TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel Club Brugge inmiddels al een nieuwe spits heeft gevonden, blijft Mbaye Diagne voor problemen zorgen. De Senegalees werd bij Blauw-Zwart aan de kant geschoven en zou de voorbije weken in zijn geboorteland hebben vertoefd in afwachting van een oplossing. Maar dat is niet naar de zin van zijn moederclub Galatasaray. Voorzitter Mustafa Cengiz verstuurde bij BeIN Sports dan ook een pittige waarschuwing. "Zo kunnen ze niet omgaan met een van mijn grootste investeringen ooit. Ze moeten ons bijna 15,5 miljoen euro betalen (allicht de rest van de huursom + het afkoopbedrag van 13,5 miljoen, nvdr.). Als ze dat niet doen, gaan we naar de FIFA", klonk het hard.

De leider in de Jupiler Pro League kreeg echter ook goed nieuws te horen. Er werd immers aangenomen dat Krépin Diatta komende zomer een stap naar een grotere competitie zou zetten, maar daar denkt hij blijkbaar zelf anders over. Bij Het Laatste Nieuws laat de sterkhouders immers verstaan dat hij openstaat voor nog een seizoen bij Blauw-Zwart. "Waarom niet? Ik zie me momenteel niet voor een andere ploeg uitkomen", klonk het duidelijk.

RSC Anderlecht liet in januari al heel wat spelers vertrekken en die uitverkoop gaat komende zomer gewoon door. Zo lijken Adrien Trebel, Samir Nasri en Nacer Chadli grote kandidaten om Sporting te verlaten tijdens de zomermaanden. "De bedoeling is dat Adrien Trebel vertrekt. En de transfersom moet goedkoop zijn, enkel dan willen we Nacer houden", verklaarde sportieve baas Michael Verschueren, die eerder al de deur dicht deed voor een verlengd verblijf van Nasri, bij Het Laatste Nieuws.

De 20-jarige Maxime Busi is bezig aan een goed seizoen bij Charleroi en dat leverde hem interesse vanuit onder meer de Serie A op. Maar de Belgische belofte-international denkt momenteel niet aan vertrekken. "Het is waar dat er over Torino werd gepraat maar ik ben nog altijd bij Charleroi, ik speel voor Charleroi en ik focus mij op Charleroi", zei het talent aan La Dernière Heure.

BUITENLAND
Dries Mertens bleef afgelopen winter bij SSC Napoli, maar nog steeds is niet duidelijk waar hij volgend seizoen zal spelen. De interesse is er in ieder geval niet op verminderd. Volgens Juvenews, een online tak van het grote Gazzetta dello Sport, zou Maurizio Sarri bij Juventus immers hebben gepleit voor de komst van de Rode Duivel. De twee werkten in het verleden al succesvol samen in Napels en Sarri wil dat volgend seizoen herhalen in Turijn. Ook Inter en Chelsea zouden nog steeds in de race zitten.

FC Barcelona aast al een tijdje achter de diensten van Lautaro Martinez, maar het zal bijzonder moeilijk worden om de Argentijn los te peuteren bij Internazionale. In de eerste twee weken van juni geldt een clausule in zijn contract waardoor Martinez voor 111 miljoen euro Inter kan verlaten, maar volgens Mundo Deportivo zijn de Italianen van plan hun goudhaantje een nieuw contract voor te schotelen. Dat zou ook inhouden dat de afkoopsom nog wat opgetrokken zal worden.

Victor Osimhen maakt enkele maanden na zijn overgang naar Lille OSC alweer kans op een nieuwe toptransfer. In Rijsel wrijven ze zich alvast in de handen, want de 12 miljoen die zij neertelden bij Charleroi lijken straks zo peanuts te worden. Aan interesse alvast geen gebrek, want volgens Le10Sport azen zowel Real Madrid als Barcelona op zijn diensten. De Spaanse grootmachten zullen komende zomer allicht gaan strijden om zijn handtekening.

De uitstekende prestaties van Virgil van Dijk bij Liverpool hebben logischerwijs de nodige interesse gelokt. Afgelopen weekend geraakte bekend dat Juventus van hem opnieuw de duurste verdediger ooit wil maken. Maar Melissa Reddy van The Independent heeft de Oranje-international besloten om 'nee' te zeggen tegen een nieuwe toptransfer. Zij meldt namelijk dat Van Dijk weldra zal verlengen op Anfield.

LEES OOK: Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Indien Anderlecht één speler zou houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

41
41
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

126
126
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

127
127
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

53
53
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

63
63
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

209
209
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

198
198
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

60
60
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

93
93
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

363
363
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

304
304
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

190
190
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

332
332
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

937
937
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

112
112
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

210
210
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

301
301
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

230
230
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

225
225
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

373
373
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

66
66
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

155
155
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws