TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

871 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel Club Brugge inmiddels al een nieuwe spits heeft gevonden, blijft Mbaye Diagne voor problemen zorgen. De Senegalees werd bij Blauw-Zwart aan de kant geschoven en zou de voorbije weken in zijn geboorteland hebben vertoefd in afwachting van een oplossing. Maar dat is niet naar de zin van zijn moederclub Galatasaray. Voorzitter Mustafa Cengiz verstuurde bij BeIN Sports dan ook een pittige waarschuwing. "Zo kunnen ze niet omgaan met een van mijn grootste investeringen ooit. Ze moeten ons bijna 15,5 miljoen euro betalen (allicht de rest van de huursom + het afkoopbedrag van 13,5 miljoen, nvdr.). Als ze dat niet doen, gaan we naar de FIFA", klonk het hard.

De leider in de Jupiler Pro League kreeg echter ook goed nieuws te horen. Er werd immers aangenomen dat Krépin Diatta komende zomer een stap naar een grotere competitie zou zetten, maar daar denkt hij blijkbaar zelf anders over. Bij Het Laatste Nieuws laat de sterkhouders immers verstaan dat hij openstaat voor nog een seizoen bij Blauw-Zwart. "Waarom niet? Ik zie me momenteel niet voor een andere ploeg uitkomen", klonk het duidelijk.

RSC Anderlecht liet in januari al heel wat spelers vertrekken en die uitverkoop gaat komende zomer gewoon door. Zo lijken Adrien Trebel, Samir Nasri en Nacer Chadli grote kandidaten om Sporting te verlaten tijdens de zomermaanden. "De bedoeling is dat Adrien Trebel vertrekt. En de transfersom moet goedkoop zijn, enkel dan willen we Nacer houden", verklaarde sportieve baas Michael Verschueren, die eerder al de deur dicht deed voor een verlengd verblijf van Nasri, bij Het Laatste Nieuws.

De 20-jarige Maxime Busi is bezig aan een goed seizoen bij Charleroi en dat leverde hem interesse vanuit onder meer de Serie A op. Maar de Belgische belofte-international denkt momenteel niet aan vertrekken. "Het is waar dat er over Torino werd gepraat maar ik ben nog altijd bij Charleroi, ik speel voor Charleroi en ik focus mij op Charleroi", zei het talent aan La Dernière Heure.

BUITENLAND
Dries Mertens bleef afgelopen winter bij SSC Napoli, maar nog steeds is niet duidelijk waar hij volgend seizoen zal spelen. De interesse is er in ieder geval niet op verminderd. Volgens Juvenews, een online tak van het grote Gazzetta dello Sport, zou Maurizio Sarri bij Juventus immers hebben gepleit voor de komst van de Rode Duivel. De twee werkten in het verleden al succesvol samen in Napels en Sarri wil dat volgend seizoen herhalen in Turijn. Ook Inter en Chelsea zouden nog steeds in de race zitten.

FC Barcelona aast al een tijdje achter de diensten van Lautaro Martinez, maar het zal bijzonder moeilijk worden om de Argentijn los te peuteren bij Internazionale. In de eerste twee weken van juni geldt een clausule in zijn contract waardoor Martinez voor 111 miljoen euro Inter kan verlaten, maar volgens Mundo Deportivo zijn de Italianen van plan hun goudhaantje een nieuw contract voor te schotelen. Dat zou ook inhouden dat de afkoopsom nog wat opgetrokken zal worden.

Victor Osimhen maakt enkele maanden na zijn overgang naar Lille OSC alweer kans op een nieuwe toptransfer. In Rijsel wrijven ze zich alvast in de handen, want de 12 miljoen die zij neertelden bij Charleroi lijken straks zo peanuts te worden. Aan interesse alvast geen gebrek, want volgens Le10Sport azen zowel Real Madrid als Barcelona op zijn diensten. De Spaanse grootmachten zullen komende zomer allicht gaan strijden om zijn handtekening.

De uitstekende prestaties van Virgil van Dijk bij Liverpool hebben logischerwijs de nodige interesse gelokt. Afgelopen weekend geraakte bekend dat Juventus van hem opnieuw de duurste verdediger ooit wil maken. Maar Melissa Reddy van The Independent heeft de Oranje-international besloten om 'nee' te zeggen tegen een nieuwe toptransfer. Zij meldt namelijk dat Van Dijk weldra zal verlengen op Anfield.

LEES OOK: 'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Indien Anderlecht één speler zou houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

5
5
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

8
8
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

135
135
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

216
216
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

198
198
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

207
207
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

413
413
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

258
258
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

359
359
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

109
109
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

1658
1658
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

154
154
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

232
232
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

201
201
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

72
72
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

328
328
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

315
315
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

150
150
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

154
154
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

57
57
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

436
436
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

51
51
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

397
397

Meer sportnieuws