TRANSFERUURTJE: 'Club wil deal van 25 miljoen, bliksemtransfer Haaland'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil deal van 25 miljoen, bliksemtransfer Haaland'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge neemt komende zomer allicht opnieuw afscheid van enkele sterkhouders, vooral Emmanuel Dennis lijkt in aanmerking te komen voor een nieuwe stap. Aan interesse alvast geen gebrek. Dennis werd eerder al gelinkt aan enkele Engelse middenmoters, volgens Het Laatste Nieuws schrijft dat nu ook Borussia Dortmund zich aan het front gemeld. Volgens de krant mikt Blauw-Zwart wel op zo'n 25 miljoen euro, een evenaring van het huidige transferrecord.

RSC Anderlecht heeft opnieuw twee spelers van de hand weten te doen. Zo gaat Kenny Saief de komende maanden aan de slag bij Legia Gdansk. De Poolse eersteklasser huurt Saief zonder aankoopoptie van Paars-Wit. Andy Najar is dan weer op weg naar de MLS. De Hondurese back, die door aanhoudend blessureleed niet langer in de plannen voorkwam, zou aan de slag gaan bij Los Angeles FC. Een bevestiging daarvan ontbreekt momenteel wel nog.

Standard zag de voorbije mercato's al een pak sterkhouders vertrekken en mogelijk is Samuel Bastien de volgende die aan dat lange lijstje zal worden toegevoegd. Volgens Het Laatste Nieuws wordt Bastien gevolgd door verschillende clubs uit de Serie A en ook vanuit andere buitenlandse competities heerst er belangstelling. De kans bestaat dus dat hij na het seizoen alweer vertrekt, al wil men uit de entourage van de 23-jarige middenvelder een verlengd verblijf ook niet uitsluiten.

BUITENLAND
Dries Mertens gaat dan mogelijk toch een nieuw contract tekenen bij SSC Napoli. Zo meldt Angelo Taglieri bij Radio Marte dat speler en club bijna een akkoord hebben gevonden omtrent een contractverlenging. Volgens de journalist wil de Rode Duivel dolgraag bij de Italiaanse topclub blijven, en is hij bereid om water bij de wijn te doen over de financiële details.

Erling Braut Haaland is een waar fenomeen en scoort nu ook aan de lopende band bij Borussia Dortmund. Maar mogelijk is zijn passage in de Bundesliga van korte duur. Zo zou Manchester City concrete interesse vertonen om de Noor aankomende zomer over te nemen met een bliksemtransfer, aldus het voetbalmedium 90Min. Bij de Engelse titelverdediger zou hij Sergio Agüero op termijn moeten vervangen als nieuwe aanvalsleider.

Volgens The Sun is een vertrek van Lionel Messi bij FC Barcelona niet langer uitgesloten. De Engelse krant weet dat de onderhandelingen tussen de Argentijn en de Catalaanse club bijzonder moeilijk verlopen, en dat Messi steeds meer denkt aan een vertrek. Manchester United zou de grootste kanshebber zijn in de strijd om Messi, al zou het met stadsgenoot City wel een te duchten concurrent krijgen.

Dayot Upamecano geniet de belangstelling van diverse Europese topclubs. De 21-jarige Franse verdediger maakt momenteel veel indruk bij RB Leipzig, wat onder meer FC Barcelona, Bayern München en Arsenal niet is ontgaan. In Leipzig heeft de centrale verdediger nog een contract tot medio 2021. Daarin zit een afkoopclausule van 65 miljoen euro, wat geen probleem moet vormen voor de kapitaalkrachtige geïnteresseerden.

Feyenoord moet er steeds meer rekening mee houden dat toptalent Orkun Kökcü na dit seizoen vertrekt. Na Arsenal zou ook stadsgenoot Chelsea zich willen versterken met de middenvelder, zo meldt de Turkse krant Milliyet. Chelsea zou de Feyenoorder hebben bestempeld als een speler met een groot potentieel.

LEES OOK: Fenomenale Haaland passeert Ronaldo, Lokonga wéér belangrijk

Denkt u dat Dennis een basisspeler zou zijn bij het huidige Dortmund?

Meest recent

'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

3
3
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

65
65
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

24
24
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

123
123
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

210
210
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

73
73
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

170
170
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

78
78
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

42
42
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

184
184
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

56
56
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

149
149
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

180
180
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

90
90
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

325
325
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

538
538
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

102
102
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

32
32
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

516
516
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

127
127
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

198
198
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

299
299
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

36
36
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

76
76
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

148
148

Meer sportnieuws