TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club in de problemen, volgende vetrekkers RSCA staan klaar'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Hoewel Club Brugge inmiddels al een nieuwe spits heeft gevonden, blijft Mbaye Diagne voor problemen zorgen. De Senegalees werd bij Blauw-Zwart aan de kant geschoven en zou de voorbije weken in zijn geboorteland hebben vertoefd in afwachting van een oplossing. Maar dat is niet naar de zin van zijn moederclub Galatasaray. Voorzitter Mustafa Cengiz verstuurde bij BeIN Sports dan ook een pittige waarschuwing. "Zo kunnen ze niet omgaan met een van mijn grootste investeringen ooit. Ze moeten ons bijna 15,5 miljoen euro betalen (allicht de rest van de huursom + het afkoopbedrag van 13,5 miljoen, nvdr.). Als ze dat niet doen, gaan we naar de FIFA", klonk het hard.

De leider in de Jupiler Pro League kreeg echter ook goed nieuws te horen. Er werd immers aangenomen dat Krépin Diatta komende zomer een stap naar een grotere competitie zou zetten, maar daar denkt hij blijkbaar zelf anders over. Bij Het Laatste Nieuws laat de sterkhouders immers verstaan dat hij openstaat voor nog een seizoen bij Blauw-Zwart. "Waarom niet? Ik zie me momenteel niet voor een andere ploeg uitkomen", klonk het duidelijk.

RSC Anderlecht liet in januari al heel wat spelers vertrekken en die uitverkoop gaat komende zomer gewoon door. Zo lijken Adrien Trebel, Samir Nasri en Nacer Chadli grote kandidaten om Sporting te verlaten tijdens de zomermaanden. "De bedoeling is dat Adrien Trebel vertrekt. En de transfersom moet goedkoop zijn, enkel dan willen we Nacer houden", verklaarde sportieve baas Michael Verschueren, die eerder al de deur dicht deed voor een verlengd verblijf van Nasri, bij Het Laatste Nieuws.

De 20-jarige Maxime Busi is bezig aan een goed seizoen bij Charleroi en dat leverde hem interesse vanuit onder meer de Serie A op. Maar de Belgische belofte-international denkt momenteel niet aan vertrekken. "Het is waar dat er over Torino werd gepraat maar ik ben nog altijd bij Charleroi, ik speel voor Charleroi en ik focus mij op Charleroi", zei het talent aan La Dernière Heure.

BUITENLAND
Dries Mertens bleef afgelopen winter bij SSC Napoli, maar nog steeds is niet duidelijk waar hij volgend seizoen zal spelen. De interesse is er in ieder geval niet op verminderd. Volgens Juvenews, een online tak van het grote Gazzetta dello Sport, zou Maurizio Sarri bij Juventus immers hebben gepleit voor de komst van de Rode Duivel. De twee werkten in het verleden al succesvol samen in Napels en Sarri wil dat volgend seizoen herhalen in Turijn. Ook Inter en Chelsea zouden nog steeds in de race zitten.

FC Barcelona aast al een tijdje achter de diensten van Lautaro Martinez, maar het zal bijzonder moeilijk worden om de Argentijn los te peuteren bij Internazionale. In de eerste twee weken van juni geldt een clausule in zijn contract waardoor Martinez voor 111 miljoen euro Inter kan verlaten, maar volgens Mundo Deportivo zijn de Italianen van plan hun goudhaantje een nieuw contract voor te schotelen. Dat zou ook inhouden dat de afkoopsom nog wat opgetrokken zal worden.

Victor Osimhen maakt enkele maanden na zijn overgang naar Lille OSC alweer kans op een nieuwe toptransfer. In Rijsel wrijven ze zich alvast in de handen, want de 12 miljoen die zij neertelden bij Charleroi lijken straks zo peanuts te worden. Aan interesse alvast geen gebrek, want volgens Le10Sport azen zowel Real Madrid als Barcelona op zijn diensten. De Spaanse grootmachten zullen komende zomer allicht gaan strijden om zijn handtekening.

De uitstekende prestaties van Virgil van Dijk bij Liverpool hebben logischerwijs de nodige interesse gelokt. Afgelopen weekend geraakte bekend dat Juventus van hem opnieuw de duurste verdediger ooit wil maken. Maar Melissa Reddy van The Independent heeft de Oranje-international besloten om 'nee' te zeggen tegen een nieuwe toptransfer. Zij meldt namelijk dat Van Dijk weldra zal verlengen op Anfield.

LEES OOK: 'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

Indien Anderlecht één speler zou houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

54
54
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

16
16
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

150
150
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

83
83
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

345
345
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

113
113
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

208
208
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

149
149
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

186
186
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

384
384
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

256
256
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

127
127
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

277
277
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

66
66
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

162
162
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

146
146
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

78
78
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

273
273
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

274
274
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

428
428
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

64
64
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

208
208
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

101
101
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

342
342

Meer sportnieuws