TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

659 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge drukt in de slotdagen van de mercato stevig door voor een nieuwe spits. Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen melden namelijk dat het bod op Adolfo Gaich stevig werd verhoogd. Volgens TyC Sports en Olé bood Blauw-Zwart liefst 15.5 miljoen euro plus 10% op de mogelijke doorverkoopsom. Beide media vermoeden dat San Lorenzo nu niet meer kan weigeren. Indien het antwoord van de Argentijnse club positief is, wordt Gaich allicht de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League.

Het zal voor KRC Genk bijzonder moeilijk worden om Sander Berge aan boord te houden. Volgens het Engelse Sky Sports blijven de gesprekken met Sheffield United aanhouden en lijkt het er steeds meer op dat The Blades aan het langste einde zullen trekken. Genk probeert nog steeds om een deal uit de brand te slepen waarbij Berge nu al tekent, maar meteen wordt terug verhuurd tot aan het einde van het seizoen. Momenteel lijkt een directe transfer naar Sheffield echter het meeste kans te maken.

De Limburgers rondden maandagavond in ieder geval de komst van Thomas Didillon af. Hij wordt voor 550.000 euro een half seizoen gehuurd van RSC Anderlecht. Genk bedong ook een aankoopoptie van 1.650.000 euro. Indien die niet gelicht wordt, krijgt Racing voor de genoemde huursom wel 25% van de transferrechten. Indien Anderlecht hem dus aan een andere club verkoopt, moet het een vierde van die transfersom afstaan.

Volgens La Dernière Heure is KAA Gent geïnteresseerd in de diensten van Cédric Kipré. De 23-jarige centrale verdediger speelt momenteel bij Wigan Athletic in de Engelse tweede divisie. Daar wisselt hij een basisplaats af met een plaats op de bank, waardoor de Engelse tweedeklasser een transfer van Kipré niet in de weg zal staan. Volgens de Waalse krant moet de Fransman ongeveer 2 miljoen euro kosten.

De Buffalo's zouden zich eerstdaags ook versterken met Bruno Godeau. Om hem te vervangen zou Moeskroen volgens Het Laatste Nieuws denken aan Benoit Poulain, die is momenteel transfervrij nadat hij zijn contract in Turkije liet ontbinden. Les Hurlus legden verder ook Enes Saglik vast. De middenvelder wordt overgenomen van Charleroi, waar hij op een zijspoor was beland.

Dat geldt ook voor spits Adama Niane, hij heeft eveneens onderdak gevonden bij een reeksgenoot. Zoals eerder aangekondigde tekende de Malinees bij KV Oostende. De Kustploeg huurt hem tot eind dit seizoen.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft nadrukkelijk doordrukken voor de komst van Rodrigo Moreno. Maar een akkoord met Valencia lijkt niet voor meteen Er zijn immers nog flink wat hordes te nemen, want de beide Spaanse clubs kunnen het maar niet eens worden over de uiteindelijke transferconstructie. In het Estadio Mestalla wil men graag 50 miljoen euro ontvangen voor de handtekening van Rodrigo, maar Barça voelt meer voor een huurperiode van een half jaartje, al dan niet met een optie tot koop.

Thibaut Courtois doet het erg goed bij Real Madrid, desondanks kwam Corriere della Sera met een bizar gerucht. Het Italiaanse medium stelt namelijk dat Real Madrid zijn zinnen heeft gezet op Gianluigi Donnarumma, de 21-jarige doelman van AC Milan. Ook Juventus en PSG zouden belangstelling tonen, maar de Koninklijke zou over de beste papieren beschikken. Het lijkt echter vooral gelanceerd door de clan-Donnarumma met oog op een beter contract.

Internazionale heeft opnieuw een fraaie slag geslagen. Zo is Christian Eriksen maandagmorgen geland in Milaan om zijn overgang richting Inter af te ronden. De Deense middenvelder komt voor ongeveer 20 miljoen euro over van Tottenham Hotspur, en zal een contract van 4,5 jaar gaan ondertekenen.

LEES OOK: 'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Denkt u dat Club voor vrijdag een nieuwe spits zal hebben?

Meest recent

Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

12
12
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

116
116
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

183
183
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

27
27
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

480
480
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

409
409
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

959
959
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

516
516
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

130
130
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

419
419
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

85
85
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

222
222
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

357
357
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

489
489
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

486
486
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

328
328
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

227
227
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

160
160
Meunier reageert persoonlijk na straf gerucht

Thomas Meunier was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel een ...

105
105
'infantino-bom barst helemaal: bonden eisen ontslag'

De voorbije dagen stond de internationale voetbalwereld in rep en roer, toen bekend raakte dat ...

309
309
Antwerp en Westerlo houden katers over aan galamatchen

Een week voor de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League leggen de eersteklassers nog ...

154
154
'Anderlecht haalt uit: transferstunt met tikkende tijdbom'

Anderlecht droomt van een opvallende stunt op de transfermarkt. Paars-wit heeft een speler op de ...

904
904
'Westerlo pakt uit met straffe ingaande transfer'

Het is een bijzonder drukke mercato bij KVC Westerlo. Het einde is nog niet in zicht. De Kemphanen ...

187
187
Van Gucht zorgt voor nieuwe storm met bizar liefdesspektakel

Voor Ruben Van Gucht kwam eind vorige week een einde aan een razend drukke periode. Eerst was hij ...

255
255
Hubert vol lof over smaakmaker: "Een echte winnaar"

Union SG won de supercup van Club Brugge. Pas na de wissels in de tweede helft kwam de bekerwinnaar ...

73
73

Meer sportnieuws