Emery doet Arsenal-boekje open: "De club was al in vrije val"

door
Emery doet Arsenal-boekje open:

Na een samenwerking van anderhalf jaar werd Unai Emery in november door Arsenal op straat gezet. The Gunners moesten op dat moment dealen met slechts één zege in zeven wedstrijden. Maar sinds de aanstelling van Mikel Arteta loopt het nog steeds niet op rolletjes bij Arsenal.


Redenen genoeg voor Emery om zijn boekje eens open te doen. "Arsenal was een club die al twee jaar voor mijn entree aan het afglijden was. We hebben die vrije val gestopt en begonnen aan een wederopbouw van de club, met onder andere de finale van de Europa League en de vijfde plaats op slechts één punt van Tottenham", aldus Emery tegenover France Football.

Volgens de Spanjaard werd dat herstelproces echter tegengewerkt door een slecht transferbeleid. "We raakten onze vier aanvoerders kwijt: Laurent Koscielny, Petr Cech, Aaron Ramsey en Nacho Monreal. Het waren de persoonlijkheden die we dit seizoen misten om op het juiste pad te blijven", refereert de Spanjaard naar de verkopen aan het begin van het seizoen.

Die ervaring was nodig om supersterren als Alexandre Lacazette en Mesut Özil bij de les te houden, vervolgt de trainer. "Er waren een paar sterren die niet de juiste houding hadden en om meer vroegen dan wat ze gaven. Als je dat allemaal meeneemt, dan is duidelijk dat we tijd nodig hadden om de transitie naar het nieuwe Arsenal een succes te maken. Dat is wat ik wilde", aldus Emery die de clubleiding gebrek aan geduld verwijt.

LEES OOK: Trossard stuurt Arsenal duidelijke toekomstboodschap

Arsenal heeft Emery te snel laten gaan ...

Meest recent

Anderlecht weer kampioen? Edwin van der Sar stelt voorwaarde

RSC Anderlecht kruist zondagmiddag de degens met rivaal Club Brugge en die partij krijgt voor de ...

6
6
Kroos zwaar onder de indruk: "Daarvoor verdient Kompany lof"

Vincent Kompany levert fantastisch werk bij Bayern München. Vorig jaar op overtuigende wijze de ...

10
10
'Gevolgen na Barça-stunt: dubbele winterbom bij Club'

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door het grote FC Barcelona ...

93
93
"Wie denkt hij wel dat hij is?" - aanvaller torpedeert kansen bij Duivels

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

64
64
'Lewandowksi verlaat Barça: sprookjestransfer in januari'

Robert Lewandowski maakte afgelopen weekend zijn rentree bij FC Barcelona na een kleine ...

69
69
DAZN-affaire escaleert voort: cruciaal nieuws voor supporters

De soap rond de beeldrechten in het Belgisch voetbal blijft de gemoederen bedaren. DAZN, de Pro ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Kompany-vloedgolf in München, schoktransfer Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

239
239
'Ajax schokt Antwerp: plan rond Overmars lekt uit'

Hoogspanning op de Bosuil, waar mits een nieuwe teleurstelling tegen La Louvière het lot van ...

148
148
'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

Amper een paar dagen na de spectaculaire 4-3 zege in Braga moet KRC Genk alweer vol aan de bak, want ...

104
104
Hasi verrast iedereen: durft volle aanval tegen Club Brugge

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen is de crisis even weg bij RSC Anderlecht, waar Besnik ...

196
196
'Leko broedt op primeur: twee wijzigingen bij AA Gent'

KAA Gent krijgt zondag KRC Genk over de vloer. Terwijl de Limburgers vertrouwen tankten in Braga ...

188
188
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

353
353
'D-Day bij Antwerp: Wils maakt bocht van 180 graden'

Het moment van de waarheid is aangebroken op de Bosuil, waar Stef Wils zaterdag maar beter kan ...

283
283
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

150
150
Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

85
85
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

185
185
Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

152
152
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

117
117
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

326
326
‘Antwerp in stress: Overmars terug naar Ajax?’

Ajax wankelt, en dan duikt meteen weer de naam Marc Overmars op. Antwerp wordt nerveus: Ajax klopte ...

237
237
Leko verrast: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij AA Gent draait het bijzonder wisselvallig. De Buffalo’s doen het voorlopig niet bepaald ...

180
180
Via Club en Rode Duivels weldra naar Europese topcompetitie?

Dat de Belgen geen grote weelde zoals vroeger hebben in de aanval, werd gisteren duidelijk. Rudi ...

151
151
Primeur bij Anderlecht: "Hopelijk extra motivatie"

RSC Anderlecht speelt zondag tegen Club Brugge. Coach Besnik Hasi sprak zich op zijn persbabbel uit ...

353
353
Antwerp met zorgen: grotere problemen op komst?

Royal Antwerp FC staat op een schabouwelijke voorlaatste plaats in de Jupiler Pro League. Dan wordt ...

447
447
Forbs na demonstratie: "De match tegen FC Barcelona was..."

Club Brugge kende een geweldige Europese avond tegen FC Barcelona. Carlos Forbs was samen met Hans ...

198
198

Meer sportnieuws