Arsène Wenger: "Arsenal heeft bij deze overgang zijn ziel verloren"

178 stemmen
Arsène Wenger:

In de zomer van 2018 verliet Arsène Wenger na maar liefst 22 jaar zijn liefde Arsenal. De Fransman maakte als manager de verhuizing van Highbury naar het Emirates Stadium mee. Bij deze overgang heeft Arsenal 'zijn ziel' verloren, zo stelt Wenger tegenover beIN Sports.


"We vertrokken van Highbury, een stadion dat te vergelijken is met Anfield. Het stadion had een ziel. Er is een nieuw stadion gebouwd, maar de ziel van Arsenal is op Highbury achtergebleven. Arsenal heeft daarna nooit zijn ziel teruggevonden", aldus Wenger. "Vanwege de veiligheid konden we nooit dezelfde sfeer creëren als er op Highbury was", benadrukt Wenger om aan te geven dat er geen andere keus was.

"De afstand tussen het veld en de tribunes moest bijvoorbeeld groter, zodat er ambulances naar binnen konden. De tribunes konden ook minder stijl gebouwd worden en dat alles bij elkaar heeft ervoor gezorgd dat men er niet in geslaagd is om de sfeer van Highbury te creëren in het Emirates Stadium", vervolgt Wenger. Momenteel staat Liverpool dik aan kop in de Premier League, The Reds verloren nog geen enkele competitiewedstrijd en zijn hard op weg om ongeslagen kampioen van Engeland te worden. Dit lukte één keer eerder, namelijk Arsenal in het seizoen 2003/04, onder leiding van Arsène Wenger.

"Je kijkt naar het aantal doelpunten dat ze maken en incasseren. Ze zijn heel erg goed. Liverpool speelt intelligent voetbal, de spelers maken intelligente beslissingen op het veld. Mijn ervaring leert dat er een bepaald geloof moet bestaan als je het hele seizoen ongeslagen wilt blijven. Dat is heel moeilijk, omdat je een speciale reeks neerzet en op een gegeven moment de angst ontstaat dat je verliest. Ik zie dat Liverpool op dit moment alles in huis heeft om dit voor elkaar te krijgen."

LEES OOK: Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Eens met Wenger?

Meest recent

Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

11
11
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

81
81
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

150
150
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

212
212
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

275
275
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

172
172
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

146
146
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

325
325
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

252
252
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

226
226
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

255
255
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

53
53
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

163
163
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

191
191
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

96
96
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

162
162
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

55
55
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

299
299
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

468
468
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

381
381
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

375
375
De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

In de Italiaanse Serie A lijkt SSC Napoli quasi zeker van de tweede plaats. Zondagmiddag werd een ...

54
54
Wéér dramatische start Anderlecht: "Hij is een ramp"

Daags na de verloren bekerfinale moest RSC Anderlecht opnieuw vol aan de bak. In de Champions' ...

174
174
Ongeziene beelden: Kompany compléét los op titelfeest

Bayern München heeft zaterdag zijn laatste competitiewedstrijd van het seizoen afgewerkt. ...

68
68
'Club heeft beet in Bundesliga: nieuwste aanwinst onderweg'

Club Brugge hoopt zich in de komende dagen te verzekeren van zijn 20ste landstitel. Ondertussen is ...

268
268

Meer sportnieuws