Kolossale gok: hoe Anderlecht het lot tart met Colassin

door
Kolossale gok: hoe Anderlecht het lot tart met Colassin

Met Dejan Joveljic vond Michael Verschueren vlak voor de transferdeadline nog zijn beoogde spits, maar een basisplaats komt voor de Servische huurling net iets te vroeg. In Gent doet Anderlecht vanavond dus gewoon weer een beroep op Antoine Colassin, hoewel de jongeling een operatie aan de enkel moet ondergaan. Een gevaarlijk spelletje waarmee Paars-Wit het onheil over zichzelf af dreigt te roepen.


Arm Anderlecht. Telkens wanneer de Brusselaars een opsteker denken te vinden in dit moeilijke seizoen, slaat het noodlot onverbiddelijk toe – al mag de factor pech niet overschat worden. Toch valt het dubbeltje elke keer opnieuw net op zijn verkeerde kant. Op speeldag 10 in Charleroi leek Samir Nasri bijvoorbeeld eindelijk op weg naar zijn beste vorm, maar net dan geraakte hij definitief op de sukkel. Philippe Sandler, helaas dus ook wat blessures betreft een pupil van Vincent Kompany, maakte toen eveneens zijn laatste competitieoptreden. De Nederlander van Manchester City werd intussen geopereerd aan zijn knieletsel.

BLESSURES ALS SPELBREKER
Nacer Chadli was op Mambourg nog beslissend, net zoals een week later tegen STVV. Sindsdien miste de sterkhouder evenwel vijf duels, wanneer Chadli wél aantrad was hij op fysiek vlak duidelijk nooit meer 100 procent zichzelf. Zijn kuit baart Anderlecht nu zorgen, net zoals de aanslepende situatie van Landry Dimata. Verschueren kondigde begin december nog fier aan dat diens comeback nabij was, nu wordt al gemikt op de play-offs – zij het I of II. Yari Verschaeren wordt gelukkig sneller terug verwacht. De youngster moet nu echter van nul herbeginnen, nadat hij voor zijn ongelukkige kwetsuur net stilaan het juiste ritme beet had.



Welke bijdrage Anthony Vanden Borre sportief zou leveren was dan weer een vraagteken, maar qua feel-good story kon zijn eerherstel alvast tellen. Net toen het hoogtepunt – een officieel optreden in het Paars-Witte shirt – nabij leek, gooide een hamstringblessure evenwel roet in het eten. Zelfs bij het lozen van de vele overbodige pionnen kreeg Anderlecht trouwens met de spelbreker te kampen. Zo had Verschueren na lang zoeken dan toch een oplossing gevonden voor Adrien Trebel, tot ook de grootverdiener plots onder het mes moest om zijn knieprobleem aan te pakken. En dat na maanden in de tribunes te hebben vertoefd.

KOPZORGEN & KEERZIJDE
Over de vele tegenslagen van Kompany zelf, die al meer matchen aan de kant dan tussen de lijnen stond, hebben we het dan zelfs nog niet gehad. Die kopzorgen leken voortaan eindelijk tot het verleden te behoren, want voor de eerste keer dit seizoen werkte de verdediger probleemloos vijf wedstrijden op een rij af. Jammer genoeg kon ook dat niet blijven duren, want voor het bezoek aan de Ghelamco Arena geeft hij nu forfait. Al is het natuurlijk nooit uitgesloten dat de speler-inspirator nog een miraculeuze verschijning maakt, want ook in Oostende viel zijn naam niet te bespeuren in de selectie die vooraf werd aangekondigd.



Een flink aantal van deze blessuregevallen komen niet geheel als een verrassing, want dat risicopatiënten als Kompany, Chadli en Nasri geregeld in de lappenmand zouden liggen viel te denken. Indien Joveljic en Marko Pjaca straks in hetzelfde bedje ziek zijn, hoeft Anderlecht zich dus niet verwonderd in de haren te krabben. Op zóveel pech hadden ze in het Lotto Park desondanks uiteraard niet gerekend, en al helemaal niet aan zulk een slechte timing. Gelukkig is er ook een positieve keerzijde aan de medaille: de karrenvracht aan jonkies die volop hun kans kregen. Met als laatste succesverhaal Colassin, vervanger van Kemar Roofe.

