"Cercle haalde me alleen maar om aan genoeg Belgen te komen"

door

Cercle Brugge staat nog altijd afgetekend laatste in de Jupiler Pro League en dat is onder meer te wijten aan een reeks mislukte transfers in de zomer. Een aantal van die flops mocht de voorbije weken zelfs alweer vertrekken. Zo werd wel wat verwacht van gewezen belofteninternational Stephane Omeonga, maar de middenvelder verkaste na zes maanden alweer naar Hibernian.


Zelf bleek de 23-jarige niet te staan springen voor een transfer naar het Jan Breydelstadion. "In de zomer had ik eigenlijk niets te zeggen over wat er met mij gebeurde, het was niet mijn beslissing", geeft hij aan in Edinburgh News. "Genoa besliste me naar Cercle Brugge te sturen. De sportief directeur wou me er graag bij, maar de trainer was niet zo blij met mijn aanwezigheid. In de Belgische competitie moet je zes Belgen in je ploeg hebben en ik had het gevoel dat ik er alleen was om aan dat aantal te raken. Ik kreeg bijna geen speelkansen."

Zijn transfer naar Hibernian had ook heel wat voeten in de aarde. "Cosenza was dolenthousiast dat ik bij hen zou tekenen. Ik was op de club en ze pushten me om onmiddellijk te tekenen. Maar ik wou eerst met de trainer spreken en zien hoe de club werkte. Na die gesprekken stond ik op het punt om te tekenen. Toen ik hen vertelde dat ik van gedacht veranderd was en naar Hibs zou gaan, liep dat niet zo goed af. Ze waren behoorlijk boos. Op sociale media kreeg ik ook beledigingen te horen, maar dat is nu eenmaal voetbal."

LEES OOK: Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Cercle?

Meest recent

Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

0
0
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

14
14
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

140
140
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

22
22
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

171
171
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

93
93
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

20
20
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

144
144
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

249
249
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

29
29
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

35
35
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

400
400
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

277
277
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

96
96
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

93
93
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

141
141
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

438
438
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

49
49
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

256
256
Vandenbempt snoeihard: “Dé teleurstelling van het seizoen”

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. De top 6 is bekend en ook de Degradatie ...

309
309
‘Mokio slaat op tafel bij Ajax: transferwending nakend'

Jorthy Mokio werd bij KAA Gent de jongste debutant aller tijden, maar de Buffalo’s zagen het ...

72
72
Intern probleem Anderlecht: "Hoe is dat mogelijk?"

RSC Anderlecht wist zich in de top 6 te nestelen, maar de reguliere competitie werd op een valse ...

481
481
"Ronaldo, Totti, Hazard, ..." - Garcia dropt straffe De Bruyne-uitspraak

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

90
90
'Labiel' zorgenkind bij KRC Genk: "Ik vind dat pijnlijk"

KRC Genk zal na de interland-break dan toch in de Europe Play-Offs aantreden. Even leek Racing ...

399
399

Meer sportnieuws