop), 33' Marcq (1-1)

LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Wie zal uiteindelijk degraderen?

Meest recent

Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

11
11
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

48
48
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

100
100
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

62
62
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

57
57
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

67
67
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

154
154
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

94
94
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

86
86
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

118
118
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

51
51
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

291
291
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

311
311
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

150
150
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

86
86
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

51
51
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

320
320
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

101
101
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

130
130
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

360
360
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

198
198
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

217
217
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

66
66
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

120
120
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

456
456

Meer sportnieuws