Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

door
Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

Na een uiterst spannende topper heeft Beerschot de drie punten thuis gehouden tegen OHL. De Mannekes beginnen zo in pole position aan de laatste twee speeldagen in de Proximus League en zetten stevig druk op de concurrentie.

De ontknoping in 1B beloofde een Hitchock-scenario te worden. Met maar liefst vier ploegen stonden ze te dringen om het tweede finaleticket te pakken in de Proximus League. Twee van deze tenoren stonden vanavond tegenover mekaar: OHL, dat de eerste periode al won en Beerschot, dan in periode twee aardig op dreef was. Op het Kiel hadden de bezoekers in de eerste helft het betere van het spel. De eerste goede kans was wel voor Ibara die met een teen de bal tegen de paal verlengde. Aan de overzijde verdween ook een kopbal van Sowah tegen het doelhout. De Mannekes claimden voor de rust nog een strafschop na een fout op Ibara maar daar ging de scheidsrechter niet op in. Na een intense maar potige eerste helft stond het nog 0-0.
De thuisploeg nam een furieuze start in de tweede helft en na amper twee minuten spelen brak Tissoudali de ban: 1-0. Beerschot duwde nu door en op het uur verdubbelde het reeds de voorsprong met een fraaie kopbal van Frans: 2-0. OHL was even aangeslagen maar kwam op een kwartier van het einde weer helemaal in de wedstrijd toen Van den Bergh met een halve omhaal de aansluitingstreffer op het bord zette. De Leuvenaren geloofden plots terug volop in een goed resultaat maar in een prangende slotfase kwam het niet meer tot de gelijkmaker. Zo begint Beerschot in pole position aan de laatste twee speeldagen.
Scoreverloop:
1-0 (47') Tissoudali, 2-0 (60') Frans, 2-1 (79') Van den Bergh

LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

🚀

Pakt Beerschot het tweede finaleticket?

Meest recent

De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

2
2
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

58
58
De Bruyne schittert plots in opmerkelijk filmpje: "King Kev"

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

2
2
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

139
139
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

83
83
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

95
95
Vannieuwkerke geeft inkijk in financiën: absurd unicum

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

20
20
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

135
135
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

46
46
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

186
186
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

33
33
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

68
68
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

97
97
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

74
74
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

65
65
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

548
548
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

54
54
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

70
70
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

262
262
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

150
150
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

53
53
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

190
190
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

211
211
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

210
210

Meer sportnieuws