"Cercle haalde me alleen maar om aan genoeg Belgen te komen"

door

Cercle Brugge staat nog altijd afgetekend laatste in de Jupiler Pro League en dat is onder meer te wijten aan een reeks mislukte transfers in de zomer. Een aantal van die flops mocht de voorbije weken zelfs alweer vertrekken. Zo werd wel wat verwacht van gewezen belofteninternational Stephane Omeonga, maar de middenvelder verkaste na zes maanden alweer naar Hibernian.


Zelf bleek de 23-jarige niet te staan springen voor een transfer naar het Jan Breydelstadion. "In de zomer had ik eigenlijk niets te zeggen over wat er met mij gebeurde, het was niet mijn beslissing", geeft hij aan in Edinburgh News. "Genoa besliste me naar Cercle Brugge te sturen. De sportief directeur wou me er graag bij, maar de trainer was niet zo blij met mijn aanwezigheid. In de Belgische competitie moet je zes Belgen in je ploeg hebben en ik had het gevoel dat ik er alleen was om aan dat aantal te raken. Ik kreeg bijna geen speelkansen."

Zijn transfer naar Hibernian had ook heel wat voeten in de aarde. "Cosenza was dolenthousiast dat ik bij hen zou tekenen. Ik was op de club en ze pushten me om onmiddellijk te tekenen. Maar ik wou eerst met de trainer spreken en zien hoe de club werkte. Na die gesprekken stond ik op het punt om te tekenen. Toen ik hen vertelde dat ik van gedacht veranderd was en naar Hibs zou gaan, liep dat niet zo goed af. Ze waren behoorlijk boos. Op sociale media kreeg ik ook beledigingen te horen, maar dat is nu eenmaal voetbal."

LEES OOK: Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Had hij meer kansen moeten krijgen bij Cercle?

Meest recent

Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

28
28
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

12
12
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

24
24
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

62
62
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

36
36
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

175
175
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

174
174
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

220
220
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

490
490
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

83
83
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

235
235
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

375
375
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

309
309
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

220
220
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

523
523
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

293
293
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

415
415
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

376
376
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

315
315
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

58
58
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

268
268
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

517
517
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

133
133
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

220
220

Meer sportnieuws