TRANSFERUURTJE 1/2: Veel beweging bij Genk, Januzaj kan naar Serie A

door
TRANSFERUURTJE 1/2: Veel beweging bij Genk, Januzaj kan naar Serie A

De winterse transfermarkt draait op volle toeren en er mag nog heel wat beweging verwacht worden in binnen- en buitenland. In de Jupiler Pro League willen zowat alle clubs zich versterken met gerichte aanwinsten, bovendien zijn er een pak spelers die in aanmerking komen voor een vertrek. Maar ook aan de top van Europa zullen de grootmachten niet aarzelen om een opportuniteit aan de haak te slaan. VoetbalNieuws verzamelt al deze transferberichten dan ook tweemaal daags om 12u en om 20u in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Standard gaat nog een uitgaande transfer afronden. William Balikwisha gaat wellicht uitgeleend worden aan MVV, nadat hij dit seizoen bij Cercle Brugge niet aan spelen toekwam. Standard heeft een goede band met de club uit Maastricht en leende er al meerdere spelers aan uit.


KRC Genk wil een nieuwe doelman en de club denkt aan Frank Boeckx en ook Alex Craninkx werd genoemd. Die laatste gaf aan dat hij nog niets hoorde. Genk is ook bezig met de zomermercato en het wil een uitgeleende speler een nieuwe kans geven. Amine Khammas is einde contact en speelt op huurbasis voor Lommel SK, waar hij het goed doet. Genk wil zijn contract openbreken, AA Gent en Antwerp liggen op de loer. Joachim Maehle, genoemd bij Valencia, vertrekt deze maand niet.

Beerschot zal deze maand geen spelers laten gaan, maar er is wel interesse in een aantal pionnen. Yan Vorogovskyi (genoemd bij Genk), Raphal Holzhauser, Rédi Halaimia (Frankrijk) en Joren Dom( Nederland) genieten interesse.


BUITENLAND

Guillaume Gillet is einde contract bij de Franse tweedeklasser RC Lens. De ex-speler van AA Gent en RSC Anderlecht wil graag blijven, maar zijn focus ligt vooral op promotie naar de Ligue I. Gillet speelde in het verleden al voor FC Nantes, Bastia en Olympiakos.


Adnan Januzaj is geen certitude bij Real Sociedad en daardoor komt zijn EK in het gevaar. Dirk De Vries, de makelaar van de ex-speler van Manchester United, geeft aan dat AS Roma wel interesse heeft. Het valt af te wachten of Roma echt gaat doorduwen voor de linkspoot.


Everton haalde in de zomer Moise Kean weg hij Juventus, maar dat was nog geen groot succes. The Toffees zouden nu weer willen gaan shoppen in Turijn. Carlo Ancelotti hoopt met zijn goede contacten Emre Can weg te plukken bij zijn voormalige werkgever.

LEES OOK: 'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Zal Genk een Belgische doelman strikken?

Meest recent

Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

97
97
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

56
56
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

30
30
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

75
75
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

46
46
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

242
242
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

32
32
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

51
51
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

182
182
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

62
62
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

75
75
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

405
405
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

233
233
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

83
83
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

108
108
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

339
339
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

70
70
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

34
34
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

177
177
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

232
232
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

207
207
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

949
949
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

183
183
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

49
49

Meer sportnieuws