TRANSFERUURTJE 1/2: Veel beweging bij Genk, Januzaj kan naar Serie A

472 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: Veel beweging bij Genk, Januzaj kan naar Serie A

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Standard gaat nog een uitgaande transfer afronden. William Balikwisha gaat wellicht uitgeleend worden aan MVV, nadat hij dit seizoen bij Cercle Brugge niet aan spelen toekwam. Standard heeft een goede band met de club uit Maastricht en leende er al meerdere spelers aan uit.


KRC Genk wil een nieuwe doelman en de club denkt aan Frank Boeckx en ook Alex Craninkx werd genoemd. Die laatste gaf aan dat hij nog niets hoorde. Genk is ook bezig met de zomermercato en het wil een uitgeleende speler een nieuwe kans geven. Amine Khammas is einde contact en speelt op huurbasis voor Lommel SK, waar hij het goed doet. Genk wil zijn contract openbreken, AA Gent en Antwerp liggen op de loer. Joachim Maehle, genoemd bij Valencia, vertrekt deze maand niet.

Beerschot zal deze maand geen spelers laten gaan, maar er is wel interesse in een aantal pionnen. Yan Vorogovskyi (genoemd bij Genk), Raphal Holzhauser, Rédi Halaimia (Frankrijk) en Joren Dom( Nederland) genieten interesse.


BUITENLAND

Guillaume Gillet is einde contract bij de Franse tweedeklasser RC Lens. De ex-speler van AA Gent en RSC Anderlecht wil graag blijven, maar zijn focus ligt vooral op promotie naar de Ligue I. Gillet speelde in het verleden al voor FC Nantes, Bastia en Olympiakos.


Adnan Januzaj is geen certitude bij Real Sociedad en daardoor komt zijn EK in het gevaar. Dirk De Vries, de makelaar van de ex-speler van Manchester United, geeft aan dat AS Roma wel interesse heeft. Het valt af te wachten of Roma echt gaat doorduwen voor de linkspoot.


Everton haalde in de zomer Moise Kean weg hij Juventus, maar dat was nog geen groot succes. The Toffees zouden nu weer willen gaan shoppen in Turijn. Carlo Ancelotti hoopt met zijn goede contacten Emre Can weg te plukken bij zijn voormalige werkgever.

LEES OOK: Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

🚀

Zal Genk een Belgische doelman strikken?

Meest recent

'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

6
6
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

45
45
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

41
41
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

56
56
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

46
46
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

27
27
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

129
129
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

46
46
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

216
216
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

93
93
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

202
202
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

31
31
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

286
286
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

175
175
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

888
888
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1153
1153
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

395
395
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

189
189
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

206
206
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

61
61
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

168
168
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

93
93
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

193
193

Meer sportnieuws