Vossen helpt Essevee een handje bij monsterzege tegen Waasland-Beveren

door
Vossen helpt Essevee een handje bij monsterzege tegen Waasland-Beveren

Francky Dury en Zulte Waregem hebben vanavond een hulpeloos Waasland-Beveren door de gehaktmolen gehaald. De bezoekers leken al vroegtijdig in vakantiemodus te zitten en speelden negentig minuten lang eersteklassevoetbal onwaardig.

Zulte Waregem behield nog steeds een kans op Play-Off I maar moest daarvoor vanavond wel absoluut de maat nemen van Waasland-Beveren. De Waaslanders konden dan weer bevrijd spelen na de nieuwe nederlaag van Cercle gisterenavond. Bij Essevee stond Jelle Vossen meteen aan de aftrap. Bij de bezoekers was er een basisplaats voor Verreth, Koita en Jackers.
Essevee maakt snel korte metten met Waaslanders
De thuisploeg was dominant in het eerste kwartier en Berahino maakte er al snel 1-0 van na een fout van doelman Jackers. Toen Sissako even later door Schryvers onderuit werd gehaald in de zestien meter mocht De Fauw er vanaf elf meter 2-0 van maken. Halfweg de eerste helft leek de wedstrijd al gespeeld. De bezoekers slaagden er nauwelijks in om een kans bij elkaar te voetballen, enkel een schotje van Koita was het vermelden waard. Zulte Waregem van zijn kant nam wat gas terug en consolideerde de voorsprong, op slag van rust maakte ook Jelle Vossen zijn eerste voor Zulte Waregem door een voorzet in één tijd voorbij Jackers te vlammen: 3-0.

Na een prima eerste halfuur staat Zulte Waregem op een dubbele voorsprong.
Zulte Waregem lijkt volledig klaar voor clash met Club Brugge
Na een stevige preek van coach Mercier en door twee verse krachten kwam Waasland-Beveren iets beter uit de kleedkamer. Koita zorgde voor het eerste gevaar met een vallend schot dat een metertje over de kooi van Bossut vloog. Iets voorbij het uur kwam ook de thuisploeg terug tot leven en Vossen maakte met een fraaie kopbal de 4-0, wat een debuut voor de huurling van Club Brugge. De bezoekers kregen tussendoor zeker ook wat kansen maar moesten de kelk tot op de bodem ledigen toen doelman Jackers te onstuimig uitkwam en een tweede strafschop veroorzaakte. Bruno bedankte door vanaf elf meter de forfaitcijfers op het bord te plaatsen. Het werd zo uiteindelijk een zeer pijnlijke avond voor Waasland-Beveren, dat nog ontsnapte aan zwaardere cijfers.
Scoreverloop:
1-0 (16') Berahino, 2-0 (21') De Fauw (p), 3-0 (43') Vossen, 4-0 (65') Vossen, 5-0 (79') Bruno (p)

LEES OOK: Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

Haalt Essevee de bekerfinale?

Meest recent

Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

0
0
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

15
15
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

49
49
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

48
48
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

72
72
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

231
231
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

202
202
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

272
272
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

444
444
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

74
74
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

126
126
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

377
377
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

73
73
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

119
119
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

313
313
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

305
305
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

945
945
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

134
134
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

334
334
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

530
530
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

595
595
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

842
842
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

292
292
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

704
704

Meer sportnieuws