TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel Club Brugge inmiddels al een nieuwe spits heeft gevonden, blijft Mbaye Diagne voor problemen zorgen. De Senegalees werd bij Blauw-Zwart aan de kant geschoven en zou de voorbije weken in zijn geboorteland hebben vertoefd in afwachting van een oplossing. Maar dat is niet naar de zin van zijn moederclub Galatasaray. Voorzitter Mustafa Cengiz verstuurde bij BeIN Sports dan ook een pittige waarschuwing. "Zo kunnen ze niet omgaan met een van mijn grootste investeringen ooit. Ze moeten ons bijna 15,5 miljoen euro betalen (allicht de rest van de huursom + het afkoopbedrag van 13,5 miljoen, nvdr.). Als ze dat niet doen, gaan we naar de FIFA", klonk het hard.

De leider in de Jupiler Pro League kreeg echter ook goed nieuws te horen. Er werd immers aangenomen dat Krépin Diatta komende zomer een stap naar een grotere competitie zou zetten, maar daar denkt hij blijkbaar zelf anders over. Bij Het Laatste Nieuws laat de sterkhouders immers verstaan dat hij openstaat voor nog een seizoen bij Blauw-Zwart. "Waarom niet? Ik zie me momenteel niet voor een andere ploeg uitkomen", klonk het duidelijk.

RSC Anderlecht liet in januari al heel wat spelers vertrekken en die uitverkoop gaat komende zomer gewoon door. Zo lijken Adrien Trebel, Samir Nasri en Nacer Chadli grote kandidaten om Sporting te verlaten tijdens de zomermaanden. "De bedoeling is dat Adrien Trebel vertrekt. En de transfersom moet goedkoop zijn, enkel dan willen we Nacer houden", verklaarde sportieve baas Michael Verschueren, die eerder al de deur dicht deed voor een verlengd verblijf van Nasri, bij Het Laatste Nieuws.

De 20-jarige Maxime Busi is bezig aan een goed seizoen bij Charleroi en dat leverde hem interesse vanuit onder meer de Serie A op. Maar de Belgische belofte-international denkt momenteel niet aan vertrekken. "Het is waar dat er over Torino werd gepraat maar ik ben nog altijd bij Charleroi, ik speel voor Charleroi en ik focus mij op Charleroi", zei het talent aan La Dernière Heure.

BUITENLAND
Dries Mertens bleef afgelopen winter bij SSC Napoli, maar nog steeds is niet duidelijk waar hij volgend seizoen zal spelen. De interesse is er in ieder geval niet op verminderd. Volgens Juvenews, een online tak van het grote Gazzetta dello Sport, zou Maurizio Sarri bij Juventus immers hebben gepleit voor de komst van de Rode Duivel. De twee werkten in het verleden al succesvol samen in Napels en Sarri wil dat volgend seizoen herhalen in Turijn. Ook Inter en Chelsea zouden nog steeds in de race zitten.

FC Barcelona aast al een tijdje achter de diensten van Lautaro Martinez, maar het zal bijzonder moeilijk worden om de Argentijn los te peuteren bij Internazionale. In de eerste twee weken van juni geldt een clausule in zijn contract waardoor Martinez voor 111 miljoen euro Inter kan verlaten, maar volgens Mundo Deportivo zijn de Italianen van plan hun goudhaantje een nieuw contract voor te schotelen. Dat zou ook inhouden dat de afkoopsom nog wat opgetrokken zal worden.

Victor Osimhen maakt enkele maanden na zijn overgang naar Lille OSC alweer kans op een nieuwe toptransfer. In Rijsel wrijven ze zich alvast in de handen, want de 12 miljoen die zij neertelden bij Charleroi lijken straks zo peanuts te worden. Aan interesse alvast geen gebrek, want volgens Le10Sport azen zowel Real Madrid als Barcelona op zijn diensten. De Spaanse grootmachten zullen komende zomer allicht gaan strijden om zijn handtekening.

De uitstekende prestaties van Virgil van Dijk bij Liverpool hebben logischerwijs de nodige interesse gelokt. Afgelopen weekend geraakte bekend dat Juventus van hem opnieuw de duurste verdediger ooit wil maken. Maar Melissa Reddy van The Independent heeft de Oranje-international besloten om 'nee' te zeggen tegen een nieuwe toptransfer. Zij meldt namelijk dat Van Dijk weldra zal verlengen op Anfield.

LEES OOK: Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Indien Anderlecht één speler zou houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

5
5
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

88
88
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

39
39
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

213
213
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

109
109
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

123
123
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

300
300
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

28
28
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

310
310
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

265
265
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

85
85
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

183
183
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

449
449
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

135
135
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

101
101
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

67
67
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

228
228
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

150
150
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

128
128
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

18
18
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

379
379
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

291
291
'Real maakt schoon schip: volgend slachtoffer bekend'

Real Madrid stevent af op een seizoen zonder grote prijzen en dat blijft niet zonder gevolgen. Zo is ...

137
137
"Slaat alle verbeelding" - zware gevolgen na uithaal Burgess?

Christian Burgess heeft zaterdagavond heel wat ophef veroorzaakt. Na de peperdure nederlaag op het ...

623
623
KVM pakt eerste zege ooit in PO I: AA Gent rode lantaarn

KV Mechelen heeft zijn eerste overwinning ooit geboekt in de Champions' Play-Offs. Malinwa kwam ...

86
86

Meer sportnieuws