Arsène Wenger: "Arsenal heeft bij deze overgang zijn ziel verloren"

178 stemmen
Arsène Wenger:

In de zomer van 2018 verliet Arsène Wenger na maar liefst 22 jaar zijn liefde Arsenal. De Fransman maakte als manager de verhuizing van Highbury naar het Emirates Stadium mee. Bij deze overgang heeft Arsenal 'zijn ziel' verloren, zo stelt Wenger tegenover beIN Sports.


"We vertrokken van Highbury, een stadion dat te vergelijken is met Anfield. Het stadion had een ziel. Er is een nieuw stadion gebouwd, maar de ziel van Arsenal is op Highbury achtergebleven. Arsenal heeft daarna nooit zijn ziel teruggevonden", aldus Wenger. "Vanwege de veiligheid konden we nooit dezelfde sfeer creëren als er op Highbury was", benadrukt Wenger om aan te geven dat er geen andere keus was.

"De afstand tussen het veld en de tribunes moest bijvoorbeeld groter, zodat er ambulances naar binnen konden. De tribunes konden ook minder stijl gebouwd worden en dat alles bij elkaar heeft ervoor gezorgd dat men er niet in geslaagd is om de sfeer van Highbury te creëren in het Emirates Stadium", vervolgt Wenger. Momenteel staat Liverpool dik aan kop in de Premier League, The Reds verloren nog geen enkele competitiewedstrijd en zijn hard op weg om ongeslagen kampioen van Engeland te worden. Dit lukte één keer eerder, namelijk Arsenal in het seizoen 2003/04, onder leiding van Arsène Wenger.

"Je kijkt naar het aantal doelpunten dat ze maken en incasseren. Ze zijn heel erg goed. Liverpool speelt intelligent voetbal, de spelers maken intelligente beslissingen op het veld. Mijn ervaring leert dat er een bepaald geloof moet bestaan als je het hele seizoen ongeslagen wilt blijven. Dat is heel moeilijk, omdat je een speciale reeks neerzet en op een gegeven moment de angst ontstaat dat je verliest. Ik zie dat Liverpool op dit moment alles in huis heeft om dit voor elkaar te krijgen."

LEES OOK: Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Eens met Wenger?

Meest recent

MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

15
15
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

107
107
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

71
71
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

98
98
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

33
33
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

93
93
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

39
39
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

52
52
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

137
137
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

74
74
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

156
156
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

360
360
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

301
301
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

231
231
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

110
110
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

320
320
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

84
84
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

311
311
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

598
598
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

588
588
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

655
655
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

87
87
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

138
138
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

199
199
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

63
63

Meer sportnieuws