TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel Club Brugge inmiddels al een nieuwe spits heeft gevonden, blijft Mbaye Diagne voor problemen zorgen. De Senegalees werd bij Blauw-Zwart aan de kant geschoven en zou de voorbije weken in zijn geboorteland hebben vertoefd in afwachting van een oplossing. Maar dat is niet naar de zin van zijn moederclub Galatasaray. Voorzitter Mustafa Cengiz verstuurde bij BeIN Sports dan ook een pittige waarschuwing. "Zo kunnen ze niet omgaan met een van mijn grootste investeringen ooit. Ze moeten ons bijna 15,5 miljoen euro betalen (allicht de rest van de huursom + het afkoopbedrag van 13,5 miljoen, nvdr.). Als ze dat niet doen, gaan we naar de FIFA", klonk het hard.

De leider in de Jupiler Pro League kreeg echter ook goed nieuws te horen. Er werd immers aangenomen dat Krépin Diatta komende zomer een stap naar een grotere competitie zou zetten, maar daar denkt hij blijkbaar zelf anders over. Bij Het Laatste Nieuws laat de sterkhouders immers verstaan dat hij openstaat voor nog een seizoen bij Blauw-Zwart. "Waarom niet? Ik zie me momenteel niet voor een andere ploeg uitkomen", klonk het duidelijk.

RSC Anderlecht liet in januari al heel wat spelers vertrekken en die uitverkoop gaat komende zomer gewoon door. Zo lijken Adrien Trebel, Samir Nasri en Nacer Chadli grote kandidaten om Sporting te verlaten tijdens de zomermaanden. "De bedoeling is dat Adrien Trebel vertrekt. En de transfersom moet goedkoop zijn, enkel dan willen we Nacer houden", verklaarde sportieve baas Michael Verschueren, die eerder al de deur dicht deed voor een verlengd verblijf van Nasri, bij Het Laatste Nieuws.

De 20-jarige Maxime Busi is bezig aan een goed seizoen bij Charleroi en dat leverde hem interesse vanuit onder meer de Serie A op. Maar de Belgische belofte-international denkt momenteel niet aan vertrekken. "Het is waar dat er over Torino werd gepraat maar ik ben nog altijd bij Charleroi, ik speel voor Charleroi en ik focus mij op Charleroi", zei het talent aan La Dernière Heure.

BUITENLAND
Dries Mertens bleef afgelopen winter bij SSC Napoli, maar nog steeds is niet duidelijk waar hij volgend seizoen zal spelen. De interesse is er in ieder geval niet op verminderd. Volgens Juvenews, een online tak van het grote Gazzetta dello Sport, zou Maurizio Sarri bij Juventus immers hebben gepleit voor de komst van de Rode Duivel. De twee werkten in het verleden al succesvol samen in Napels en Sarri wil dat volgend seizoen herhalen in Turijn. Ook Inter en Chelsea zouden nog steeds in de race zitten.

FC Barcelona aast al een tijdje achter de diensten van Lautaro Martinez, maar het zal bijzonder moeilijk worden om de Argentijn los te peuteren bij Internazionale. In de eerste twee weken van juni geldt een clausule in zijn contract waardoor Martinez voor 111 miljoen euro Inter kan verlaten, maar volgens Mundo Deportivo zijn de Italianen van plan hun goudhaantje een nieuw contract voor te schotelen. Dat zou ook inhouden dat de afkoopsom nog wat opgetrokken zal worden.

Victor Osimhen maakt enkele maanden na zijn overgang naar Lille OSC alweer kans op een nieuwe toptransfer. In Rijsel wrijven ze zich alvast in de handen, want de 12 miljoen die zij neertelden bij Charleroi lijken straks zo peanuts te worden. Aan interesse alvast geen gebrek, want volgens Le10Sport azen zowel Real Madrid als Barcelona op zijn diensten. De Spaanse grootmachten zullen komende zomer allicht gaan strijden om zijn handtekening.

De uitstekende prestaties van Virgil van Dijk bij Liverpool hebben logischerwijs de nodige interesse gelokt. Afgelopen weekend geraakte bekend dat Juventus van hem opnieuw de duurste verdediger ooit wil maken. Maar Melissa Reddy van The Independent heeft de Oranje-international besloten om 'nee' te zeggen tegen een nieuwe toptransfer. Zij meldt namelijk dat Van Dijk weldra zal verlengen op Anfield.

LEES OOK: ‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Indien Anderlecht één speler zou houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

28
28
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

7
7
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

81
81
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

33
33
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

68
68
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

28
28
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

125
125
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

61
61
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

310
310
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

50
50
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

32
32
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

34
34
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

45
45
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

37
37
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

640
640
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

157
157
Smets spreekt zich uit over vertrek bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaan Konstantinos Karetsas en Zakaria El Ouahdi de club in de zomer verlaten. Dat lijkt ...

142
142
Mulder geeft hét probleem van Anderlecht prijs

RSC Anderlecht kent alweer een moeizaam seizoen. De Brusselaars hopen dit wel nog prachtig te ...

144
144
STVV heeft opvallende 'deal' met Feyenoord

STVV kent een absoluut droomseizoen. De Kanaries lijken op weg naar Europees voetbal, wat dé ...

108
108
Smaakmaker Standard stilaan grof wild: "Meerdere clubs"

Bij Standard hopen ze alsnog een Europees ticket te behalen, maar dan gaan ze toch nog ...

112
112
'Anderlecht drukt door voor eerste zomeraanwinst'

RSC Anderlecht is volop bezig met het zoeken naar versterking. Er komen steeds meer namen naar ...

200
200
Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

56
56
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

12
12
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

106
106
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

105
105

Meer sportnieuws