TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Club zet alle zeilen bij, vreemde deal Anderlecht'

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge drukt in de slotdagen van de mercato stevig door voor een nieuwe spits. Diverse Zuid-Amerikaanse bronnen melden namelijk dat het bod op Adolfo Gaich stevig werd verhoogd. Volgens TyC Sports en Olé bood Blauw-Zwart liefst 15.5 miljoen euro plus 10% op de mogelijke doorverkoopsom. Beide media vermoeden dat San Lorenzo nu niet meer kan weigeren. Indien het antwoord van de Argentijnse club positief is, wordt Gaich allicht de duurste aanwinst ooit in de Jupiler Pro League.

Het zal voor KRC Genk bijzonder moeilijk worden om Sander Berge aan boord te houden. Volgens het Engelse Sky Sports blijven de gesprekken met Sheffield United aanhouden en lijkt het er steeds meer op dat The Blades aan het langste einde zullen trekken. Genk probeert nog steeds om een deal uit de brand te slepen waarbij Berge nu al tekent, maar meteen wordt terug verhuurd tot aan het einde van het seizoen. Momenteel lijkt een directe transfer naar Sheffield echter het meeste kans te maken.

De Limburgers rondden maandagavond in ieder geval de komst van Thomas Didillon af. Hij wordt voor 550.000 euro een half seizoen gehuurd van RSC Anderlecht. Genk bedong ook een aankoopoptie van 1.650.000 euro. Indien die niet gelicht wordt, krijgt Racing voor de genoemde huursom wel 25% van de transferrechten. Indien Anderlecht hem dus aan een andere club verkoopt, moet het een vierde van die transfersom afstaan.

Volgens La Dernière Heure is KAA Gent geïnteresseerd in de diensten van Cédric Kipré. De 23-jarige centrale verdediger speelt momenteel bij Wigan Athletic in de Engelse tweede divisie. Daar wisselt hij een basisplaats af met een plaats op de bank, waardoor de Engelse tweedeklasser een transfer van Kipré niet in de weg zal staan. Volgens de Waalse krant moet de Fransman ongeveer 2 miljoen euro kosten.

De Buffalo's zouden zich eerstdaags ook versterken met Bruno Godeau. Om hem te vervangen zou Moeskroen volgens Het Laatste Nieuws denken aan Benoit Poulain, die is momenteel transfervrij nadat hij zijn contract in Turkije liet ontbinden. Les Hurlus legden verder ook Enes Saglik vast. De middenvelder wordt overgenomen van Charleroi, waar hij op een zijspoor was beland.

Dat geldt ook voor spits Adama Niane, hij heeft eveneens onderdak gevonden bij een reeksgenoot. Zoals eerder aangekondigde tekende de Malinees bij KV Oostende. De Kustploeg huurt hem tot eind dit seizoen.

BUITENLAND
FC Barcelona blijft nadrukkelijk doordrukken voor de komst van Rodrigo Moreno. Maar een akkoord met Valencia lijkt niet voor meteen Er zijn immers nog flink wat hordes te nemen, want de beide Spaanse clubs kunnen het maar niet eens worden over de uiteindelijke transferconstructie. In het Estadio Mestalla wil men graag 50 miljoen euro ontvangen voor de handtekening van Rodrigo, maar Barça voelt meer voor een huurperiode van een half jaartje, al dan niet met een optie tot koop.

Thibaut Courtois doet het erg goed bij Real Madrid, desondanks kwam Corriere della Sera met een bizar gerucht. Het Italiaanse medium stelt namelijk dat Real Madrid zijn zinnen heeft gezet op Gianluigi Donnarumma, de 21-jarige doelman van AC Milan. Ook Juventus en PSG zouden belangstelling tonen, maar de Koninklijke zou over de beste papieren beschikken. Het lijkt echter vooral gelanceerd door de clan-Donnarumma met oog op een beter contract.

Internazionale heeft opnieuw een fraaie slag geslagen. Zo is Christian Eriksen maandagmorgen geland in Milaan om zijn overgang richting Inter af te ronden. De Deense middenvelder komt voor ongeveer 20 miljoen euro over van Tottenham Hotspur, en zal een contract van 4,5 jaar gaan ondertekenen.

LEES OOK: Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Denkt u dat Club voor vrijdag een nieuwe spits zal hebben?

Meest recent

'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

26
26
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

201
201
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

205
205
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

100
100
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

300
300
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

165
165
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

354
354
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

343
343
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

372
372
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

158
158
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

238
238
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

273
273
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

189
189
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

73
73
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

203
203
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

194
194
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

54
54
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

640
640
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

111
111
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

602
602
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

238
238
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

268
268
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

359
359
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

210
210
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

150
150

Meer sportnieuws