KWISTIG MET COLASSIN
Waar de gekwetste Engelsman ondanks zijn degelijke doelpuntenproductie nog niet kon imponeren, wist Colassin in zijn eerste drie duels op het hoogste niveau meteen efficiëntie te koppelen aan kwaliteit. Niet alleen was zo een nieuwe publiekslieveling geboren, maar Anderlecht leek vooral eindelijk de spits beet te hebben waar het al zolang naar op zoek was. Gevonden op Neerpede dan nog wel: een idealer scenario kon zich, zeker in deze barre tijden, niet ontplooien. Helaas was het Francky Vercauteren en co opnieuw niet gegund, want de partij in Gent wordt voor het 18-jarige talent wellicht al de laatste van het seizoen.



Opnieuw een fikse tegenslag dus, al mogen de Brusselaars de hand hier misschien toch ook ietwat in eigen boezem steken. Akkoord, nood breekt wet, maar voor een jongen die pas komt piepen werd de afgelopen weken wel érg kwistig omgesprongen met Colassin zijn krachten. Meteen drie keer de volle 90 minuten, hoewel zijn kaars in zijn knappe debuut tegen Club Brugge duidelijk al na een uur uit was. Een week later hinkte hij tegen Cercle naar het eindsignaal, het gevolg van een tik tegen de enkel die de kiem legde voor het huidige probleem. Toch werd de enige 'fitte' spits in de kern ook tegen Moeskroen de wei ingestuurd.

WANHOPIGE GOK
Nu bekend raakte dat hij binnenkort geopereerd wordt, stellen we ons de vraag in welke mate de blessure nog verergerde door te blijven spelen. Een bedenking die ze zich in het Lotto Park niet lijken te maken, want ook in Gent moet Colassin nog het gewicht van de aanval dragen. Gezien de wanhopige ambitie om de eindsprint richting PO I verder te zetten ergens te begrijpen, al hoeft puntenverlies in de Ghelamco Arena nog niet het einde te betekenen. Vooral in de vijf daaropvolgende wedstrijden tegen KV Mechelen, Eupen, Waasland-Beveren, Zulte Waregem en STVV mag RSCA dan wel niks meer laten liggen.



Zelfs als we meegaan in het belang van de aanstaande topper, is het echter nog maar de vraag of het wel slim is om nu all-in te gaan met Colassin. Dat een veteraan de pijn in soortgelijke omstandigheden al eens verbijt is niet ongebruikelijk, maar voor een onervaren speler die nog maar pas zijn doorbraak beleeft lijkt het ons toch een enorme gok. Mocht de tiener – die deze week niet trainde – nog meer gehavend uit de strijd komen, zal Anderlecht zich hoe dan ook stevig voor het hoofd slaan. Niet alleen kan het een extra probleemgeval missen als kiespijn, vooral Colassin zijn verdere carrière mag niet in het gedrang komen.

DONKERE WOLKEN
Anderlecht wordt tegenwoordig gedreven door data en geleid door mensen die hun strepen in het bedrijfsleven verdienden. Misschien is het dus tijd voor een risico-batenanalyse wat het opstellen van Colassin betreft. Ons advies zou alvast negatief zijn, ondanks het gebrek aan alternatieven in een belangrijke match. Snel onder het mes, rustig laten revalideren en klaarstomen om volgende zomer scherp aan het seizoen te beginnen vinden wij namelijk desalniettemin toch een beter devies. Hopelijk zijn de donkere wolken boven Brussel tegen dan eindelijk écht verdwenen.

LEES OOK: Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

Is het volgens u een goed idee om Colassin nog te laten spelen tegen Gent?

Meest recent

Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

43
43
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

36
36
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

250
250
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

89
89
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

667
667
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

144
144
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

602
602
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

60
60
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

157
157
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

218
218
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

84
84
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

175
175
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

548
548
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

69
69
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

31
31
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

204
204
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

263
263
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

546
546
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

205
205
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

171
171
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

149
149
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

97
97
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

84
84
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

411
411

Meer sportnieuws