Sterke Rouches gooien strijd om zesde plek in Play-Off I weer helemaal open

544 stemmen
Sterke Rouches gooien strijd om zesde plek in Play-Off I weer helemaal open

Na een prima eerste helft heeft Standard zijn plek in Play-Off I veilig gesteld. De Rouches voetbalden voor de rust al een dubbele voorsprong bij mekaar en hielden na de pauze relatief eenvoudig stand. Door deze nederlaag van Racing Genk ligt de strijd om een plek bij de eerste zes weer helemaal open.

Racing Genk deed eerder deze week een prima zaak met het gelijkspel op Antwerp. De Limburgers stonden zo virtueel vier punten voor hun eerste achtervolger (KV Mechelen) maar voelden wel opnieuw druk van Malinwa na hun zege gisteren tegen Anderlecht. Standard van zijn kant was quasi zeker van een plek bij de eerste zes en hoopte om de kloof met de concurrentie wat kleiner te maken. De thuisploeg begon ongewijzigd aan de partij, bij de bezoekers kregen Lestienne en Cop een basisplaats. Oulare was er niet bij door een schorsing.
Gretige Rouches slaan Racing Genk KO voor de rust
Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in een aangename openingsfase, na dik vijf minuten spelen stelde Bongonda doelman Bodart een eerste keer op de proef, het sluitstuk van de Rouches pareerde gevat. De thuisploeg bleef gevaarlijk en Bodart moest een paar minuten later opnieuw alert zijn toen Laifis zich de bal liet afsnoepen door Ito, de bezoekende doelman dook goed in de voeten. Van bezoekende zijde zagen we voorlopig enkel een flauw schotje van Cop dat hoog over vloog. Op het halfuur viel er plots toch een doelpunt uit de lucht voor Standard toen Vanheusden na een hoekschop van dichtbij raak schoot: 0-1. Blauw-Wit zag nu even sterretjes en kwam niet veel verder dan een vrije trap, van notabene Onuachu, die hoog over vloog. Op slag van rust maakten de Rouches de opdracht voor Racing Genk nog wat zwaarder. Amallah stuurde Cop het straatje in en die stifte de 0-2 knap in doel. Bij de rust leek Standard op rozen te zitten.

Vanheusden bekroont een sterke match met de 0-1.
Racing Genk schiet te laat wakker
Ook na de rust waren de eerste kansen voor Racing Genk, Onuachu knikte de beste over de kooi van Bodart. Aan de overzijde pakte Didillon uit met een prachtige redding op een volley van Carcela en even later knikte Cop nipt naast. De wedstrijd ging nadien op slot en pas halfweg de tweede helft schoot Limbombe nog eens binnen het bereik van Bodart. De thuisploeg kreeg toch terug wat moed en had pech dat een prachtige kopbal van Onuachu nog uit de winkelhaak werd geranseld door Bodart. Op dik vijf minuten van het einde werd het toch nog spannend: Dewaest kreeg veel teveel ruimte in de zestien meter en kopte gemakkelijk raak: 1-2. Boljevic maakte het zaakje echter helemaal af door in de blessuretijd de 1-3 te maken op assist van Lestienne. Zo wordt zowel de degradatiestrijd als de strijd om het laatste plekje in Play-Off I razend interessant.
Scoreverloop:
0-1 (31') Vanheusden, 0-2 (42') Cop, 1-2 (84') Dewaest, 1-3 (90+2') Boljevic

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Wie zal het halen als zesde ploeg?

Meest recent

Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

55
55
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

52
52
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

70
70
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

48
48
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

282
282
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

71
71
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

190
190
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

635
635
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

18
18
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

481
481
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

95
95
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

222
222
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

791
791
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

116
116
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

210
210
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

208
208
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

560
560
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

511
511
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

960
960
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

335
335
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

524
524
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

319
319
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

201
201
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

447
447
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

51
51

Meer sportnieuws